UK манджи...

  • 1 500
  • 13
много хранителни продукти в Англия са коренно различни от тези в Бьлгария.така де,като влезем в супермаркета и половината от храните дори не сме си помислили да опитаме.и идеята ми е да си препорьчваме храни и подправки по "наш вкус".да обменяме опит в кулинарията и ........
аз например много искам да направя сладкиш,но ми трябва бакплувер,и като влезя в маркета се омотавам сред 50 различни опаковки,и накрая се прибирам с една готова торта,и това е .....предполагам че не сьм единствената с този проблем
 
Виж целия пост
# 1
http://www.bbcgoodfood.com/
тука има много рецепти:)
правиш си един списък с продуктите за съответното ястие и отиваш до маркета.Ако не можеш да намериш някой продукт или подправка просто питай персонала-сигурна съм ,че ще ти помогнат
Виж целия пост
# 2
много хранителни продукти в Англия са коренно различни от тези в Бьлгария.така де,като влезем в супермаркета и половината от храните дори не сме си помислили да опитаме.и идеята ми е да си препорьчваме храни и подправки по "наш вкус".да обменяме опит в кулинарията и ........
аз например много искам да направя сладкиш,но ми трябва бакплувер,и като влезя в маркета се омотавам сред 50 различни опаковки,и накрая се прибирам с една готова торта,и това е .....предполагам че не сьм единствената с този проблем
 

Само да кажа, бакпулвер е baking powder Peace
Виж целия пост
# 3
много хранителни продукти в Англия са коренно различни от тези в Бьлгария.така де,като влезем в супермаркета и половината от храните дори не сме си помислили да опитаме.и идеята ми е да си препорьчваме храни и подправки по "наш вкус".да обменяме опит в кулинарията и ........
аз например много искам да направя сладкиш,но ми трябва бакплувер,и като влезя в маркета се омотавам сред 50 различни опаковки,и накрая се прибирам с една готова торта,и това е .....предполагам че не сьм единствената с този проблем
 

Само да кажа, бакпулвер е baking powder Peace
благодаря
Виж целия пост
# 4
Ани, питай ако нещо друго ти трябва? Аз като се преместихме първоначално тук, докато открия топлата вода.... Whistling Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
много хранителни продукти в Англия са коренно различни от тези в Бьлгария.така де,като влезем в супермаркета и половината от храните дори не сме си помислили да опитаме.и идеята ми е да си препорьчваме храни и подправки по "наш вкус".да обменяме опит в кулинарията и ........
аз например много искам да направя сладкиш,но ми трябва бакплувер,и като влезя в маркета се омотавам сред 50 различни опаковки,и накрая се прибирам с една готова торта,и това е .....предполагам че не сьм единствената с този проблем
 

Само да кажа, бакпулвер е baking powder Peace
благодаря

Бакпулвер можеш да си направиш и сама като смесиш 1 кафеена лъжичка сода и 1 кафеена лъжичка лимонтозу, правила съм го многократно. Ефекта е същия  Peace
Виж целия пост
# 6
Бакпулвер можеш да си направиш и сама като смесиш 1 кафеена лъжичка сода и 1 кафеена лъжичка лимонтозу, правила съм го многократно. Ефекта е същия  Peace

А лимонтозу от къде си намираш?
Виж целия пост
# 7
От България си вземаш 10 пакетчета, набутваш ги в големия багаж, ако те питат нещо, казваш че е подправка (но няма да питат),  и ти стигат за вечни времена Simple Smile Но пропорцията е 1:1 кафеени лъжички и е достатъчна, отговаря на стандартно пакетче бакпулвер. Моя близка ми каза, че го намира в турските или сръбските магазини.
Виж целия пост
# 8
От България си вземаш 10 пакетчета, набутваш ги в големия багаж, ако те питат нещо, казваш че е подправка (но няма да питат),  и ти стигат за вечни времена Simple Smile Но пропорцията е 1:1 кафеени лъжички и е достатъчна, отговаря на стандартно пакетче бакпулвер. Моя близка ми каза, че го намира в турските или сръбските магазини.

Аз помислих, че тук си намерила някъде. Иначе и на мен ми пращат от БГ ( ние не си ходим), но на мен 10 пакетчета ми стигат точно за 2-3 месеца  Joy
Виж целия пост
# 9
много хранителни продукти в Англия са коренно различни от тези в Бьлгария.така де,като влезем в супермаркета и половината от храните дори не сме си помислили да опитаме.и идеята ми е да си препорьчваме храни и подправки по "наш вкус".да обменяме опит в кулинарията и ........
аз например много искам да направя сладкиш,но ми трябва бакплувер,и като влезя в маркета се омотавам сред 50 различни опаковки,и накрая се прибирам с една готова торта,и това е .....предполагам че не сьм единствената с този проблем
 

Можеш ли да дадеш линкове към сайта на някои супермаркети и други магазини, ако знаеш такива. Аз нещо не можах да немеря, сигурно неправилно търся.
Виж целия пост
# 10
..... аз само да вмъкна...  Grinning  Лимонтозу не е ли citric acid? Аз поне това използвах наскоро като забъркахме малко сладко от ягоди.
Виж целия пост
# 11
..... аз само да вмъкна...  Grinning  Лимонтозу не е ли citric acid? Аз поне това използвах наскоро като забъркахме малко сладко от ягоди.

Аз ползвам pure lemon extract  Peace. Мен ме смущаваше, че е течен, а не на кристалчета, обаче за бакпулвера става. Тук ползват сream of tartar и сода, но май сream of tartar не е баш лимонтозу - мамите химички да кажат.

И да добавя: речник на п … 80;те. На мен лично ми е много полезен.
Виж целия пост
# 12
Можеш ли да дадеш линкове към сайта на някои супермаркети и други магазини, ако знаеш такива. Аз нещо не можах да немеря, сигурно неправилно търся.
ASDA
TESCO
Sainsbury's
Morrisons
Виж целия пост
# 13
Благодаря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия