Помощ- спира ми кърмата

  • 422
  • 12
Търсачката отново не работи, а изпадам вече в паника. От вчера гърдите ми омекнаха и днес бебка цял ден суче, суче обаче преглъща много рядко и само плаче от глад.  Пробвах да цедя и успях да изкарам само 20 грама, за разлика от вчера, когато изцеждах по 90. Какво да направя, за да си върна кърмата, помогнете ми майчета
Виж целия пост
# 1
Най-важното е да не се панираш, тъй като притеснението не влияе добре на млеконадоя  Laughing Сигурна съм тук ще се включат много мами да помагат и да ти кажат как се реагира в този случай. Аз имах същия проблем преди около две седмици, послушах ги и не сгреших, за което им благодаря от сърце   bouquet.
Давай на беба да суче колкото може, защото със сукането се стимулира лактацията. Това, че изцеждаш 20гр нищо не означава, уверих се многократно, че помпата не е показател ( а всъщност ти защо се изцеждаш като кърмата не стига - не се цеди а давай не бебето да суче). Другото, което си мисля е,че не може от вчера за днес да ти спре кърмата. Ние също имаме дни когато кърмата ми е по-малко и тогава малката суче през час, на другия ден сме ОК.
Хапвай, ако можеш варено жито или овесени ядки, пий много течности, също има един лактогенен чай, бълграски е и струва около левче. Другото, което на мен ми помага са боза и едно хомеопатично, което моята лекарка ми изписа - Pulstaila 15CH, пие се три- четири дни по 5 гранули 3 пъти на ден(в хомеопатията всичко е строго индивидуално, но можеш спокойно да опиташ, няма да навреди, родих се след това лекарство)
Желая ти успех и не се притеснявай, ако имаш желание да кърмиш всичко ще бъде наред  Peace
Виж целия пост
# 2
  А колко е голямо бебето? Само спокойно!

   Съжалявам, не ми излезе тикерът. Simple Smile Ами, да, Алфира ти е казала - трябва да издържиш. Гушкайте се, кърми я буквално постоянно, ако иска и ще отмине. Кърмата ти не спира.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Търсачката отново не работи, а изпадам вече в паника. От вчера гърдите ми омекнаха и днес бебка цял ден суче, суче обаче преглъща много рядко и само плаче от глад.  Пробвах да цедя и успях да изкарам само 20 грама, за разлика от вчера, когато изцеждах по 90. Какво да направя, за да си върна кърмата, помогнете ми майчета

Трябва просто да издържите периода без паника и те ще траъгне. По това време и ние бяхме така и вечер седеше гладен на зърното а аз панирана. Изтисквах от нощната и давах като не стигаше Confused. Стискам палци Praynig
Виж целия пост
# 4
Хайде си поеми дълбоко въздух и пак прочети инфото за скоковете в растежа - първият е на десетия ден, следващият - третата седмица, а по-следващият - шестата седмица Laughing
На десет дена за първи път го правят този номер - лепват се за циците като умиращи от глад и може да ти изкарат акъла. Не се шашкай, давай й да суче, лягайте и само с това се занимавайте и до утре трябва да е по-добре Grinning
Виж целия пост
# 5
На десетия ден ли било #Crazy пак съм проспала, за третата седмица помня. Наистина цял ден от 13 до сега на 10 мин цицаме и вече съм парцал- то не беше рев, не беше чудо, че и със свеки на главата да не ви разправям-замалко да я напои с водичка Mr. Green Благодаря ви момичета, дано утре всичко се нормализира, че иначе ще лудна  bouquet
Виж целия пост
# 6
Дръж се, Цвети и аз си мисля, че скоро всичко ще отмине! Аз нямам много голям стаж в кърменето, но това което научих, особено от hedra, е да съм спокойна, да не забравям да ям и да пия и да давам на бебе да си цоцка колкото си ще - то най-добре си знаело! Хайде да сте здрави да растете големи!!!
Виж целия пост
# 7
Дръж се!
Приготви си чайчета, водичка, хапване и четиво и се заключи някъде далеч от свеки. Отпусни се и кърми, като същевременно не забравяш да се подкрепяш  Peace
Виж целия пост
# 8
Не се шашкай. Ние сме преживели такива кризи. Просто бебо си увеличава количвството мляко. Аз след такава криза (2-3 дни) после преливам Laughing Така че споко Wink
Виж целия пост
# 9
Ние сме преживели такива кризи. Горе долу 2-3 дни. Бебо си увеличава количеството мляко. След такива кризи буквално преливам. Споко Wink Всичко е ок. В такива моменти го залепвам за гърдата и да реве полюшвам го и продължавам и си свиркам, защото вече знам че е моментно Whistling Успех
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви отново за подкрепата на всички  bouquet Беба реши сега да заспи за повече от 10 минути (вече 30  Mr. Green Mr. Green) та малко ми просветна. Отивам да се подготвя за нощ пълна с папкане baby_neutral
Виж целия пост
# 11
Не се шашкай и не забравяй да си приготвиш вода! И храна! Да може лесно да се взима с ръка!


Виж целия пост
# 12
Не се притеснявай!
Започни да похапваш повече червен кромид лук и ще видиш какво ще стане!
Може да се обърнеш и към хомеопатията/много помага в такива случай/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия