За заплащането на мед. сестрите?

  • 804
  • 7
Извинявам се, защото не знам дали е точно за тук темата  Praynig
От известен период ме тресе мисълта да сменям професионалното си поприще, но преди два-три дни получих инфо ЕЖК (една жена ми каза  Mr. Green), че щели да повишат основната РЗ на сестрите на 500 лева.Казал го Гайдарски, някъде си...
Тръсих в нета, но не намерих нищо по темата.По новините даваха стачка на сестрите в Пирогов, но нищо конкретно за парите.
Накой може ли да ми даде повечко инфо?
Има ли тук колежки???Какво мислите по темата?
Виж целия пост
# 1
Човекът каза, че заплатите на сестрите ТРЯБВА да са 500 лв., а не, че ще станат.

Ако искаш ще намеря стенограмата от участието му в БТВ, мисля, че беше миналия четвъртък.
Виж целия пост
# 2
Аз рабрах, че е посочил дата дори - 01.06.  Rolling Eyes
Благодаря ти за отговора   bouquet
Виж целия пост
# 3
  Слушах новините тая вечер, но не внимателно Blush и наистина коментираха заплатите на медицинските сестри и лекарите........незнам окончателно за сумата какво са решили, но е редно да станат поне 500 Peace А на лекарите над 1000 трябва да са, баси системата- превърна ги в търговци Rolling Eyes Медицинските сестри, също заслужават!
Виж целия пост
# 4
Сутринта по btv министърът коментира искането за 50% увеличаване на заплатите като "Абсурдно". Аз не съм сестра, но съм пациент и ми се вижда абсурдно сегашното заплащане на сестрите. (и на лекарите, но те поне си докарват допълнително от частни прегледи и "уговорки")
Виж целия пост
# 5
Човекът каза, че заплатите на сестрите ТРЯБВА да са 500 лв., а не, че ще станат.

Ако искаш ще намеря стенограмата от участието му в БТВ, мисля, че беше миналия четвъртък.

е, той каза, че и лекарите вземали заплата по 100лв и че нямало такива с фишове под 400.
Това е не наглост, не знам какво.
Виж целия пост
# 6
Аз пък чух коментар от директора на Пирогов, отново по новините, че всъщност тези фишове които показват сестрите са втора част от декемврийските им заплати... т. е това не е цялото заплащане....
Виж целия пост
# 7
Аз пък чух коментар от директора на Пирогов, отново по новините, че всъщност тези фишове които показват сестрите са втора част от декемврийските им заплати... т. е това не е цялото заплащане....
Да бе. Да се чуди човек, защо при толкова добри заплати, Пирогов остана почти без сестри. В момента там има незаети 100 сестрински места ( по данни на проф. Маркова, председател на Асоциацията на специалистите по здравни грижи, изнесени наскоро по телевизията). Знаете ли, какво означава това? Компромис с качеството на предлаганите медицински услуги. А знаете ли какво означава компромис с качеството на здравните грижи? ......хм, хайде да спра дотук.

Дамаянти, сестринските заплати, ще бъдат повишени. По думите на проф. Гайдарски, това ще бъде от порядъка на 10-15% от 1-ви юли. Обаче, според мен, ако продължат гаврата със сестрите, скоро, ще се наложи да внасят сестри отвън. Ама откъде незнам, защото не виждам, кой и откъде, ще дойде за заплата от 150 Евро на тази хамалогия.
Що се отнася до министъра на здравеопазването и да го сменят, следващият, докато разбере за какво е в министерството, ще дойдат хората на бат Бойко, за да сложат техният човек.  ooooh! До болка познат сценарии.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия