Казвате ли "майко" и "татко"?

  • 4 289
  • 116
Как наричате родителите на съпруга си?
Казвате ли им "майко" и "татко"?
Ние сме женени от година и 5 месеца и още нищо не съм казала...
Имам си една майка и един татко...
Виж целия пост
# 1
Охахааа,почна се пак!
Виж целия пост
# 2
Абсолютно!! аз им викам лельо Таня и чичо Ваньо. Ако не им харесва - smile3534тяхна си работа smile3534
Виж целия пост
# 3
Никога не съм им казвала майко и татко, не съм сираче и те не са ме раждали. Преди да се появат децата: по име, сега баба и дядо. Моя мъж се обръща към родителите ми по име. Смятам че това е абсолютно нормално.
Виж целия пост
# 4
По име. А като говоря за тях,
често казвам "майката на..."
или "бащата на..." Рядко ги
наричам "свекъри".
Виж целия пост
# 5
Преди да се появат децата: по име, сега баба и дядо.
Това "бабо" и "дядо" е толкова обидно!
Ще се радвам един ден да ме наричат по име съпрузите на дъщерите ми,но "бабо"  Confused
Виж целия пост
# 6
Нямам проблем да кажа "свекърва ми" или "свекър ми", въпреки че не сме подписвали граждански брак. Не мога обаче да ги приравня с родителите ми, въпреки че те се отнасят с мен като с родна ръщеря. При мен обаче не е и много уместно да се обръщам по име, понеже са на възрастта на бабите и дядовците ми и някак не върви... от всичко това следва, че по принцип избягвам обръщенията, а говоря направо на въпроса, пък който иска - да се сърди.
Виж целия пост
# 7
На име Hug, по-добре ги попитай, защото без обръщение е гадно.
Виж целия пост
# 8
Това коя тема подред е за обръщенията към свекъра и свекървата ooooh!
Виж целия пост
# 9
откакто ги познавам леля и чичо .е,как сега да си обърна езика и да ми станат майка и татко ,[smilie=smile3505.gif]
Виж целия пост
# 10
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=126676.0
Виж целия пост
# 11
Не. Обръщам се към тях по име Peace
Виж целия пост
# 12
По име
Виж целия пост
# 13
Ние сме от 10,5 год заедно Embarassed, а аз им говоря на 'ти' от около три...Но не се обръщам по никакъв на4ин и към двамата, което е неучтиво, но след толкова време някак си ми е трудно да променя нещо. Що се отнася до 'мама' и 'татко' - те си имат син да ги нарича така, нали? Wink
Виж целия пост
# 14
Аз,към моите се обръщам с "майко" и "татко".Те го заслужават!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия