За детските ясли и градини?

  • 1 126
  • 16
Искам да питам тези който са запознати със законите, зали от 01.01.2007 г. има излязал закон, който гласи че ще се приемат деца в яслите и градините само по райони, т.е. в който квартал живееш там детедо ти ще ходи на ясла или градина в другите няма право. Питам защото там където подадох молба за ясла директорката ми се обади по телефона да ми каже че от общината така са разпоредили и да побързам да си подам в квартала молба. Е да ама нали се сещате че вече съм изпуснала всички срокове и в квартала места няма #Cussing out. Просто искам да знам дали наистина има такова нещо или го е казала просто за да не я вземе в нейната ясла.
Виж целия пост
# 1
  Не съм чувала,но ще попитам в нашата ясла и ще пиша. Peace
Виж целия пост
# 2
Искам да питам тези който са запознати със законите, зали от 01.01.2007 г. има излязал закон, който гласи че ще се приемат деца в яслите и градините само по райони, т.е. в който квартал живееш там детедо ти ще ходи на ясла или градина в другите няма право.
С предимство е точната дума
Можеш да подадеш молба , където прецениш , но ще се ползваш с предимство във вашия район , така че не е късно да подадеш молба и там
Виж целия пост
# 3
Леле, и това ли сега...аз никъде не съм подала все още ooooh!
Виж целия пост
# 4
ами аз подадох в кварталната ясла, но съм номер 74 и директорката категорично ми каза че нямам никакъв шанс и да си подам в някоя друга ясла Е да ама вече навсякъде е късно, какво ще правя просто незнам Sad
Виж целия пост
# 5
В началото на месеца гледах репортаж по телевизията за наплива към ДГ. Изрично стана въпрос, че няма райониране т.е. всеки може да подава където иска.
Виж целия пост
# 6
Ясна е работата, пуснала ме е по пързалката за да настани някое дете на познати, е това вече на нищо неприлича и мисля да се оплача в общината Аман от връзкарииии  #Cussing out #2gunfire #2gunfire #Cussing out #2gunfire
Иначе бяхме номер 5 в списъка - значи едни могат да чакат с часове за да си подадът молбата на време, а други ще го карат с връзкарство Ще говоря с нея и ако не ни приеме ще и пратя Господари на ефира - да видим тогава как ще се оправдае
Виж целия пост
# 7
Да търси си правата...наистина аман от връзкари........
Виж целия пост
# 8
Просто много ме е яд, в безисходица съм и не съм насебе се #Cussing out, тя ми го казва това в последният момент и където и да отида и да подам молба навсякъде ще е късно, Ужас  #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 9
Искам да питам тези който са запознати със законите, зали от 01.01.2007 г. има излязал закон, който гласи че ще се приемат деца в яслите и градините само по райони, т.е. в който квартал живееш там детедо ти ще ходи на ясла или градина в другите няма право.
Никога не е имало подобен закон. Няма и да има.  Naughty Понеже кандидатстващите за ясли и детски градини в София са много повече от местата, има устна инструкция в съответното детско заведение да се приемат само деца от прилежащия район.

Питам защото там където подадох молба за ясла директорката ми се обади по телефона да ми каже че от общината така са разпоредили и да побързам да си подам в квартала молба. Е да ама нали се сещате че вече съм изпуснала всички срокове и в квартала места няма #Cussing out. Просто искам да знам дали наистина има такова нещо или го е казала просто за да не я вземе в нейната ясла.
Затова ти се е обадила директорката. Но това не значи, че ти трябва да оттеглиш молбата си от там и, че тя няма да приеме детето ти.  Naughty Иди и й кажи недвусмислено, че няма да оттеглиш молбата си и че държиш на нея. Crossing Arms  Харесва ти градината (яслата), учителките, колектива, района ти е удобен ... Доводи много!
Успех!   bouquet
Но не го удряй на молба, а говори твърдо!  #Cussing out В правото си!
Виж целия пост
# 10
Моето дете посещава градина, която е на другият край на града.Така прецених, защото иначе нямаше пък да смогна след работа да я прибирам до 19.00 часа, до когато работят градините.Цифром и словом пътувам повече от час от местоработата си до дома, а работното време е до 18.00.Тази година обаче излизам по майчинство и се наложи отново да подавам документи, за да местя детето.Т.е.-сега вече, като спра работа и съм с бебето-няма да имам физическата възможност пък да пробродя цяла София с бебе на ръце, за да заведа и прибера съответно каката.Та-знам ти безисходицатам, не е лесно, но голям избор нямаме.Наплив е в столицата, лудницата е пълна, нови градини към хилядите нови  новите жилищни сгради няма построени.Прецени коя градина ти е най-удобна и си дръж на молбата, не я оттегляй!Успех!!!
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви за отговорите и подкрепата, но в момента са много афектирана и не мога да мисля трезво за това ще изчакам събота и неделя да мине, да се успокоя и тогава да реша какво и как да говоря с директорката Hug
Виж целия пост
# 12
                     Не знам какво ще говориш на директорката,но аз те съветвам да и искаш да ти покаже  документа,на който се базира нейното искане за райониране или за предимство на живеещите в даден район.Много те моля,ако ти го даде да ни пуснеш едно линкче,щото ние такова чудо не сме виждали и ще ми бъде интересно кой го е изписал. Mr. Green Със сигурност знам за новата заповед на Фандъкова за прием в ДЯ,ДГ.Там е записано /за ОДЗ-тата/ че за ясла се приемат по реда на подаване на документите,изключения правят някои по-специални случай като деца на инвалиди напр.За ДГ се прехвърлят децата от яслата и останалите места се попълват първо - с дечица,на които братчета и сестричета посещават вече същото ОДЗ и след това се преминава по реда на подаване на молбите.Никъде няма спомената думата район или предимство на живеещи в даден район.
Виж целия пост
# 13
Погледни тук
Виж целия пост
# 14
Значи последно молбите от миналата година все пак не отпадат?! newsm78 Аз подадох в 7-ми микрорайон в Люлин, защото в нашия 5-ти яслите не ми харесват....Направо не знам откъде да започна, макар че би ми се искало да можеше да пропуснем ходенето на ясла като цяло Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия