Ваксина против варицела

  • 2 447
  • 3
Здравейте!
Много се чудих дали въпросът ми е за този форум, ако не е, моля модераторите да го преместят в Здравния...
Синът ми ходи на детска градина, където в момента има епидемия от варицела. Снощи вдигна температура 38,5 и забелязах 2 малки пъпчици. Цяла нощ спа спокойно, а на сутринта нямаше нито нов обрив, нито Т. Възможно ли е да е варицела само с 2 пъпчици!?
Проблемът, обаче, е, че аз съм бременна в 7 г.с., а няма данни да съм изкарала варицела, следователно има голяма вероятност да се заразя... Четох, че до 72 ч. от контакта с болен може да се инжектира на бременната варицела зостер имуноглобулин. Така ли е наистина, продава ли се по аптеките и дали има смисъл да се застраховам?
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравейте! на 18 години съм и вчера видях първите 2-3 пъпки по лицето. изстисках си ги щото не знаех за какво става въпрос. имах температура между 37 и 38 градуса и мислех 4е ме е хванал грипа. по препоръка на мои "разбиращи" съседки пих вино, ядох шоколад... и в момента лицето ми на нищо не прилича, а вече имам пъпки по цялото тяло - МНОГО пъпки. под кръста са по-малко засега. дразнещото е че непрекъснато излизат нови и нови и вече започват да ме сърбят. лекарката каза да ги мажа с ментолов спирт и после да слагам бебешка пудра "мечо". така и правя ама нз има ли ефект. някои пъпки хванаха коричка ама нз дали това е щото завяхват или щото съм ги спукал. в момента имам пъпки дори по дланите, пръстите, ходилата, на главата сред косата. не можах да сваля температурата с tylol hot и с fervex и затова зех aulin. свалих темп. докато мислехме 4е е грипа, започнах да взимам Izoprinozin за имунната система. като разбрахме за варицелата, лекарката ми препоръча да не го спирам.
алерги4ен съм към аналгин, аспирин и амидофен така 4е не съм взимал.
имам астма, алергии и проблем със щитовидната жлеза - намалена функция. имунната ми система е слаба заради приема на много и различни лекарства.

сега след като си разказах всичко вече нз какво да ви питам Stuck Out Tongue
все пак:
има ли вредни храни за това заболяване?
какво да направя за да не останат белези?
има ли някакво лекарство което ще ми облекчи сърбежите?
вреди ли ми това 4е веднага щом свалих температурата седнах на компютъра? чух че трябвало да седя в тъмно помещение и да не пускам комп. или тв.
да продължавам ли да се мажа с ментолов спирт и след това да слагам пудра?
Виж целия пост
# 2
При някои деца варицелата рлеминава само с единичен обрив. На бременните не се правят ваксини. Ако не сте боледувала инкубационния период е 14-21 дни. При майки боледували от варицела по време на бременността не се очаква нещо тревожно за бебето. Ако това е непосредствено преди раждането детето също може да боледува и тогава при него се налага наблюдение и лечение при остри и тежки форми.
Виж целия пост
# 3
Много Ви благодаря за успокоението, д-р Слънчева!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия