Диагноза: Тесен таз

  • 1 010
  • 13
При първия преглед след потвърждаването на бременността и мерене и теглене докторката ми каза, че имам тесен таз. Лошо Sad
Вие които сте минали по този път кажете ми какво точно може да се стане???
Виж целия пост
# 1
Ми може да раждаш секцио ако е голямо бебето.Аз така раждах първият път поради същите причини- 15см.
Виж целия пост
# 2
Има тесен таз и тесен таз...Зависи колко ще бъде голямо бебето, по-точно главичката дали ще може да мине... Моят таз е с мерки 19,23,28,18 - 3 кг бебе не успя да излезе...
Виж целия пост
# 3
Това е много относително. Както ти е писала Godzilla, таза може да се окаже тесен, ако бебето е голямо, но може и да нямаш проблеми. А и ширината му се променя както по време на бременността, така и по време на самото раждане.
На много места вече дори не мерят ширината на таза, освен ако не се окаже, че ще има доста голямо бебе. (тук в Англия не го мерят)
Виж целия пост
# 4
Аз бях с тезен таз до 3 август Laughing А на 6 август родих нормално- бях се разширила точно толкова, колкото си трябва, за да излезе сладураната, дето в момента се боричка с една калинка в леглото. Не се плаши! Както са ти написали и другите мами, зависи и от размерите на бебето. Остави го това мислене на докторите, ти се грижи за себе си и си мисли за бебето.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: MM
Това е много относително. Както ти е писала Godzilla, таза може да се окаже тесен, ако бебето е голямо, но може и да нямаш проблеми. А и ширината му се променя както по време на бременността, така и по време на самото раждане.
На много места вече дори не мерят ширината на таза, освен ако не се окаже, че ще има доста голямо бебе. (тук в Англия не го мерят)


Подкрепям. Тук също не мерят таза. Според мойта гинеколожка, освен таза голяма роля при раждането играят и силата на контракциите например. Както и големината на бебето, разбира се!
Виж целия пост
# 6
Когато се установи и моята бременност и на мен ми казаха 4е съм с тесен таз,и до края на бременноста ми казваха,4е ако съм решила да раждам нормално да поразмисля,но накрая родих нормално,защото ме беше страх от секциото и бебка се роди 4.150 кг.и аз и бебето бяхме добре Wink
Виж целия пост
# 7
и моя таз се указа тесен няколко часа преди да родя,тъй като бебка беше голяма и с голям диаметър на главата,но успях да родя нормално.
аз мисля че това се решава в самия ход на раждането,ако не слиза бебто поради тесен таз,чак тогава секцио.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви много на всички за успокоителните думи. Надявам се всичко да е нормално. Има доста време, докато бебчо се появи, така че може и да ми се разшири таза значи  Simple Smile  Simple Smile  Да са ви живи и здрави бебчетата, а на бъдещите майки лека бременност и безпроблемно раждане.
Виж целия пост
# 9
Няма нищо лошо, и аз бях с тесен - 17 см. Родих секцио и по-добре, защото бебето беше 4050 кг. Лекарят ти ще прецени, но при тесен таз и съмнение за голямо бебе по-безопасно за бебето е секцио. Не е толкова страшно не се притеснявай, важно е бебето да е добре.
Виж целия пост
# 10
Споко до края можеш да се разшириш.
Но аз си останах с надеждите и родих секцио по същата причина.
Ако има съмнения ,че бебо няма да може да излезе по добре секцио.
При мене се оказа ,че е оправдано секцио Simple Smile
Виж целия пост
# 11
В новия брой на сп."Мама" има доста голяма статия за тесния таз - може би ще ти е интересна. Общо взето, пише, че зависи - възможно е и нормално раждане.
Успех!
Виж целия пост
# 12
Благодаря boo още утре ще си го купя Simple Smile
Много ме успокоихте всички. Благодаря ви  Simple Smile  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
В началото на бременността тазът ми беше 17+, а в края-18+. Лекарят каза,че тазът ми е граничен и е възможно както нормално раждане, така и секцио- зависи от големината на бебето. В крайна сметка родих нормално, без усложнения, с три шева бебе 2 и 800. Така че не бързай да се паникьосваш- лекарите си знаят работата и ще преценят кой вариант е най-безопасен за теб и бебето. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия