? за пътуване на деца без родителите

  • 396
  • 1
децата са на 2 и 4 год. майка българка, баща германец. родени са в германия. имат и немско и българско гражданство. имат си лични немски задгранични паспорти. живеят постоянно в германия. предстои им прибиране към бг на гости за 2-3 седмици. ще пътуват със самолет германия - бг - германия обаче ще ги придружава бабата от българската страна. родителите няма да пътуват нито с тях нито по-късно към бг.
въпроса ми е какви документи освен паспортите са им нужни (напр. пълномощно от родителите) за пътуването и престоя в бг за да нямат проблеми по границите (напр. лоша жена отвлича невръстни дечица)
ако знаете и към коя служба да си задам въпроса също ще ми е от помощ. благодаря

Виж целия пост
# 1
Със сигурност трябва пълномощно, нотариално заверено и за пред немските, и за пред бг властите, и от майката, и от бащата на името на жената, с която ще пътуват. Тогава няма проблем  Peace
Може да се обърнеш в посолството, там ще ти издадат такъв документ за пред наще, но за пред германските власти не знам къде точно, но лесно ще разбереш.
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия