Проблеми с очите и раждане

  • 3 261
  • 15
Здравейте! Аз по принцип съм с висок диоптър-на едното око около 6 диоптъра/другото е по-малко/, но имам и астигматизъм....Така че, очите са ми слабо място...Можете ли да кажете дали е задължително секцио в случая или само налягането е определящо? И ако познавате  лекар,който да препоръчате, за да отида на преглед преди раждането ще бъда много благодарна....По принцип искам да родя нормално/май няма друго, заради което да се налага секцио за сега/, но не ми се и рискува....Ще се радвам ако споделите опит
Виж целия пост
# 1
така както описваш мисля, че ще е по-добре секцио,
а аз винаги препоръчвам д-р Облашка, офталмолог, Болница "Вита", както и за прегледа на бебето след това до 1г пак нея препоръчвам, изобщо аз лично и моето семейство сме си я избрали за "личен" офталмолог.

леко раждане Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Мерси,Liorena, аз живея точно до Вита и ще ми е удобно....
Виж целия пост
# 3
Здравей!Аз съм с по 6 диоптъра и на двете очи, Shocked но нямам астигматизъм.И двата пъти родих нормално.Но си правих изследване на очните дъна с Голдмън.Честно казано,не знам дали това е името на апарата или на метода. Embarassed  Embarassed  Laughing  Laughing Не мога да ти препоръчам и лекар,тъй като съм в Плевен. Rolling Eyes  Grinning Желая ти успех!
Виж целия пост
# 4
Цитат на: bg_paint
Мерси,Liorena, аз живея точно до Вита и ще ми е удобно....


моля, моля, ако искаш директния и телефон в кабинета както и мобилния - пиши ми ЛС.
Виж целия пост
# 5
Liorena, ако мислиш, че мога да отида до Вита и да попитам за нея няма нужда да я безпокоя по телефона, но ако мислиш, че е по-добре да звънна моя е-мейл е bg_paint@yahoo.com. Mersi mnogo predwaritelno!
Виж целия пост
# 6
Цитат на: bg_paint
Liorena, ако мислиш, че мога да отида до Вита и да попитам за нея няма нужда да я безпокоя по телефона, но ако мислиш, че е по-добре да звънна моя е-мейл е bg_paint@yahoo.com. Mersi mnogo predwaritelno!


ами най-добре е да си запишеш час предварително, защото тя работи така:

четни: 8 - 14 ч
нечетни: 14 - 19ч30

без понеделник на нечетна дата

тогава работи в лазерната лаборатория на МА

ето направо и нейния телефон: 960 49 63

Вита
ул. Драговица 9
Виж целия пост
# 7
Страшна си! Мерси много Grinning
Виж целия пост
# 8
Цитат на: bg_paint
Страшна си! Мерси много Grinning


моля ти се, няма за какво. Neutral Face
Виж целия пост
# 9
аз имам астегматизъм и диоптър 4...родих нормално...не е задължително да раждаш секцио...в случая значение има състоянието на ретината и налягането на очните дъна...прави се изследване с лазер...аз си го направих в лазерния център на МА
Виж целия пост
# 10
Аз съм с 4+ диоптъра,астигматизъм и много повишено очно налягане(глаукома).Имам три нормални раждания.С първите две не съм се замисляла,а и никой не ми е казвал,че може да има проблем.Сега с третата бременност,открих форумите и тук видях такива теми,притесних се и разбира се,се консултирах с гинеколога,той ме прати на офталмолог.Гледа ми очни дъна и състоянието на ретината.Каза,че това било съществено,защото ако има проблем,при напъните може да се отлепи ретината.Оказа се,че поне това го нямам и ми казаха,че спокойно мога да си родя нормално.Очното ми налягане е 45 при норма 19-22,което регулирам с капки Пилокарпин и Кусимолол.Родих нормално и това с нищо не се отрази на очите ми.
Каквото и да решиш,консултацията с офталмолог е задължителна,щом имаш проблеми.Пожелавам ти успех и леко раждане. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Здрасти Grinning  
Наистина е важно налягането на очните дъна, но имало такава граница до +-5д. Когато имаш по- големи стойности от +-5 се препоръчва секцио.
Ако диотъра е по- малък от +-5, тогава се пуска изследване на очните дъна.
На мен ми казаха, че някъде след 30гс ще трябва да отида, защото това налягане се меняло и сега можело да бъде нормално, а след някоя друга седмица да се промени. Аз съм с -4.
Въпросната лекарка и аз съм я чувала.
Успех! И кажи после какво ти е казала жената по въпроса Wink
Виж целия пост
# 12
Цитат на: agneshka
аз имам астегматизъм и диоптър 4...родих нормално...не е задължително да раждаш секцио...в случая значение има състоянието на ретината и налягането на очните дъна...прави се изследване с лазер...аз си го направих в лазерния център на МА

Аз такова изследване не съм си правила. Ходих на офталмолог миналата седмица, разшириха ми зениците и ме гледаха с едно апаратче, приличащо на фенерче, не е в никакъв случай лазер. Каза, че нямам никакво изменение на очните дъна. Това ще ми е второ раждане с диптър -4.5 и астигматизъм. Но съм чувала, че над 5 диптъра е почти задължително секцио. Иначе риска е прекалено голям. Абе, най-добре се консултирай с офталмолог специалист. А, и очната ме пита, ти как искаш да раждаш, секцио ли, викам не, значи някои нарочно взимат бележка от очен за оперативно родоразрешение. То секциото стана хит, като чета форумите напоследък.
Виж целия пост
# 13
Таня, права си - точно апарат на Голдмън се казва или леща на Голдмън.
Гледат ти в окото през нещо като кристали, а с лазера ако се наложи ти правят корекция.

На мен точно това ми се случи преди няколко години. Моя роднина, която работи точно в МА в лазерния център пожела да ми види очите заради диоптрите - минус 4 и минус 5 и ме гледа точно с тая леща. Откри някакъв пигмент и веднага отидохме на лазера, където ми направи някаква манипулация.
Оказа се точно някаква потенциална опасност от отлепване на ретината. Сори за отклонението.

Мисля, че може и в МА да се направи изследването. Когато аз ходих беше към 20 лева и ставаше със предварително записване.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Сънчо
Таня, права си - точно апарат на Голдмън се казва или леща на Голдмън.
Гледат ти в окото през нещо като кристали, а с лазера ако се наложи ти правят корекция.
Мисля, че може и в МА да се направи изследването. Когато аз ходих беше към 20 лева и ставаше със предварително записване.


за същото говорех...извинете за неточността Embarassed
миналата година също беше 20 лв., но ако имаш направление е безплатно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия