Не пътувайте с Он Травел - ужасна почивка :(

  • 3 631
  • 20
Да ви споделя....

Рекламата на пътуването беше свързана с обстоятелството, че пътуването е чрез чартърен самолетен полет, което за туриста означава удобно време, осигуряващо максимален престой в посещаваната страна. Пътуването беше рекламирано 6 дни/ 5 нощувки/. При подписването на договора, туроператора не можа да посочи часове за излитане и кацане, но  най-убедително ни уверяваше, че както всяка чартърна програма и този път ще се трагва рано от България и максимално късно от Тунис.
Kато наближи времето за пътуване, отидохме в офиса на “Он травел” ЕООД , за да си получим документите /самолетни билети , застраховка , ваучер/ , но учудването ни беше голямо когато ни казаха, че не могат да ни дадат нищо, защото нямат готовност. Платихме остатъка от цената, като за летищна такси на взеха още 20 евро.
След няколко дни ми се обдиха по мобилния телефон, за да си получим документите.

Когато видяхме самолетните билети останахме  разочаровани и учудени, но вече беше много късно да организираме ново пътуване. Часът за излитане на самолета от София беше 13.00 часа, а за връщане 9.15 ч./сутринта/ на 03.01.2007г.

Първия ден от пътуването беше провален, защото пристигнахме в Тунис в 18:30 местно време. А още по-кошмарно беше, че 03.01.2007г. трябваше да станем в 4.00 часа сутринта, за да ни трансферират в 4.30 часа до летището / почти пет часа преди полета/. Следователно шести ден от екскурзията нямаше. Тръгнахме по тъмно, не използвахме закуската която сме платили, не използвахме дори и нощувката , защото за половин нощ надали някой беше се наспал, за да кажем че имаше нощувка.

Когато “Он травел” е видяла ,че не може да вземе удобни часове за излитане и кацане, защо не предупреди туристите си за това ? На други туроператори, клиентите са излетели  в 10.00 часа от Българиа, а обратния полет беше в 16 часа ,дори имаше в 20 часа местно време. Значи за “Он травел” е по –важно да вземе парите ,  да организира как да е пътуването , важното е да напълним един самолет хора , а после те да му мислят. Никой от турфирматата не ни предупреди навреме за това.

Допълнителните екскурзии, които се предложиха на място от местната сътрудничеща фирма,бяха много неудачни и лошо организирани , но по-лошото е , че “Онтравъл” явно нямаше понятие от това какво  представляват тези екскурзии, за да може ние предварително да преценим да ходим ли на този екскурзии или не.

Преди записването гида Серж /Сергей / , който видяхме само за 15 минути(на 1000 километра от мястото, където бяхме отдеднали... а ни казаха, че са около 700..) Та за въпросното място тръгнахме в 7.30 часа на 01.01./след новогодишната нощ!!!/. Само си представете! На следващия ден гида арабин  събуди всички ни в 5.30 часа по телефона /да не говорим за условията в хотела, където срещу няколко динара помолихме да ни сменят чаршафите, които може би бяха 5-та употреба/ ,за да тръгнем в 7.00 на път.

Прибрахме се в 19.30 часа в Хамамет ,много изморени и изнервени , за да намерим в хотелската си стая , много “мила бележка” , с която ни се казва ,че сутринта тръгваме в 4.30 часа / пет часа преди полета/  .

Ако на това се казва почивка и приятно пътуване.. не мисля, че си даваме парите за подобно нещо. Да ни бяха уведомили, но не – всичко ставаше в последния момент.

Иначе Тунис е добра дестинация,  ако турфирмата , с която пътуваш е свършила своята работа.
Виж целия пост
# 1
 Наистина звучи доста кофти.
Аз ще пътувам за Тайланд с Он травел пак с чартър. Вече съм платила и няма отказване. Дано и нас не ни сполети вашата участ. Когато се върна ще пиша отзиви.
Виж целия пост
# 2
Ние бяхме на нова година в Дубай със същата фирма и все една се разказва по-горе за нашата почивка. С тази разлика, че към хотела нямаме никакви забележки, но добре, че и това не зависеше от Он травел. Повече с тази фирма - никога. Плащаш една шапка пари, а насреща - нищо.
Виж целия пост
# 3
С тази агенция, щях да пътувам преди време до Турция, ами облужването беше направо отвратително (неучтиво е много меко казано), посетих им офиса за първи и последен път. Ако някой ден си научат персонала, какво е обслужване и отношение към клиента може и да си ревизирам решението, но засега не  Naughty
Виж целия пост
# 4
С тази агенция, щях да пътувам преди време до Турция, ами облужването беше направо отвратително (неучтиво е много меко казано), посетих им офиса за първи и последен път. Ако някой ден си научат персонала, какво е облужване и отношение към клиента може и да си ревизирам решението, но засега не  Naughty
И аз се присъединявам към твоето мнение. Много са нелюбезни и тази година ме отказаха да си купя от тях почивка за Турция.
Виж целия пост
# 5
и аз се присъединявам-неучтиви са и нямат индивидуален подход към клиента Peace
Виж целия пост
# 6
И ние пътувахме преди няколко години с тях до Турция, обаче с автобус.
От обслужването нямам кой знае какви оплаквания, като изключим това, че ни бяха казали един час за тръгване, а тръгнахме няколко часа по-късно /като през цялото това време чакахме автобуса на припек на уговореното място/, защото някой счупил едното стъкло на автобуса, но забележете - НИКОЙ НЕ НИ СЕ ОБАДИ ДА НИ ПРЕДУПРЕДИ ДА НЕ СЕДИМ И ДА КИБИЧИМ ..... Както и да е, най-накрая автобуса дойде, естествено вътре не се усещаше климатик, поради счупеното стъкло.
На всичкото отгоре, когато влезнахме в Турция, посреднощ чакахме друг автобус на който да ни прехвърлят, а този /нашият/ замина на ремонт ooooh!

В ресторанта на хотела където хапвахме, не разрешаваха да се изнася храна, който ял - ял, но вътре. Имаше ЕДИН не знам, управител ли беше, какъв беше, но ни следеше като надзерател ...

После на връщане пак имаше голямо чакане в жегите, ама както и да е ..

Иначе самата почивка беше хубава, защото се постарахме да си я направим такава  Sunglasses

Виж целия пост
# 7
И ние пътувахме преди няколко години с тях до Турция, обаче с автобус.
От обслужването нямам кой знае какви оплаквания, като изключим това, че ни бяха казали един час за тръгване, а тръгнахме няколко часа по-късно /като през цялото това време чакахме автобуса на припек на уговореното място/, защото някой счупил едното стъкло на автобуса, но забележете - НИКОЙ НЕ НИ СЕ ОБАДИ ДА НИ ПРЕДУПРЕДИ ДА НЕ СЕДИМ И ДА КИБИЧИМ ..... Както и да е, най-накрая автобуса дойде, естествено вътре не се усещаше климатик, поради счупеното стъкло.
На всичкото отгоре, когато влезнахме в Турция, посреднощ чакахме друг автобус на който да ни прехвърлят, а този /нашият/ замина на ремонт ooooh!

В ресторанта на хотела където хапвахме, не разрешаваха да се изнася храна, който ял - ял, но вътре. Имаше ЕДИН не знам, управител ли беше, какъв беше, но ни следеше като надзерател ...

После на връщане пак имаше голямо чакане в жегите, ама както и да е ..

Иначе самата почивка беше хубава, защото се постарахме да си я направим такава  Sunglasses


Тоничка били сме на една и съща екскурзия, лятото на 2003, само че ние бяхме в здравия автобус на отиване. А на връщане ни изгониха от хотела в 12.00, а автобуса дойде да ни вземе в 19,00, при условие че бяха казали че в 14,00ч идват.
Виж целия пост
# 8
... Tоничка били сме на една и съща екскурзия, лятото на 2003, само че ние бяхме в здравия автобус на отиване. А на връщане ни изгониха от хотела в 12.00, а автобуса дойде да ни вземе в 19,00, при условие че бяха казали че в 14,00ч идват.

... Я виж ти, за пореден пат се убеждавам, колко е малък света ...

Да, пътувахме през юли 2003 година.

Ти откъде си?
Виж целия пост
# 9
Аз съм от Павликени, ние бяхме в Кушадасъ в хотел Тусан, в нашия хотел бяхме единствени българи, освен ако сме се засичали по екскурзиите.
Виж целия пост
# 10
И аз да споделя мнение за Он травъл.
2005 г ОТ РАБОТАТА БЯХМЕ НА СЕМИНАР В мАРМАРИС ОРГАНИЗИРАН ЧРЕЗ ТАЗИ АГЕНЦИЯ.пЪТУВАНЕТО БЕШЕ С ЕДИН УЖАСЕН АВТОБУС.На тръгване мъжа ми изпращайки дори сподели че е обиколил автобуса да провери гумите Mr. GreenНаистина изглеждаше зле.Вътре неудобно и некомфортно.Липсваше  тоалетна и не предлагаха кафе и напитки както беше обявено предварително.Дори и минералната вода свърши още преди да минем границата.
По време на престоя никой не ни обясни какво влиза в цената и какво -не.
Но  Naughty за различните екскурзии бързаха да ни уведомят за да ни вземат парите.
Накрая ни се разсърдиха на мен и другите 3 колежки че никъде не сме ходили.
Е все пак ние бяхме на обучение ,което ни беше важно.
Е това са моите впечатления от Он травъл
Виж целия пост
# 11
Не мога да коментирам тази фирмата, защото аз лично не съм я ползвала. Но това с часовете на кацане и излитане от Тунис май го правят всички фирми - историята ми е позната от миналата година, когато едни познати по същия начин бяха останали неприятно изненадани, а със сигурност не са пътували с Он Травел.
Виж целия пост
# 12
Есента искахме да пътуваме до Египет  и отидохме в офиса на Он Травел. Първо ни прехвърляха 1час , че нямало кой да ни обяснява и накрая ни пое някаква Петя или Поли, не запомних, която ни обясни , че за нас най-хубаво би било да идем на почивка на Червено море, а не да обикаляме пирамиди и колонади, защото било много горещо,освен ако не сме били египтолози..... Е , това тотално ни разби и повече не ги потърсихме! Отвратително , некомпетентно обслужване! #2gunfire
Виж целия пост
# 13
Работила съм в бюро за самолетни екскурзии и искам да ви кажа, че чартърите за това са по-евтини - именно заради неудобните часове. Трябвало е просто предварително да бъдете информирани за това.
Програмите за нашите екскурзии винаги започваха с ......ч. - излитане от България с редовен полет на.... или чартърен полет........ и завършваха съответно с ............. излитане за България във.... часа.
Това нямали го в програмите на Он травел? newsm78
Виж целия пост
# 14
Не мога да коментирам тази фирмата, защото аз лично не съм я ползвала. Но това с часовете на кацане и излитане от Тунис май го правят всички фирми - историята ми е позната от миналата година, когато едни познати по същия начин бяха останали неприятно изненадани, а със сигурност не са пътували с Он Травел.

И аз това щях да кажа!
Аз съм пътувала с Он травъл и не съм очарована, но съм сигурна,че чартътрите винаги са заедно - поне 3-4 фирми наемат един самолет и се учудвам как е възможно да има разлика в часовете на излитане , след като чартъра до определено място е един  newsm78
А за Тунис съм чувала АБСОЛЮТНО същата история от наши приятели миналата година, които пътуваха със съвсем друга агенция.
Но - това е неудобството на чартърите - когато има дупка в графика, тогава излитат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия