Четири капки наведнъж полиомиелит!

  • 1 370
  • 1
Д-р Слънчева не знам дали има място за притеснение , но все пак да ви попитам на малкото ми детенце което на 28.01. ще навърши 4 месеца на 12.01. му дадоха 4 капки полиомиелит.Обяснението на педиатърката беше , че предния път декември месец пропуснахме приема поради лека настинка .На тази консултация му ги дадоха тези 4 капки плюс ДТК в ръчичката.Края на месец декември кара вирусна пневмония и беше 7 дена на инжекции Амикацин, наблюдаващата го лекарка му ги предписа и си наехме сестра да му ги слага.Обясних това на джипито и тя реши на 12.01. , че е достатъчно здрав за ваксини , като последната му инжекция беше на 6.01.Поради ред причини джипито ,което съм избрала само наблюдава на консултации двете ми деца , а друг лекар се грижи за тях и лекува.Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Дозата за полиомиелита на прием са 2 капки. При пропуск може да се започне отначало, а не да се дава двойна доза. Децата се ваксинират в пълно здраве, а ако са били болни е необходимо да минат поне 10 дни от края на заболяването.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия