Болница

  • 929
  • 7
Понеделник влизам в болницата за наблюдение 3 дни и да ми сложат 3 инжекции декса.... нещо си . препарат, който ускорява развитието на белите дробове, кортикостероид. Едното бебе тежало 2.7кг другото 2.5. По Ехо-то излиза че едното е 37 седмица, другото 35. А по сметките от последната М. излиза че съм 34.
Възможно ли е да е така?
ТОва, което притеснавя лекарите е, че едното - по голямото, има намалено количество води. Затова ще ме вземат. Казаха ми, че до края на сл . седмица може и да ги извадят.
Виж целия пост
# 1
Не разчитай много на мерките от сканинг. А още по-малко на сметнатите килограми. Малко ми е трудно да повярвам, че бебетата са толкова големи при положение, че си в 34та седмица. То верно, че и за седмицата не може да си сигурна 100%.  Ама имаш ли друг избор освен да правиш каквото ти препоръчат докторите  Wink. Късмет
Виж целия пост
# 2
аз родих в 33 седмици и 3 дни едната бе6е 2,400 другата 2 кг, така 4е е напълно възможно да са толкова големи  Peace моите излязоха с разлика 50 грама от предвиденото от лекарите . това, че видеозона ги показва като по-големи няма никакво значение, гледа си се седмицата  спрямо термина и последната М. не се притеснявай, всичко ще е наред и леко раждане
Виж целия пост
# 3
моите също имаха 50 г разлика от ехографските данни.


Напълно възможно е да има голяма разлика между двата плода- справка- донор-реципиент, което не е безобидно състояние, особено след раждането на децата.

Не разбрах за коя болница става въпрос, но според мен 34г.с. не е индикация за стимулация на белодробна зрелост.

НО лекуващите лекари преценяват.

Не се безпокой, всичко ще бъде наред Peace
Виж целия пост
# 4
аз родих в 34 гс и наистина дробчетата на единия не бяха развити достатъчно и около месец беше на командно дишане;но на мен не ми бяха били никакви инжекции предварително за стимулиране;освен това при мен имаше разлика от по 400-500 гр от показаното на видеозона и от действителният размер на бебетата;но както виждаш въпреки това сме си живи здрави и вече на 2 и половина годинки така че не мисля че трябва да се притесняваш за каквото и да било!успех и горе главата!
Виж целия пост
# 5
мерси за пожеланията момичета. във Варна в АГ ще раждам. Надявам се всичко наистина да  е наред, и дори да има разлика с ехото да са добре децата.
Стягам багажа вече...
Виж целия пост
# 6
..  newsm10 .. стискаме палциии .. на последния видеозон .. деня преди секциото показа 2.800 и 2.700 ... малките се родиха 3.100 и 3.000 .. само спокойно .. и всичко ще е наред   bouquet
Виж целия пост
# 7
благодаря, дано наистина всичко да е наред и малките да се родят достатъчно големички.... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия