RH отрицателен, изследвания, антитела

  • 3 703
  • 30
Сега прочетох,че се правят изследвания и на двамата родители. Другата седмица ще ходя да ми ги пускат,а не ми казаха нищо за това Sadт.е. не са ме предупредили,че и таткото ще трябва да идва.При вас как беше -правихте ли изследвания на кръвната група и Rh-то и на двамата родители?
Виж целия пост
# 1
Първо се прави изследване само на жената,ако е необходимо само тогава се прави изследване и на мъжа.Мисля,че когато RН-то при жената е -,и при наличие на болести.
Виж целия пост
# 2
Ако твоя резус фактор е (-), както моя, трябва да се види какъв е и на бащата. Ако и неговия е (-) - няма никакъв проблем. Ако е различен от твоя обаче (+) става малко по-сложно. Зависи дали ти е първа бременност и тн. Не се притеснявай.   bouquet
Виж целия пост
# 3
 Само на мен правиха.Не знаех,че трябва и на двамата родители в някои случаи.
Виж целия пост
# 4
Аз съм с отрицателен резус фактор. Изследвания на мъжа ми не са правили, само на мен - три пъти за антитела.  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз съм А-, а мъжът ми 0+. На него не са му правили изследвания за кръвната група,предполагам,че защото си я знаеше Peace
Виж целия пост
# 6
Аз съм с отрицателно рН също. Правят се 3 допълнителни изследвания всеки триместър за наличие на антитела.
Ако майката е отрицателно рН, а бащата е положително, детето може теоретично да е положително или отрицателно. Ако е отрицателно - няма проблем. Но ако е положително е възможно да се развият едни специфични болести. Другото, което може да се случи е майката да не може да забременее втори път.
Всъщност рН-то представлява един белтък по клетъчната стена на кръвните клетки (доколкото си спомням). рН отрицателно означава, че нямаш този белтък, а рН положително: че го имаш.
Причината да не може да забременее втори път е следната: при раждане на първото дете, ако то е с положително рН, то майката изгражда антитела срещу него (срещу въпросния белтък, тъй като той се явява чужд за майчиния организъм). При втора бременност, ако кръвната група на бъдещото бебе е отново е с рН положително, то майчиния организъм го разпознава като враг и го елиминира.
Колко е странна природата, а Simple Smile
Само за майки с отрицателно рН (за положително рН няма нужда) след като родят се прави изследване на бебето: ако то е с положително рН се приемат един серум (анти-Д-гама-имуноглобулини мисля, че беше), че да може майката за забременее втори път. Ако е минус- няма проблем. Вазжното е този серум да се приеме до 72 часа след раждането.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за бързите и изчерпателни отговори  bouquet.Вече съм по-спокойна Hug
Виж целия пост
# 8
Аз съм 0 полож. и когато раждах направиха кръвно изследване на бебето.Обясниха ми,че правили такива изследвания на бебетата всички "нулеви"майки,не разбрах защо.
Виж целия пост
# 9
аз съм с отрицателен резус фактор, таткото се наложи също да си направи тест;
оказа се положителен;
Макси е с положителен, биха ми антиД гамаглуболин.
Виж целия пост
# 10
Аз съм с отрицателно рН също. Правят се 3 допълнителни изследвания всеки триместър за наличие на антитела.
Ако майката е отрицателно рН, а бащата е положително, детето може теоретично да е положително или отрицателно. Ако е отрицателно - няма проблем. Но ако е положително е възможно да се развият едни специфични болести. Другото, което може да се случи е майката да не може да забременее втори път.
Всъщност рН-то представлява един белтък по клетъчната стена на кръвните клетки (доколкото си спомням). рН отрицателно означава, че нямаш този белтък, а рН положително: че го имаш.
Причината да не може да забременее втори път е следната: при раждане на първото дете, ако то е с положително рН, то майката изгражда антитела срещу него (срещу въпросния белтък, тъй като той се явява чужд за майчиния организъм). При втора бременност, ако кръвната група на бъдещото бебе е отново е с рН положително, то майчиния организъм го разпознава като враг и го елиминира.
Колко е странна природата, а Simple Smile
Само за майки с отрицателно рН (за положително рН няма нужда) след като родят се прави изследване на бебето: ако то е с положително рН се приемат един серум (анти-Д-гама-имуноглобулини мисля, че беше), че да може майката за забременее втори път. Ако е минус- няма проблем. Вазжното е този серум да се приеме до 72 часа след раждането.
dirdrie ти го е обяснила много добре!
Виж целия пост
# 11
Аз съм с отрицателен резус фактор. Изследвания на мъжа ми не са правили, само на мен - три пъти за антитела.  Peace
Ако мъж ти е също отрицателна е било просто безмислено бодене и вземане на кърв Confused Важното е обаче в крайна сметка хубавия резултат.
Виж целия пост
# 12
Аз съм с отрицателен резус фактор. Изследвания на мъжа ми не са правили, само на мен - три пъти за антитела.  Peace
Ако мъж ти е също отрицателна е било просто безмислено бодене и вземане на кърв Confused Важното е обаче в крайна сметка хубавия резултат.

За резултатът - със сигурност си права!  smile3521 А за кръвната група на мъжа ми - забравих да спомена, че той си я знаеше. С положителен резус фактор е. А за поставянето на Анти Д Гамаглуболина, акушерката, когато ми го би, ми обясни, че е важно бебето с какво RH е.
Виж целия пост
# 13
аз съм АБ отр., правиха ми 3 изследвания за антитела през бременоста. мъжа ми е положителна. след раждането ми биха анти-Д. мъжа ми уж си я знаеше, но аз го накарах пак да си пусне. това е важно!
Виж целия пост
# 14
Здравейте мили мами,
ако някоя от вас е запозната,ще съм много благодарна. Heart Eyes
Понеже съм резус отр. ми правиха миналата седмица за първи път изследване за антитела.Днес се обадих и казаха, че резултатът е отрицателен,т.е няма антитела.Бихте ли ми казали какво значи това?Добре ли е?
Благодаря ви. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия