ФЕВРУАРИ наближава, бебче все по-силно шава!

  • 10 213
  • 280
      


                                               
НОЕМВРИЙСКИ февруарчета
27.11. мама Blaga - 2 момичета 720 и 750 гр. с термин - 23.02.

ЯНУАРСКИ февруарчета
08.01. мама galq86  -  Янислава - 2,300 кг., 46 см. с термин  - 18.02.
14.01. мама Anim  -  Петя - 2.370 кг., 47 см. с термин - 21.02.
22.01. мама NINА_J  -  Виктор - 3,200 кг., 50 см. с термин - 15.02.
25.01. мама ANIPA  -  Даниел - 3,000 кг., 50 см. с термин - 14.02.
23.01. мама stefani29  -  Калоян - 3,250 кг., 48 см. с термин - 01.02.
26.01. мама hrisito  -  Николай - 3,450 кг., 50 см. с термин - 06.02.
27.01. мама joya  -  Никол - 2.850 кг., 50 см. с термин - 01.02.
28.01. мама TheaFea  -  момче - 3,400 кг. с  термин - 03.02.
31.01. мама Мяуче  -  Калина - 2,450 кг., 44 см. с термин - 11.02.
31.01. мама Cvetelinka  -  Мартин - 4,200 кг. с  термин - 06.02.

ФЕВРУАРЧЕТА
01.02. мама sier - Ивелина - 2,950 кг., 49 см. с термин - 06.02.
01.02. мама rene_rs  -  Михаела - 2,360 кг., 46 см.  и Никола-  2,200 кг., 44 см. с термин - 21.02.
01.02. мама мишка77 -  Никола - 3,450 кг., 51 см. с термин - 12.02.
01.02. мама Gema - момиче - 3,450 кг., 51 см. с термин - 06.02.
01.02. мама petiospety -  Мишо - 2,800 кг., 47 см. с термин - 03.02.
02.02. мама sofy- Валентина - 3,200 кг., 52 см. с термин - 03.02.

  В ПОМОЩ НА МАМА!
Рожба – от 1 ден до 1 година
Грижи за новороденото през първите две седмици!
Колики в малкото коремче!
Стая за бебето!
Наръчник за таткото!
Ежедневен тоалет на бебето!
Какво да правя когато бебето плаче?
Комуникативен масаж на бебето!
Ващето новородено бебе!


 
02.02
           ina_25_  stork-girl stork-girl
03.02
           veni9, Димитровград
           svetulk@ stork-girl
05.02
          rosenna, Бургас   stork-girl
          toni_ls
          nnnn stork-boy
06.02 
          бен  stork-boy
07.02
          kiselina   stork-girl
          vmania4ena
          Maimun4e, София
          Enserenity
09.02
          dar_ina
          kader, New York
10.02
         Fruclichka
11.02
          radostche, Пловдив
          belami81, Пловдив
          roverandom  stork-girl
12.02
          djidjo
          florencia 
13.02
          po-pi, Русе   stork-girl
          Daniellka, Бургас
14.02
          Никит@, София
          anima, Варна   stork-girl
          Petrova_   stork-boy
          Stich 
15.02
          bzepic, Словения   stork-girl
          moremer   stork-girl
          Presiqna   stork-boy
16.02
          galastra  stork-boy
          Let   stork-boy
17.02
          jas.min   stork-girl
          ekaterina II 
          mak4e` stork-girl
18.02
          karmelita, София
          Яшо   stork-girl
19.02
          lony stork-boy
          zyb4ence
20.02
           badem   stork-girl
           delight 
           Милена*, Варна   stork-girl
           pepeliashka  stork-boy
21.02
           mama_Moni , Варна, 26 г.
           MariaKG, 27г. София    stork-girl
           rosalinda79R
22.02
           irina* , Варна stork-boy
           bambyy stork-girl
           Mish  stork-boy
23.02
           joji   stork-girl
           Stuny, Варна
24.02
            green_dawn, София  stork-boy
            Bibi2202  stork-boy
            KATZAROVA 
            Desitta_P 
25.02
           simantro  stork-girl
           Златомира, Варна
           tina78  stork-boy
26.02
           ira72, София   stork-girl
           Daisy6, София stork-girl
           petita stork-boy
27.02
          sky angel, Варна   stork-boy
          baby doll, Варна   stork-girl
          black angel, София   stork-girl
          monietty
          Ivva, Русе stork-girl
28.02
          Maktub,София  stork-boy
          bopsi, Добрич 
          Jenny_Art , 29г.  stork-boy
          tipd
          kristina_83  stork-girl  

 
Имаме си вече 19
Очакваме още 69  !25 и 17 !

Останалите 27 за сега са   !
 
Ако някой съм пропуснала, да ми пише!  Ще бъде добавен! 

                                             
НАШИТЕ СНИМКИ ХУБАВИ smile3509

потребител: fevruari
парола: 2007

  Предишни теми:
Хайде февруарки. Смело напред
Малък Сечко е далече, мъничко е още февруарското човече...  
Февруарски сняг ще ни затрупа, бебчо във кошарката ще гука!
Февруарски виелици ще веят, бебешки усмивки ще ни греят!
Няма радост по-голяма, от това да бъдеш ФЕВРУАРСКА мама!
ФЕВРУАРСКИЯТ ни бебчo сладък, за деня на влюбените ще да е подарък!
ФЕВРУАРИ наближава вече,още толкова остава,за да гушнем малкото човече!
ФЕВРУАРСКИ студ навън ще свива, мама сладко бебче вкъщи ще повива!
Времето отминава,февруари приближава и коремче наедрява!
  ФЕВРУАРИ е далече, а пък бебчо рита вече!
  Риткащи ФЕВРУАРСКИ човечета, гушат се в на мама коремчета!
Снежинки ФЕВРУАРСКИ ще хвърчат и бебчета ще зареват!
Заедно със ФЕВРУАРСКИ сечко, трябва да посрещнем малкия си бебчо!
ФЕВРУАРСКИ сечко щом завилнее, малък бебчо ще се смее!
Мама без търпение е вече да си гушне ФЕВРУАРСКОТО човече!


  Предложения за нови теми:
1. "Мама гали щръкнало тумбаче, вместо него, февруари бебчо във кошарката ще плаче!"
2. "Вятър вее, студ сковава, а до Февруари мъничко остава!"
3. "Февруари вече стана, дръж се мамо, да ме гушнеш мъничко остана!"

  Интересни линкчета за разглеждане!
Определяне пола на бебето!
Интерактивен календар на бременността!
Филмчета! 1. info mama; 2. videos

Календар на бременността по седмици
Интересно филмче!
ПРОГРАМА "МАЙЧИНО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ"
Детски зодиак!
Сак за родилния дом
Йога и бременност
Бебето в сантиметри
Калкулатор на бременни килограми по седмици
Виж целия пост
# 1
Cvetelinka, и при мен ситуацията се оказа подобна след днешния преглед (с тази разлика, че доста ме боля  #Crazy). Имам 1см. разкритие и препоръка да се движа мноооого. Лекарката ме разровичка доволно и каза "знам, че боли, но искам да ти помогна"  newsm78  Какво точно направи, дали не се опита да увеличи разкритието с пръсти (чела съм, че и това се практикува), не разбрах. След това имах леко кърваво течение, но вече спира...
Виж целия пост
# 2
Мяуче, това че вие с Цветето не сте надавали вой срещу скапаната им система, говори единствено, че сте доволни от нея. Между другото и аз никъде не съм казала, че системата им е "скапана". Може би, ако някой от ЖК си беше направил труда да ми обясни нещата, които ти сега ми казваш, нямаше да се чудя и притеснявам толкова. Явно вие доста по-добре сте били проучили нещата, когато сте се записвали на ЖК там. Според мен най много им куца това, че всеки път те гледа различен лекар и това, че никой не си прави труда да ти обясни за какво става въпрос, когато се записваш - да ти се представят поне, кой е лекар, кой е акушерка, какви изследвания те чакат и т.н. Абе - българска държавна болница, предполагам навсякъде е така.
Аз определено не бих се записала там втори път (ако има такъв), но това си е мое мнение. Мерси за полезното инфо.

Виж целия пост
# 3
Да се запиша в новата ни тема  Hug
Виж целия пост
# 4
Ей, ме на след кратка почивка в хоризонтално положение. А ми казаха да се движа  Rolling Eyes
roverandom, Мяуче ти е обяснила доста добре за Шейново. Аз лично не съм проучвала нищо и не знаех процедурите, всичко, което ти е казала Мяуче, го споделям като мнение и съм го усетила за тези 9 месеца. Никой не ми каза, че системата им е такава. Аз също се колебаех по едно време за това, че не те преглежда един лекар, но...реших, че щом всичко е наред, няма да обръщам внимание на това. Все пак е известно, че там са едни от най- добрите специалисти. Абе, противоречиви са мненията, да, аз също бих записала един лекар, който да е наясно с моята бременност живот и здраве, при втора. Но ЖК е съвсем различна от другите отделения според мен. Мен например и сега в 9-ия от 27.12 не са ме гледали на ехограф  Confused, ще ходя тази седмица. Иначе мерим тонове и кръвно. Бъди спокойна, че всичко ще е наред и се опитай сега накрая да не ги мислиш тия в ЖК-то, само ще се ядосваш повече. Laughing
kiselina, съжалявам, че те е боляло, мила! Аз по едно време докато си лежах имах чуството, че вътрешностите ми се смъкват...може да е от разбъркването. Кървене няма сега, но не знам да не би да е от това, че лежах няколко часа. И да, по принцип съм чувала, че прегледа за разкритие може да увеличи или да предизвика такова ако няма до сега. Спокойно, не се е опитала, а е направила жената каквото трябва. Дори да се ускори процеса, вече няма от какво да се плашим.  Wink
Радостче, не се притеснявай за бебо. Ако ти е тъжно, можеш да му поговориш или да го потупаш лекинко, може да спинка мушморочето.
Виж целия пост
# 5
Здравейте мили мами,
аз ходя на частен кабинет при Мариана Райчева и като цяло съм доволна.Тя е много внимателна и много обяснява всичко
Не се притеснявайте за рутината на ж.к. ако това може да е успокоение и в частен кабинет е подобно.
От един месец съм била 1 път на ехограф на 3 януари и ще ме гледа след 2 седмици в 38 седмица, ако не родя до тогава:-). Два пъти ми правиха запис на тоновете, но те бяха предизвяикани от интензивни контракции в 8-ми месец, както и прегледа за разкритие. Ако нямаше тези проблеми щяхме да минем рутинната процедура - тонове, мерки, кръвно. Последните две седмици - 35 и 36  на Ж.К. ми гледаше и околоплодните води и плацентата, но след като аз я попитах какво е състоянието им. Ако не бях питала не знам дали щеше да го прави.
 За зърната ми предписа кремчето на Мулти Мам - ланолин. То е на фирмата Био клин. Струваше 19 лв и сиго взех днес от аптеката. Четох в листовката, че няма мирис и не е необходиммо да се отмива преди кърмене. Все още нямам конкретни впечатления защото не съм го ползвала. Това е от нас за сега.
Интересното е че след като влязох в 9 месец вчера и спрях лекарствата за задържане  контракциите ми мнооого намаляха и се чувствам по-енергична. Чак съпругът ми се изненада как съм издържала днешния тур по магазините в продължение на 6 часа.
Виж целия пост
# 6
Някой в предишната тема беше питал за това, кога се тръгва за родилното, когато не ти е първо раждане. Питах моя доктор и той каза, като станат контракциите на 8-10мин и траят по 20сек. Но аз му и казах, че предния път разкритието вървеше бааааавно, та може да си съобразил отговора с мен..... Естествено изтичането на водите и поява на кръв също са знаци да се ходи... 
Днес, както си кашлях ( Sick ) имах чувството, че ми падна тапата, но после нямаше нищо.... освен ако тайно се е изплъзнала в тоалетната в последствие  Rolling Eyes Доколкото знам при второ/поредно раждащите тапата пада много лесно.... обаче каква времева връзка има с раждането, незнам  newsm78
Слагах си сок от лук в носа.... ужасно нещо  #Crazy Sick , но дано помогне  Praynig  Вчера разбрах, че съм алергична към Аугментин.... и съответно сега се долекувам с подръчни материали....  отгоре на всичкото  съм на ориз и картофи, заради обрива.... и съм отслабнала с 1,5кг  Confused  силно се надявам това да не се е отразило на бебето....  На 30ти съм на жк и ако ми пуснат изследвания сигурно ще са неособено добри.  Confused

Тия седмици  изтичат много бързо нещо!!!
Виж целия пост
# 7
    Здравейте мили мами Simple Smile

Mish, Bibi2202 благодаря за подкрепата, за бебка в най - скоро време да се гушкаме заедно вкъщи - желая го от цялото си сърце и се моля на Господ това да стане в най - скоро време Praynig Praynig Praynig
Още ли нямаме новини от Joya, дали вече е родила, стискам палци?
Лека и спокойна вечер пожелавам на всички. newsm51
Виж целия пост
# 8
нова тема - записвам се  smile3503
Покрай мен всички са болни и се чудя дали ще ми се размине ...
Виж целия пост
# 9
Хайде и аз да не остана по-назад и да се впиша в новата ни темичка. Последните няколко дена имам чуството че корема ми още повече порастна и се чуствам огромна направо, а пък от два дена всяко движение ме изморява. До сега бях доста енергична но днес дори докато се облека и вече съм изтощена. Crazy Tired Сигурно е от топлото време или нарастващия бебок не знам, но само стискам зъби и си повтарям че още малко има. Имам едно шише за бебчо за всеки случай ама се чудех кога да го стерилизирам, дали сега и да го слкожа в чантата или се прави непосредствено преди хранене  newsm78
Галя винаги можеш да разчиташ на нашата подкрепа, макар само морална. Да знаеш убедена съм че е силна твоята бебка и ще се пребори и после ще стане една борбена и напориста мадама. Hug Peace
Виж целия пост
# 10
   Здравейте момичета, настоящи и бъдещи мами!
 Аз съм един щастлив татко (за втори път) и пиша от името на Нинка. Те с Виктор са още в болницата, защото малкия получи някакви усложнения, но вече се оправя. Надяваме се дръгата седмица да ги изпишат.
   Та да си дойдем на думата :
  Имам ангажимента и огромното удоволствие да ви съобщя:
    Grinning Днес в 19ч 20мин Joya е родила бебе Никол - 2.850 кг / 50 см !  Grinning Да и е живо и здраво и много да я радва! Пожелавам и на нея безкрайно щастие с малкото човече![/i][/u]
Виж целия пост
# 11
Мили майчета, искам да ви съобщя, че Joya e родила в 19:20 малката си дъщеричка Никол.Ние се познаваме от 100 години и сега разбрах, та чак и се разплаках и реших да ви кажа добрата новина.Не знам още никакви подробности, но ще ви държа в течение!
На всички пожелавам леко раждане и здрави сладки бебчета
Виж целия пост
# 12
Вестителите сме двама....
Виж целия пост
# 13
Ееееееееее браво на мама Joya, да й е жива и здрава щерката Никол!!!Чакаме я с нетърпение да се завърне тук и да разказва. Hug
Виж целия пост
# 14
Олеле, поредната супер новина!!  newsm51 Тази вечер съм в по-особено разположение на духа и се развълнувах толкова много, че чак пуснах две-три сълзици.  perko

Браво на мама joya! Надявам се, че всичко е минало добре и скоро ще се върне вкъщи заедно с малката перличка Никол и ще разправя...

И честита първа радост на нея, на таткото!  moresmile

Лъжа ли се, или тя днес следобед каза, че заминава за болницата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия