Като опарено от коприва?

  • 3 983
  • 10
Вчера забелязах, че на малкия на бузката се появяват някакви петна - изглеждат точно като опарено от коприва - леко зачервени, плоски петна. След известно време избледняват и се появяват на друго място.  Единични такива има и по ръцете, и по раменцата. Личната е днес след обяд и реших да попитам тук, може би някой знае нещо. Не съм давала нови храни, вчера яде палачинка с мед - мед до сега съм слагала само в чая. Не го мажа с никаква козметика.
Виж целия пост
# 1
 Не съм виждала,нито чувала за подобен обрив.  Thinking
 Би ли споделила после от какво е?
 Дано не е нещо сериозно.
Виж целия пост
# 2
Здравей,
Копирам ти част от постинга си от преди седмица-две някъде:
"Еми е на 1 г и 3 месеца и от три-четири дни забелязвам, че и се появяват, как да се изразя, бели "плюски" с леко зачервена кожа около тях. Като ухапване от комар, но не точно. Мислехме, че е от одраскване, прищипване, но със сигурност не се драска така и под дрехите. Скриват се след известно време и не остава и следа от тях. Не мога да преценя дали има връзка с храна, но ми се струва, че не е яла нищо ново за този период. Не мога да се сетя и за друг дразнител- прах за пране, дрехи и прочие, който сега да се проявява. "
Тогава една мама (лекар) изключително любезно ми обясни на лични (благодаря !), че при нейното детенце има нещо подобно, което според нея не е опасно, но е свързано с нервите - вегетативно. При нас обаче копривната треска, която се появяваше в рамките на 5-6 дни, се изчисти и аз заключих, че е била от храна (както ми каза и една лекарка, при която ходим на частно). Бях дала риба - не за първи път, но друго няма какво да е. Сега сме добре. Опитай да махнеш меда и въобще да даваш около седмица само храни, за които си 100% сигурна, че не правят проблем и ще видиш. Успех и дано не е нищо сериозно! Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Това не се ли води уртики? Или уртикария
Виж целия пост
# 4
Виктор в началото на лятото се беше изприщил зверски, дори лежахме в болница една нощ.Според лекарите беше алергия, но така и не се разбра към какво ooooh! Петната изглеждаха точно, както ти ги описваш, но се появиха внезапно и бяха по цялото тяло, изчезнаха чак след система с Урбазон Confused
Виж целия пост
# 5
И ние бяхме така 4-5 дни.
казаха ми, че е типичен обрив за хранителна алергия, бях въвеждала портокал, така че най-вероятно е от него.
дадох един противоалергичен сироп - Aerius,  от 2 места ми го препоръчаха.
Обривът изчезна Peace
Виж целия пост
# 6
Моят син -получи такова нещо преди 4 дни ,докато бяхме навън забелязах ,че ръцете му са червени и подути и върху това бели петна . newsm78 На другия ден имаше на краката и по лицето ,забелязвам ,че му се появяват ,когато го изведа навън .Лекарката каза алергия изписа метилпреднизолол на хапчета ако стане по - сериозно и Кларитин ,аз взех и Фенистил за мазане .
Виж целия пост
# 7
Моят син -получи такова нещо преди 4 дни ,докато бяхме навън забелязах ,че ръцете му са червени и подути и върху това бели петна . newsm78 На другия ден имаше на краката и по лицето ,забелязвам ,че му се появяват ,когато го изведа навън .Лекарката каза алергия изписа метилпреднизолол на хапчета ако стане по - сериозно и Кларитин ,аз взех и Фенистил за мазане .
за мазане според мен няма да ти свърши работа, защото обрива се появява и изчезва и все на различни места.
А този сироп Aerius казаха, че е по-хубав от Кларитина, иначе аз за себе си съм пила Кларитин.
Виж целия пост
# 8
Това е уртикария (или копривна треска). Аз си го влача от малка, но все не мога да хвана от какво точно се появява. При мен обривите отшумяват след намазване с Алергозан, нищо не пия.
Виж целия пост
# 9
Това е алерлигична реакция. Добре ще е да се установи на кавао реагира така детето. Моето голямо дете често получаваше такива обриви, но той беше с АБКМ.
Виж целия пост
# 10
Копривна треска е-онзи ден Алекс се беше обринала след като прекали със шоколада ooooh!
Мина и за един ден без да давам нищо-просто реших, че ще я заведа първо на доктор и тогава ще решим дали да пие нещо и какво, но на сутринта и нямаше нищо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия