Имаме ли нужда от жълтък? (на 8 месеца)

  • 1 155
  • 27
Здравейте, чудех се дали не лишавам малката от полезни вещества като не и давам жълтък? Кърмим се на поискване, на обяд яде зеленчуково или месно пюре, следобед безмлечна каша с кърма и по някое време малко плодово пюре. Има ли нужда да давам жълтък и ако да от кой месец да го включа? newsm78
Виж целия пост
# 1
жълтък най рано на годинка
нали хапвате месо-няма страшно за нисък хемоглобин
аз не само че не давам яйца ,но и аз не ям като кърмя Peace
Виж целия пост
# 2
Ако се храни нормално (като количество)- не мисля.
Виж целия пост
# 3
Жълтъкът съдържа витамините ( A, D ), също желязо, фосфор, калций, магнезий, лецитин. Всичко това го има и в кашите, така че ти си решаваш.
Виж целия пост
# 4
Жълтък можеш да даваш през 5-и месец, като започнеш от 1/4 и постепенно увеличиш до 1/2  Peace
Виж целия пост
# 5
Жълтък можеш да даваш през 5-и месец, като започнеш от 1/4 и постепенно увеличиш до 1/2  Peace
Жълтък на 5 месеца-твърде рано е! Най-добре около годинката! Peace
Виж целия пост
# 6
Жълтък най- рано след годинка Peace
Виж целия пост
# 7
Яйчният жълтък – несправедливо обвиняван?

Яйчният жълтък може да бъде въведен в менюто на бебето при навършени 8 месеца.

Много хора си задават въпроса как може да се отстрани всичкия белтък от жълтъка, като по този начин да се избегне приемането на белтък от бебето. Отговорът е, че незначителни количества яйчен белтък остават (всъщност яйчният протеин е този, който може да предизвика алергия).

Все пак, не бива веднага да пренебрегвате предимствата на жълтъка. Той е добър източник на омега-3-мастни киселини и богат източник на хемо-желязо – това е желязото, което най-лесно и бързо се усвоява от деца и възрастни.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33077.0
Виж целия пост
# 8
Аз дадох днес жълтък за първи път.Ние сме на годинка и две седмици! Peace
Виж целия пост
# 9
Още не съм въвела жълтък  Wink
Виж целия пост
# 10
Аз на баткото дадох жълтък около 5ия мес.по1/4 през ден.Той беше с атопичен дерматит и го захранвах по Бг схемата,но  от жълтъка пък нищо не му е станало Peace
Виж целия пост
# 11
Аз все още не съм давала жълтък. Хемоглобинът на 1 година беше 120!
Виж целия пост
# 12
Има много други начини за набавяне на желязо - елда например.
Аз дадох на 1г.6м. Но дъщеря ми беше с алергия, имах причина.
Виж целия пост
# 13
Още не съм въвела жълтък.Днес дори за пръв път дадох извара(не ,че им а връзка с въпроса ти де)
Виж целия пост
# 14
Жълтък въведох след 7 месец, естествено че не е жизнено важно да го даваш, но определено е полезно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия