Отказва да суче и плаче! Моля, помогнете ми...

  • 624
  • 13
Много се надявам да ми помогнете...

На 1 месец е малкото... преодоляхме периода с моменталното заспиване върху гърдата, давах му да суче на поискване - дойде ми кърмата в достатъчно количество...но от 2 дни не иска да яде от гърдите ми, по-точно яде малко и започва един рев... даже преди малко реших да го оставя да поплаче малко, за да засуче, но той толкова рева, че се изпоти и пак яде от шише...
Почва да плаче, а от шише се храни /пак с кърма имам в предвид/, т.е. поради факта, че с шише е по-лесно ли?!?
Ама не би трябвало - кърмата вече е като фонтан в устата му...

Чудя се какво става...
Имали ли сте такъв проблем?
Какво да правя?!?
Страх ме е да не ми спре кърмата ако продължава да не иска...много съм разтревожена...

Моля ви, помогнете ми...
Виж целия пост
# 1
Ами моят Мартин правеше така точно на 1 месец... И след всичките мъки се оказа, че е с възпаление на ушите(без температура и други симптоми). Започваше да суче и след минутка пускаше зърното и почваше да реве, чак след 20тина минути, когато озверее от глад, лапваше биберона. В началото си мислех, че се отбива, че му е малко кърмата и т.н. А то при засукването се получавал вакуум в евстахиевата тръба, и много ги боляло бебенцата(дано да не съм написала някоя глупост, но доколкото си спомням така беше). И изцедената кърма не я давай с биберон! Аз го храних почти месец с лъжица(голям зор, ужас, ама докато разберат какъв е проблема). А може ли да се дави от силната струя кърма в началото? Ако цвърчи, защо не пробваш да се изцедиш малко преди да му дадеш да суче?

Дано да ви се реши скоро проблема, надявам се по-опитните майчета да се включат в темата!
Виж целия пост
# 2
Ако детето не смогва да суче, защото кърмата е като фонтан, то или изцеждаш в началото, за да намалиш напрежението и тогава слагаш да суче, или
сменяш позата, така че детето да е на по-високо ниво. 
Виж целия пост
# 3
И на мен ми прави така през деня, но по скоро имам чувството, че му досаждам с това предлагане все да суче и само вечер и до обяд суче горе долу нормално. Възможно ли е наистина да се наяжда и да неиска повече? Аз за да го накарам ставам права и го полюшвам и след малко засуква. Да го оставя ли хубаво да огладнее? Извинявай, че ти използвам темата Confused
Виж целия пост
# 4
А бебчетата, които плачат като им се предлага да сучат успяват ли да се наспиват. От собствен опит установих, че Калина много плаче, когато и се спи, а поради някакъв дискомфорт неможе да се отпусне и унесе в дрямка. В такива моменти (от нервничене и жално виене до неистов рев) винаги първо и предлагах гърда. Като съвсем мъничка това действаше приспивателно, но настъпи време (около третия месец), когато струята кърма я изнервяше допълнително и тя започваше да се дърпа и да плаче много жално. Установих, че това нейно поведение е продиктувано от болезнена нужда от сън и постепенно открих различните неща, които я успокояват и действат приспивателно.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви...

Слава Богу, сега е по-добре...засуква и яде...дано не се повтори пак нежеланието му да хапва от гърдите ми....
Чудя се на какво се дължат тези изблици... може да са се обадили коликите...

sladkish: няма нищо, важното е да си бъдем взаимно полезни...
Виж целия пост
# 6
Благодаря Snejanka99.
Mima kalina наистина когато му се спи много прави така. Ама аз какво да правя в такива случаи newsm78 С триста зора го карам да захапе зърното и като тръгне кърмата страшно се дразни, дави се, изобщо... #Crazy а му се спи и не се сеща как да го направи завалията. Май в моя случаи просто трябва да потърся друго средство за преспиване Thinking Ако уцелим да е гладен и да му се спи- всичко е ОК, ама такив а случаи са рядко- само през нощта и по някое време сутринта. От там нататък до вечерния сън #Crazy Понякога ми идва да го оставя да си реве да видим какво ще стане  Blush, но за сега ми е жал Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Здравейте!Аз имах същия проблем.При мен сучеше по 5 мин от всяка гърда и след това рев.Започнах да и давам сокчето и водата с лъжичка и проблема се реши много бързо.Пробвайте така.
Виж целия пост
# 8
Знаеш ли, че ако пуснеш търсачката ще ти излязат поне 100 подобни теми Grinning Почти няма майка от този форум, която да не е минала през това. Като изключим обикновените проблеми с колики или възпаления (като в по-горния пример) навлизаме в потайните дебри на бебешката психология. Някои бебета започват да се наяждат много бързо, усъвършенстват се в сукането  вместо познатите 40 мин. до час, прекарват само 5-10 мин. на гърдата; други започват да изпитват дискомфорт от позата (въпреки, че това става по-късно); трети се дразнят от струята; четвърти преминават през лека криза на растежа и се дразнят, че млякото не потича веднага или пък имат нужда от по-често поставяне на гърда, за да не са озверели от глад...
Като цяло решението не е свързано с даване на шише Simple Smile Имам много проста формула за проблемите с кърменето - Всички проблеми с кърменето се решават с кърмене Wink Знам, че изглежда странно, но в повечето случаи е вярно.
Когато моята дъщеря правеше така аз бях далеч от форума и нямаше как да потърся съвет Confused Затова реших, че мога да се справя и сама и започнах да й предлагам гърдата докато я полюшвам на ръце, пея и я разхождам из стаята. Като й омръзна това, пробвах да я кърмя легнала, защото тя е лятно бебе и явно й беше дискомфортно да е гушната и опряна в мен в жегите. После пробвах в полусън; докато е легнала в шезлонга... абе направо се чувствах като в цирка, но всеки период на "отказ" от гърдата имаше различно разрешение. Ако детето езглежда жизнено и здраво, няма други физически проблеми, няма страшно Grinning
Скоро една маминка имаше проблем със засукването на бебето. Когато една от по-опитните кърмачки я посети у дома, стана ясно, че бебето е било със запушено носле и не е можело да захапе и да суче, докато същевременно се опитва и да диша през устата.
Та важното е да се успокоиш и да видиш в коя графа влизате Hug
Виж целия пост
# 9
Мисля си,Че ако няма заболяване са колики.Моят син съто така правеше.Много гладен,а като започнеше да суче и рев.Махам го от гърдата,успокоява се,правим 2-3мин почивка и пак на гърдата.Понякога сме пропускали хранене,защото от колики на бебето му беше невъзможно да суче.При колики бебенцата си свиват крачетата към стомаха,оттам би разбрала.
Виж целия пост
# 10
Още веднъж ви благодаря... /леле, колко е полезен този сайт! /

Установих, че когато плаче силно /от колики, каквито ни мъчат сега/ не може да засуче - от болка, от дискомфорт, от яд...
И го гушкам на рамото ми /любимата му поза/, пея песничка, полюшвам го и т.н. и щом се успокои - хапва. Дано това бъде полезно и на други мами...

Сега се поуспокоих, че бях много притеснена...
Виж целия пост
# 11
Миличка, вчера публикувах същата тема, пропуснала съм твойта. Моята бебка е на месец и половина и ми прави същите номера. Колики вече нямаме, не и е запушено нослето и издивявам, защото незнам какво и е и как да и помогна. Яде спокойно само когато е гладна и полузаспала. Иначе кърмата ми понякога направо излиза от гърдите на фонтан, без да суче, просто както си стоя.Та наистина незнам какво да правя. Някои хранения са кошмар за мен, особено след къпането в  21:00 часа. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
и ние бяхме така даже се разхождах и люлеех, за да суче, докато не се разболях и нямах сили, тогава рева, рева, и като огладня не подбираше в каква поза яде.
от тогава до сега нямам проблеми(дано продължим така), понякога пак ми прави фасони аз я оставям да огладнее повече и после хапва без никакво мрънкане.
Виж целия пост
# 13
Радик, може би точно това, че кърмата ти излиза на струи я дразни.  Защо не пробваш да кърмиш като я държиш по-изправена. Друг вариант е да си легнала по гръб, а бебето да е върху теб. Така гравитацията ще помогне струята да е по-слаба.
А как се държи по време на самото къпане? Може би ако я къпете половин час по-рано няма да е изнервена или озверяла от глад и ще приема доста по-спокойно храненето Wink ПРедполагам проблемите стартират още с обличането след къпането, а след това е вече почти невъзможно да захапе гърдата...? Опиши по-подробно, за да се опитаме да помогнем Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия