моля спешно за съвет - отбиване по желание на детето, но обилна лактация

  • 347
  • 2
Пускам нова тема, тъй като имам нов проблем.
Както споделих, Теа се отби сама - преди седмица просто не потърси вечерното си кърмене, така и до днес.
Смятах, че няма да имам проблем с количеството кърма, тъй като поне месец бяхме само на вечерно кърмене, но не е така.
Пробвах всички възможни (безобидни за мен) начини - салвия, мента, от вчера приемам Рицинус Комунис 30СН. Изцедила съм точно 3 пъти през тези дни, при това ръчно, защото с помпата, освен че ме боли и нищо не успявам да изцедя, сякаш стимулирам още повече лактацията. Но това чудо не спира и не спира, вчера отново бях цялата на буци, боли, напрежение и тежест в гърдите.

Въпросът ми е:
Какво е редно да се направи сега?
С кого да се консултирам? Гинеколог, мамолог?
Ужасно вредно ли е да пия Достинекс или Бромкриптин? Изобщо мога ли да предприема нещо такова на своя глава?
Объркана съм, наиситна ще се радвам на всеки съвет!
Виж целия пост
# 1
Много се измъчи ти Sad
Зелевите компреси пробва ли - те обикновено добре действат на болките и буците?
Иначе за доктор - гинеколог ще ти свърши работа най-вероятно. А хапчетата също са вариант - няма лекарство без странични ефекти, но пък щом положението е такова, може те да са решението.
Виж целия пост
# 2
Зелев лист, лецитин (!!!), чай от салвия+мента по-силен - щом с такива проблеми се бориш. 3-4 чаши чай на ден, силен, нищо, че не е особено приятен на вкус. Лецитин поне 2-3 на ден, ако не и повече (прецени според тежестта на проблема).
Не пий лекарства на своя глава! Даже и Рицинуса не бих пила аз на своя глава...не всяко хомеопатично е подходящо за всеки.
С изцеждане наистина помагаш на лактацията, но няма как - трябва да се разнесат бучките. Затопляне, масаж и изцеждане, до разнасяне на бучката...
Лекарствата, предвид многото странични ефекти, може би е добре да оставиш като краен вариант.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия