Отказва да яде !!!

  • 487
  • 6
Здравейте, мамчета Simple Smile
Моята дъщеря е отново на диета Sad
От самото раждане е била на периоди-ту си хапва по- сериозно, ту по малко.Бях и свикнала.
Но от една седмица отказва да яде с лъжица.Ако и набутам нещо в устата(банан, сандвич, месо, бисквитка и т.н.)ако ли не не си търси.Само вода.
Мисля, че е рано още само на твърда храна да кара.От два дни има и запек.
Казват , че от зъбите може да е-тя няма още ,ама и не виждам да е подут венеца или да се белее нещо.Стана по раздразнителна.
Днес и изписаха сироп КИДИ и пчелно млечице за разяждане.
Дано да има ефект, че ме измъчва факта.
Някой имал ли е подобен проблем.
Пишете. Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
оооо и ние сме така.
Когато е в такъв период я оставям да яде каквото иска без да я насилвам, защото знам че става по-лошо.
Тя е на 8 м. и суче.
Един месец изкара на хляб, обезсолено сирене и банан оставени на масичката пред нея.
Давах и и парченца накълцано пилешко, пак с ръка.
Нищо с лъжица.
Мисля че беше защото и поникнаха 4 зъба и реши че е самостоятелна вече.
Сега от няколко дни  яде пюре с месо и попара с лъжичка.
Харесва и кисело мляко, но само от обикновена чаша, в никакъв случай с лъжица:)
Изобщо помагат разни нови начини на хранене  и нови храни в такъв случай:))
Имаме и голяма кака, никога не съм я насилвала да се храни и не сме имали проблеми с растежа,
явно децата си знаят от какво имат нужда.



Виж целия пост
# 2
Според мен определено е от зъбите,казваш,че е станала и раздразнителна.Гледам и че е вече на 11мес,а няма зъбки,венците и са се калцирали и представи си какво мъчение е за детенцето.Не я насилвай,давай и от любимите храни,по малкичко,колто поеме,смятам,че като пробият зъбките малко ще се поуспокои.Не мисля,че има нужда от сироп за разяждане,по скоро и мажи венците с някакъв болкоуспокояващ гел или ако е много кисела и дай Панадол Peace.
Виж целия пост
# 3
При Йоана също има такива периоди.Вече свикнах, но когато се случи за пръв път се видях в чудо.Няколко месеца (през лятото) кара изключително на сокове.Даже пусках и тема тук.Правих се на маймуна , предлагах й какво ли не, ама не ставаше.Е, оцеля.Спрях да настоявам.ако иска да яде, ако не-нейна работа.При нея беше и от зъбите.Първият изби на година и два месеца ooooh!И след това много наведнъж.Та възможно е и при вас да е така.Кураж и здрави нерви Peace
Само да допълня , че не ни влияеха нито Мултисаностол, нито пчелно млечице и др.подобни.
Виж целия пост
# 4
И ние бяхме така на тази възраст, имало е дни, в които се е хранела само спейки с мляко Tired Но и аз мисля, че е от зъбките, съгласна съм с Гита.
За да не ти се запича, не и давай много суха храна - един път да  се храни на ден, но да е сготвено. И в него слагай повече лук и червени чушки! Нас това ни спасява от запека! Освен това аз и бях създала режим на хранене - когато трябва да яде, слагам яденето на масата, ако не яде - вода, до следващото хранене. Между храненията не съм и давала нищо - само сок от ябълка.
Не знам дали и даваш ядки - сурови орехи, също много разхлабват. Но за тях се консултирай с лекар дали може да ги даваш на тази възраст, аз започнах с ядките след годинка.
Като си спомня какво ми беше и искрено ти съчувствам, но да ти кажа, че след годинката започна да се храни малко повече. Така, че има светлина в тунела  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Ние сме колкото вас и също имахме този проблем.Но отмина за седмица.Не и давай да яде,щом не иска.Но имаме вече и 8 зъбчета.Голям зор беше докато изкарат, пък и сега избива още 1. Laughing
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички , че ми давате кураж Simple Smile
Сутринта изпи стотина грама мляко с бисквитки и....
Заспа в  12.00часа след като отказа да яде.
Надявам се, че като се събуди ще си навакса. newsm78
Иначе тати ни вече е купил сиропите и смятам да й ги давам -нали съдържат калций и витамини , та пак от полза ще бъдат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия