Раждане в МД-София

  • 885
  • 12
Мили мами, след две седмици ще раждам секцио в МД. Може ли някоя от вас да сподели опит. Как е в болницата, какво е отношението на персонала и т.н.
Виж целия пост
# 1
Предполагам, че цялата тема, ще бъде изписана с неща от сорта- "Не ходи там, там е такова, там е онокава, персонала е груб и некомпетентен , адска мизерия и т.н" само дето вече не е така.Повечето майчета са ходили преди време и са отвратени и има защо, аз също бях така след престоя ми за задържане, но пък мнението ми се обърна на 180 градуса след раждането ми там.След ремонт е, вече не е гадно и аз лично от персонала не мога да се оплача, всички бяха много мили.
Аз лично съм изключително доволна и живот и здраве август месец пак там ще раждам.

На теб пожелавам леко раждане и едно здраво хубаво бебче
Виж целия пост
# 2
няма да пиша нищо гадно, не бих родила на друго място освен там, тъй като там са най-големите и добри специалисти, има всичко и могат да реагират във всяка ситуация, но определно не ми хареса отношението на сестрите, които се грижеха за нас майките, интериора не е от най-добрите, но каквото и да е, колкото и да е гадно, всичко е за няколко дни, не отиваш там на почивка, само ти и бебето да сте добре, друга не трябва да те интересува, след това ще се прибереш в къщи, където всичко ще ти е уютно и удобно, ще хапваш каквото си поискаш и можеш да се оплакваш колкото си искаш, ще се радваш на бебчето и така...Успех!
Виж целия пост
# 3
Аз също съм лежала там за задържане, а след това и родих там, съответно лежах на 5-тия, 10-тия и 7-ми етаж. Като условия е наистина е мизерно и е доста неприятно къпането, но се изтърпява.След като ще раждаш секцио, вероятно след това ще си на 7-мия етаж. Там бебетата  не са при майките, дават ти ги в часовете за хранене- 07.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00, 22.00. За храненето в 01.00 часа не те будят, вероятно му дават АМ.Искат да им давадеш един пакет мокри кърпички и всеки ден по 6 памперса. Така наречената баня е с размери 1м на 2м и вътре има тоалетна чиния и един душ. Поне има топла вода винаги.Най-неприятното е, че обикновено е заета и трябва да чакаш, но като е една за цялото отделение няма начин. Не мога да кажа, че отношението на персонала е лошо, дори напротив. Недей да очакваш да ти обръщат внимание или да се особено мили, все пак на смяна са по една акушерка и една санитарка и си имат доста работа. По-важното е, че си изпълняват задълженията.Е, има и изключения, разбира се, но то който си го мързи, нищо не можеш да го направиш. Акушерките на бебетата са много мили и ако имаш въпроси може да ги питаш. Сами няма да ти обяснят нищо.Всяка сутрин/ през седмицата/ минават две визитации- на едната преглежда теб. Някъде към 11.00 минава една доцентка/ не и помня името/, която е за бебешоците и ти дава сведения за тях, може и нея да питаш каквото те интересува.За храната нищо не мога да кажа, не съм я опитвала.
Сведенията са ми от август 2006г.Малко дълго се получи, ако те интересува нещо друго питай.
Виж целия пост
# 4
Здрасти.Може да се зесечем с теб в родилния дом защото и аз горе-долу след толкова време ще ме приемат там,защото и аз ще раждам секцио.Ще следя темата.Казали ли са ти нещо по-специфично да носиш и ще плащаш ли за секциото?
Виж целия пост
# 5
Аз също няма да кажа нищо лошо - точно обратното. Целият девети месец го изкарах на 10-я етаж и съм страшно доволна и от лекари, и от акушерки, ако щете и от чистачката дори. Виж от 7-я етаж има какво да се желае, но пък по-важно е детенцето да е в добри ръце, отколкото да се къпеш в луксозна баня. Живот и здраве, планирам и другото дам да го родя  Praynig  Joy Желая ти леко и безпроблемно раждане!
Виж целия пост
# 6
Лежала съм за задържане.
Бях без уговорка с лекар и ме оставиха 3 дни без преглед- с болки и кървене  Wink при прегледа след това  професорът не видя бременността ми (11 седмица)  Laughing не се върнах да раждам при "специалистите", от къде да съм сигурна, че в 9-ти месец ще видят бебето  Laughing 

Ако ще ходиш там- задължително си плати на ръка, само тогава се сещат, че са лекари.
Битовите условия са нормални.
Виж целия пост
# 7
 Преди около 4 години лежах там за задържане и НИКОГА повече няма да стъпя там.  Mr. Green
Моя братовчедка роди там преди около 3 месеца и НЕ БЕШЕ никак Доволна - нито от условията ( много мизерни), нито от персонала ( и от лекарите, и от акушерките). Явно нищо не се е променило.
Може би ако си с уговорка поне отношението към теб да е по-добро.

Леко и безпроблемно раждане!  bouquet
Виж целия пост
# 8
На 12 етаж /следродилно/ е ремонтирано, стаите са за две мами и две бебета /родих нормално/.
Стаята има собствена тоалетна с подвижен душ - след ремонта е много приятно - ново и чисто.
Храната не беше толкова лоша. Това за битовите условия.
Персонала е внимателен и като питаш винаги получаваш отговор и съдействие.
Аз родих и двете си деца в МД!
Поздрави и леко раждане!
Виж целия пост
# 9
аз няма да изказвам мнение за болницата само ще споделя че според мен най-важното е дали са добри специалистите там и обръщат ли внимание. техниката с която разполагат също е важна, неонатологичното също е важно, но от там нататък всичко са подробности.
Виж целия пост
# 10
Моето мнение се покрива изцяло с това на ianafi.Аз родих там юли 2006 с планово секцио.
Банята не съм я виждала защото тогава в болницата нямаше топла вода.Но не се оплаквам-аз и детето сме здрави и сме добре.Доволна съм.
Виж целия пост
# 11
Раждах там дъщеря си и отново съм се насочила за там, момичетата родили там по-скоро казват, че след ремонта нещата са много по-добре. Освен това бебо е при теб (раждах нормално) което според мен е предимство спрямо другите места където ти го носят под час.
Виж целия пост
# 12
Бебетата са при майките само на 12-ти етаж, т.е. при нормално раждалите. На 7-ми, където са секцио не е правен и ремонт... Аз лично съм доволна от условията на 12-ти етаж и от самото си раждане там ( имах уговорка ) Успех  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия