Шахматна торта - помощ за превода

  • 9 908
  • 9
Моля за малко помощ в превода на тази рецепта    bouquet.... руският ми е на трагично ниво  и някои детайли ми убягват Embarassed

"Шахматный торт"(Checkerboard Cake)
 
100 г горького шоколада
2 ст.л. какао-порошка
3 1/4 ст. муки
1 ст.л. разрыхлителя
3/4 ч.л. соды
щепотка соли
250 г размягчённого сл. масла или маргарина
1 1/2 ст. кефира
1 1/2 ст. сахара
5 яиц
2 ч.л. ванилина

Для крема:

300 г шоколада
1 ст. сливок

Способ приготовления:

Разогреть духовку до 350 F.
Вырезать из пергамента 3 круга, диаметром 23 см, нарисовать на них циркулем 2 окружности, радиусом 4 и 8 см. Промаслить 23 см форму и проложить дно подготовленным пергаментом. На водяной бане или в микроволновке растопить шоколад. Добавить какао и дать остыть до комнатной температуры. Смешать муку, пекарский порошок, соду и соль. Взбить масло с сахаром до однородной массы. Ввести по одному яйца, тщательно взбивая каждый раз. Добавить ванилин. Продолжая взбивать, всыпать муку попеременно с кефиром ( 3 раза муку, 2 раза кефир). Из полученной массы отложить 3 стакана и смешать с растопленным шоколадом. Оба теста должны иметь консистенцию густой сметаны. Заполнить ими 2 кондитерских мешка (или 2 крепких кулёчка) и выдавить белое тесто по внутренней нарисованной окружности, затем шоколадное по средней окружности и, наконец, ещё раз белое по внешнему кругу. Выпекать 25-30 мин, проверяя на готовность спичкой. Слегка охладив, вынуть из формы и повторить с оставшимся тестом, на этот раз делая 2 шоколадных круга по краям и белый внутри. Третий корж сделать по принципу первого.
Для крема, довести сливки почти до кипения и залить ими мелко нарубленный шоколад. Охладить, слегка взбить миксером и промазать все коржи, чередуя их в шахматном порядке.
Очень удобно, если есть 3 формы одинакового размера, т.к. это значительно сокращает время выпечки.
Шахматная доска и фигурки сделаны из шоколада, мне удалось найти формочки в виде щахматных фигурок (половинок), которые я впоследствии склеила растопленным шоколадом.


Виж целия пост
# 1
Не зная дали ще се справя със записването на превода, разбрах всичко много добре, но ще оставя някой по-добър от мен да го напише.
А от мен още една идея за оформяне на торта Шахмат: Изпичаш си бели и кафяви блатове (или готови направо). Изрязваш от тях концентрични кръгове - еднакви да са от всички блатове - да станат пръстени. (ще се опитам да го нарисувам и ще го пусна пак).
После разменяш бели и кафяви пръстени и сглобяваш наново блатовете, мажеш с крем и се стремиш да редуваш и самите блатове - там където е било кафяво, върху него да попадне бяло.

       
                                                             По тези линии се разрязва
              
Тук са само половината от блатовете.
За по-лесно рисуване  Wink
Виж целия пост
# 2
100гр горчив шоколад ,2 суп. л какао на прах ,3 1/4 брашно, 1 суп. л набухвател/ може би бакпулвер/ щипка сол ,250 гр масло или маргарин ,1 1/2 'чаша кефир /това няма превод ,защото е специална млечна напитка, няма я в България ,може да я заместиш с разбито кис мляко ,смесено със сметана /, 1 1/2чаша захар, 5 яйца, 2 чаени лъж., ванилия  .  За крема: 300 гршоколад ,1 чаша сметана /за последното не съм сигурна/. Приготовлението ти е описано добре от Меги. Ако не ти е ясно, когато имам повече време ,ще преведа и останалото   Grinning
Виж целия пост
# 3
О, не - моето описание е на друг вариант.
Там пише, че се пекат направо шарени блатове.

Ето моя превод:
Загряваме фурната до 350F (200 C = 392 F, 150 C = 302 F, 170 C = 338 F)
Изрязват се от пергаментова хартия (или хартия за печене) 3 кръга с диаметър 23 см, рисуваме върху тях с пергел 2 окръжности с радиус 4 и 8 см.
Намаслява се 23 см форма и се слага на дъното подготвения пергамент. На водна баня или в микровълнова се разтопява шоколада. Добавя се какаото и се оставя да изстине до стайна температура. Смесват се брашното, "пекарский порошок" (не го знам),содата и солта. Разбива се маслото със захарта до еднородна маса. Слагат се яйцата едно по едно, като добре се разбива след всяко. Добавя се ванилията.
Продължаваме да разбиваме, като добавяме брашното, редувайки го с кефира (3 пъти брашно, 2 пъти кефир).
От получената смес отделяме 3 чаши и смесваме с разтопения шоколад. Двете теста трябва да имат консистенция на гъста сметана. Пълним ги в 2 поша (или 2 здрави фунии) и нанасяме бялото тесто по вътрешната нарисувана окръжност, след това шоколадовото по средната окръжност и накрая още един път бялото по външния кръг. Пече се 25-30 мин, проверявайки готовността със клечка. Леко се охлажда, изважда се от формата и се повтаря с останалото тесто, но този път правим 2 шоколадови кръга в краищата и бял отвътре. Третия блат се прави като първия.
За крема, сметаната почти се кипва (но да не заври) и се залива с нея ситно начупения шоколад. Охлажда се, леко се разбива с миксер и се мажат всички блатове, редувайки ги в шахматен ред.
Много е удобно, ако има 3 форми с еднакъв размер, тъй като значително се съкращава времето за печене.
Шахматната дъска и фигурките са направени от шоколад, Успях да намеря формички във вид на шахматни фигурки (половинки), които после залепих с разтопен шоколад.
Виж целия пост
# 4
Мисля, че Меги има предвид този начин на оформяне на шахматните блатове.

Виж целия пост
# 5
Тази торта винаги съм се чудила как става.  newsm78 С голям интерес ще следя темата!
Виж целия пост
# 6
Хайде да споменем и третия начин - на линка който labrex е посочила може да се види - прави се само с тъмни блатове и бял крем (или обратно - с бели блатове и тъмен крем)
http://www.good-cook.ru/tort/tort_249.shtml

Ето картинките:




Ето и малко превод - не дословен, а само описание на начина на подреждане:
Така отива повече крем.
Блатовете се слагат един върху друг и се разрязват на концентрични кръгове както на картинката по-горе (или квадрати, или правоъгълници - зависи какви са блатовете). Ноже трябва да се държи вертикално - без наклон наляво или надясно).
Желателно е ширината на пръстените (или рамките) да бъде равна на дебелината на блата.Като се разреже ще се виждат квадратчета, а не правоъгълничета.
На чинията се слага най-големия пръстен (или рамка), след това третия, петия и т.н. - колкото има (през едно). Внимавайте да са центрирани. В празните места се слага крем (с помощта на пош или голяма фуния). За да не залепне крема за чинията преди да го сложите, наръсете отдолу с натрошени изрезки от блат (или натрошени бисквити, може и галета).
Отгоре слагате 2-я пръстен (върху крем), 4-я. И запълвате местата на 1, 3, 5 с крем. Третия слой е като първия, четвъртия - като втория и т.н. колкото решите.

Аз предпочитам да са нечетен брой слоеве, за да може и на последния слой външния пръстен да е от блат за по здраво.
Виж целия пост
# 7
майка я правеше на времето както е нарисъвала М_е_г_и
винаги се получаваше много ефектно
и не се разпадаше при  рязане
  bouquet
Виж целия пост
# 8
Ето моята рецепта за шахматна торта/ много е стара /:
6 яйца,чаша и половина захар ,1 пак. амонячна сода, 1 чч кис .мляко ,1/3чч олио, 2 ванилии, брашно като за кекс . Разделя се на 4 части, две от които се оцветяват с какао, пекат се на умерена фурна  и се режат кръгове ,които се сглобяват по посочения по- горе начин от Меги .Маже се с домашен ванилов крем или друг -по желание. Шахматния ефект се получава, когато тортата се разреже /отстрани/. Гарнира се с бита сметана ,сладолед... и т. н .т.
Виж целия пост
# 9
Тортата, предложена от М_е_г_и ми изглежда най-лесна май  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия