Извеждате ли бебетата в студеното време?

  • 3 421
  • 46
Здравейте. Искам да попитам правите ли разходки в студеното време. Във всичките ми книги (вкл. и Спок) пише бебето да се извежда всеки ден (облечено подходящо), независимо дали зиме или лете, стига да не вали дъжд и да няма вятър или мъгла. Е, вчера нямаше нито едното, нито другото, но беше ужасен студ. Въпреки това изведох беба, а тя орева целия център и нито вземането на ръце, нито даването на бисквитка (което друг път помага), не помогна. Освен това нямаше нито едно друго бебе навън и всички ми се чудеха и ме питаха нямало ли да настине в това време и т.н. Чак взех да се чувствам виновна. А аз държа да я закаля и да свиква с всичко - и топло, и студено.
Та се чудя, вие извеждате ли бебетата в студеното и имате ли проблеми с разходките?
Виж целия пост
# 1
Не  Embarassed  много ни е студено и на двете... но всяка вечер, ходиме с колата до Билла, тя много се забавлява там. Зяпа и се кефи на шаренийките... че иначе по-цял ден вкъщи... нали ще се побърка..
Виж целия пост
# 2
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15851
вчерашна е.
Виж целия пост
# 3
В неделя и вчера не излизахме - заради мен - много студен вятър, опасявах се да не се разхремясам или по-лошо... yu5 Иначе като опаковам Мариела, спи, та пушек се вдига.  Sleeping  Laughing Нищо, че аз зъзна... cold  Grinning
Днес обаче няма вятър и ще   сме навън! Mr. Green
Виж целия пост
# 4
И аз не Embarassed но се чувствам виновна от това. Много ми е студено и за това си стоим вкъщи на торло. Бях си казала, че независимо какъв студ е навън всеки ден ще се разхождаме, но сега просто е немислимо - как мога да изкарам количката като всичко около блока ни е затрупано в сняг, а с кенгуру ме е страх. Пробвах един-два пъти, но много се плъзга. Не ми се рискува повече
Виж целия пост
# 5
Embarassed  Embarassed  Embarassed  СРАМ!!!
аз - не.
т.е. Диана е всеки ден навън, но заслугата за това е изцяло на бавачката ни. За голямо мое съжаление в детската не ги пускат навън и Елина излиза само колкото да отиде до там и да се върне после.... Но събота и неделя наваксва:) Тогава и аз, колкото и да ми е студено ги извеждам...защото си трябва....

т.е. ако аз ги гледах - ДА, щяха всеки ден да са навън поне за малко!!!
Виж целия пост
# 6
Ние излизаме всеки ден без изключение. Аз издържам на студа и ми се иска и Ивана да свикне и да е калена. Освен, че излизаме ние и стоим на открехнат прозорец за по около половин час 1 или 2 пъти на ден. И мен навън ме гледат странно, но аз се опитвам да не обръщам внимание - нали всеки решава за себе си, но въпреки това понякога се чудя дали не съм прекалено смела???
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Ивана
И мен навън ме гледат странно, но аз се опитвам да не обръщам внимание - нали всеки решава за себе си, но въпреки това понякога се чудя дали не съм прекалено смела???


 Grinning  Grinning  Grinning  Елина навремето беше известна като "голото бебе", защото почти никога не и обувахме чорапогащник. И всички баби/лели/каки все питаха Роза (детегледачката ни) дали не му е с студено, няма ли да се разболее, ама тя защо не го облича това дете и тнт:)
много пъти сме се смяли, когато ми е разправяла как само тя, Елина и уличните кучета се мотат навън:)
Виж целия пост
# 8
Това с "голото бебе" ми хареса. На нас ни викат "моржове", а ние правим всичко (като например режем ръкавите на бодитата с дълъг такъв) за да сме достойни за този епитет.
Виж целия пост
# 9
И мен разни познати и непознати баби и лели ме побъркват, че Маринка все не била облечена достатъчно, че щяла да се разболее... Вчера продавачките в Детмага, които вече ни познават и все смятат, че не я обличам добре, като ме видяха без нея, започнаха да се вайкат: "Аууу, сигурно се е разболяло детето, като го извеждаш в такова време!"  Shocked Обясних им, че не се е разболяло, ами просто не беше на кеф и я прибрахме... Направо вече мразя да ходя при тях, че ме карат да се чувствам виновна за това как си обличам детето (което засега да чукна на дърво не е боледувало въобще и смятам, че е добре закалено).
Виж целия пост
# 10
Всеки ден сме навън-вчера и онзи ден бяхме по 2 часа. Ако е около 0 градуса седим по 3-4 часа! Днес отново ще излезем! Не виждам къде е проблемът да се извеждат бебетата при тези температури, като се има предвид, че ние оцеляваме, а на тях направо си им е екстра според мен-в скафандър, с шапка, с одеало, на топличко в количката..............от какво по-точно би им станало студено?
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Petinka
Всеки ден сме навън-вчера и онзи ден бяхме по 2 часа. Ако е около 0 градуса седим по 3-4 часа! Днес отново ще излезем! Не виждам къде е проблемът да се извеждат бебетата при тези температури, като се има предвид, че ние оцеляваме, а на тях направо си им е екстра според мен-в скафандър, с шапка, с одеало, на топличко в количката..............от какво по-точно би им станало студено?


Добре де, а този номер с количките как го правите? Мисълта ми е как ги изкарвате в тези преспи Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Цитат на: sia
Цитат на: Petinka
Всеки ден сме навън-вчера и онзи ден бяхме по 2 часа. Ако е около 0 градуса седим по 3-4 часа! Днес отново ще излезем! Не виждам къде е проблемът да се извеждат бебетата при тези температури, като се има предвид, че ние оцеляваме, а на тях направо си им е екстра според мен-в скафандър, с шапка, с одеало, на топличко в количката..............от какво по-точно би им станало студено?


Добре де, а този номер с количките как го правите? Мисълта ми е как ги изкарвате в тези преспи Rolling Eyes

Както писах и вчера в подобна тема (защото темите за студа са ежедневни тук;)) ОБИЧАМ СИ ТРИКОЛКАТА! Ако не бях с такава количка сигурно и мен щяха да ме притеснят преспите, но сега съм като багер без никакъв проблем!
Виж целия пост
# 13
Днес го оставих на отворен прозорец, екипиран приятно, разбира се - смятате ли, че това е достатъчно, ако го правя за около половин час по два пъти през деня? Ние живеем в центъра и когато е топло и сухо е трудно да заобикаляме всички безкрайни автомобили по тротоарите, камо ли сега - направо не мога да си го представя. Най-много да го изведа с кенгуро. Но все пак как мислите - това с отворения прозорец дали би било достатъчно в тези най-сурови дни?
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Petinka
на тях направо си им е екстра според мен-в скафандър, с шапка, с одеало, на топличко в количката..............от какво по-точно би им станало студено?

Честно казано, не виждам голям смисъл чак при такова време да се извеждат децата-ами те даже и не дишат свеж въздух, защото са набутани под покривалото на количката, пък и са така опаковани - за дъщеря ми най-ужасното нещо е да се чувства като неподвижно вързопче Imp  Според мен е оправдано само като раздвижване на майките, а и за тези дечица, които спят само, като са навън, но определено предпочитам да отворя хубаво прозореца вкъщи и пак вкъщи да си направя гимнастика, пък и детенцето да си играе спокойно, но не и да се бутам из преспите, да се пързалям по заледените улици, или ако сме с кенгуру, постоянно хем да й надигам свличащата се шапка (защото най-интересното е да зяпа наоколо, а с вечно големите шапки нищо не се вижда Imp ), хем да следя кое ушенце се е подало навън...Ми то това разходка ли е, да не говорим, че със сто ката дрехи не се калява кой знае колко, а и има други много по-ефективни методи за каляване... Пък и предпочитам да си оползотворя времето за обличане и събличане, което не е никак малко, за нещо по-полезно и за двете ни...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия