Детско парти вкъщи. Забавления?

  • 1 943
  • 5
Синът ми утре има рожден ден  и пожела да празнува вкъщи с приятели. Проблемът е, че в този грипав сезон всичките му бойни другари са се тръшнали болни. Все пак вчера броихме кои все още ходят на детска - оказа се, че са едва трима. Все още не сме обсъдили вкъщи как да постъпим, но вероятно ще се съобразим с неговото желание и ще ги поканим. По този повод събирам идеи за занимания и забавления на група 3-4-5 петгодишни хлапета!
Виж целия пост
# 1
Ето 2 групови игри (надявам се да са от полза) Simple Smile.

1. Пускаш музика, на която децата танцуват. В момента, в който я спреш участниците трябва да "замръзнат" в позата в кочто са били. Който мръдне изгаря Simple Smile. И така докато остане един - победителят.

2. "Господин Вълк, колко е часа"
Едно от децата е вълка и то застава с гръб на около 5 метра от останалите. Децата викат "Господин Вълк, колко е часа?" и вълкът се обръща и казва някакъв час, например 10 часа. Тогава децата правят десет крачки към него, т.е. крачките са равни на часа. Вълкът има право да се обръща към останалите само докато извиква времето. Когато децата се приближат достатъчно до него и го попитат колко е часа той казва "Време е за вечеря" и хуква да ги гони. Този който хване става вълк Simple Smile.

Виж целия пост
# 2
Можеш да им организираш нещо като томбола или игра с въпроси със символични награди.
Виж целия пост
# 3
В deteto.info  - в раздела за игри и забави има 1000 идеи за разни игри  - много са подходящи за вашето парти - дано си изберете.
Весел празник!
Виж целия пост
# 4
ние досега 2 пъти сме празнували РД в къщи и да ти кажа, децата така добре си играха, че изобщо не се наложи да им организирам игри
те докато си покажат играчките, докато си споделят кой какво от същото има и на кой му е различно, докато си изслушат детските песнички, потанцуват....и то времето минало
мисля, че понякога децата имат нужда да бъдат оставяни и сами да се позабавляват
това не пречи да се запасиш с идеи, в случай, че купонът стане по-вял, напр.
Виж целия пост
# 5
Момичета, благодаря ви!  Hug

ЗА томболата и аз си мислех.

Ивиче, права си. Но ми се искаше да понасъбера идеи, ако все пак започнат да се чудят какво да правят, или пък възникне спор за някоя играчка, или пък започнат да се делят на лагери. Нямам никакъв опит със забавляването на дечица Embarassed

Още веднъж благодарности   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия