Ядете ли пресни зеленчуци въпреки многото нитрати ?

  • 1 824
  • 34
Аз си хапвам всеки ден почти по килограм салати от марули, домати и краставици. Знам, че сигурно имат доста нитрати, но за сега нищо ми няма.  Whistling  А как е при вас, момичета- купувате ли си или наблягате на зимните зеленчуци ?
Виж целия пост
# 1
не, въобще не купуваме такива- само зеле и моркови /плюс каквото съм замразила във фризера - печени чушки, люти чушлета,тиквички, зелен боб/. мъжът ми е получавал алергична криза от нитратни зеленчуци и много внимавам. започвам да купувам най-рано през април, макар според мен и лятно време да е пак имат нитрати зеленчуците.
Виж целия пост
# 2
На този етап купуваме моркови и зеле и по-рядко краставици.Въпреки нитратите Wink
Виж целия пост
# 3
Ям си.
Виж целия пост
# 4
ям си и аз...
Виж целия пост
# 5
Избягвам ги.
А от натъпкани с нитрати марули съм повръщала.
Виж целия пост
# 6
Ям си ги, като съм бременна и ми се яде страшно много какво да правя  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Ядем си сезонните основно. Рядко да купя някоя пресна чушка и моркови да сложа в яденето .Предпочитам замръзените зеленчуци. Домати си ги имаме домашно консервирани.
Виж целия пост
# 8
ядем почти всичко, но онзи ден си направих салата от пресен спанак и такива бъбречни болки имах,че повече няма и да си помисля за спанак.Sad
Виж целия пост
# 9

и аз....
и салатки, тиквички, че и зелени чушки има даже...
Виж целия пост
# 10
Ние редовно си хапвахме зелена салта, с репички и краставица,  ноооооооо
последните два пъти ни боляха така адски коремите, че мисля да спем с нитртнине зелечуци вече. Първият път си мислихме, че може да е от салатата, но не ни се искаше да е така Confused. Но след вчерашата салата и двамата сме на мнение, че трябва да не купуваме повече  Peace
Виж целия пост
# 11
Не, предпочитам сезонните зеленчуци  Peace
Виж целия пост
# 12
Ние си хапваме зеле, моркови и китайско зеле.Колкото до краставиците и доматите те нямат никакъв вкус.
Виж целия пост
# 13
Аз ям почти всички видове.Зеле,моркови,зелена салата,пресен спанак,домати и краставици.
Виж целия пост
# 14
Ядем какво да правим, наблягаме на сезонните обаче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия