Докога според вас кърменето е приемливо?

  • 3 311
  • 75
Задавам темата не за да се заяждам, а от чисто любопитство... Понеже колкото пъти вляза за някаква информация тук, ми се набиват в очите майки-героини, кърмещи деца по на две-три години... Аз може би съм малко закрепостена, но за мен лично е неприемливо и дори леко грозно да се кърми проходило дете, но както казах, може нещо в моята глава да не е наред...  Embarassed  Laughing
Та докога мислите е извън границите на извратеното да се кърми? Приемате ли кърмене на 4-5 годишно дете например?  #Shocked И изобщо имате ли някакъв срок, до който сте решили да кърмите?
И накрая - а защо го правите (имам предвид прекалееееено дългото кърмене)?
Виж целия пост
# 1
За мен приемлив срок е до 6 м., айде нааай- много до 8 месеца. По- нататъка е безмислено. Проходило кърмаче за мен си е чисто извращение.  Sick  Crazy
Виж целия пост
# 2
Аз не кърмя, но нормално ми се струва най- много, ама най-много  до годинка. Да кърмиш 4-5 годишно дете  ми звучи доста невероятно. Сигурно има и такива майки, но аз не бих го направила.
Виж целия пост
# 3
Аз кърмя Мая (на 18 месеца), и смятам да я кърмя, докато тя иска. Срокове не съм поставяла.
Имам и мнение за поставящите срокове и прочие възмущаващи се, но смятам да го задържа за себе си, за да няма кавга  Grinning
Правя го, защото детето ясно показва от какво има нужда. Намирам за твърде глупаво и странно да вкарвам себе си и детето си в определени рамки заради чуждо мнение. Данък обществено мнение не плащам в този случай.
 Crossing Arms Не се смятам за майка-героиня в никакъв случай. Това съм избрала за мен, детето и семейството, устройва ни и толкова.
И между другото, докато не бях кърмила по-дълго време (разбирай над 6м изключително) и не бях прочела много, много информация по въпроса, също не съм обмисляла, че ще кърмя "толкова" дълго време. "Толкова" е в кавички, защото сега на мен не ми се вижда много Wink
Виж целия пост
# 4
Първото дете си го кърмих до края на 8-я месец. Второто мисля да го кърмя най-много до края на м.май т.е. до 11 м., за да не го отбивам в жегите. Ако не ни беше спасение нощем кърменето/средство за по-бързо приспиване/ и него бих кърмила до края на 8-9 месец. Мисля, че като спра кърменето лека-полека ще започна да си връщам старите килограми. Иначе сега си ям по 3-4 пъти на ден и то като прасенце, а преди не беше така!!!! Затова донякъде бързам  да прекратявам кърменето, освен това е и като залепен за мен!!! Няма мърдане никъде вечер!!!!За 7 м. до тук само една вечер съм излязла за 4 часа. И тогава бабата се чудеше как ще се справи с нощния глад. На кратко - не съм от майките-героини, но нали в този процес все пак трябва и на двамата да ни е добре. Все пак съм му дала някакъв добър старт!
Виж целия пост
# 5
И аз си задавам доста често въпроса до кога да кърмя. Първото дете го кърмих 4 месеца, че и по-малко, понеже нямах кърма. Сега кърмя почти 5 месеца и незнам до кога ще я караме така. Мисля, че бих продължила най-много до 8 месеца. А до 2-3 години и на мен ми се струва странно - то детето вече лапа пържоли, тиму буташ цица... Абе, не знам...
Виж целия пост
# 6
Моето мнение се покрива на 100 % с това на Бу, затова няма да се напрягам да измислям фермани.Тя го е казала мноооого добре!
 Grinning  Grinning  Grinning
Виж целия пост
# 7
Моето мнение е, че до 8 месеца - 1 годинка. След това ми се струва излишно.
Виж целия пост
# 8
Тъкмо днес чета един пространен документ на СЗО за храненето на децата, където СЗО и УНИЦЕФ горещо препоръчват кърмене до 2 години на детето. Аз не искам да си поставям срокове до кога ще кърмя, за да не предизвикам дявола, но ми се иска да е по-дълго.

На тези, които се учудват на кърмещите след годинка бих задала въпросът: "С какво кравето мляко, което задължително се дава на децата до 2-3 години, е по-добро от майчиното мляко? Не е ли кравето мляко за теленцата, а човешкото - за децата на човека? И в кайна сметка, защо всички производители се бият в гърдите, че тяхното мляко е най-близко до майчиното!?  Shocked "

Тя природата не случайно е измислила и човекът да се кърми, в противен случай щеше да е измислила бебетата да сучат от кравата, козата или овцата директно!  Laughing  Това са си моите разсъжения по въпроса. В никой случай не съм фанатизирана, просто горното ми изглежда много логично, а аз съм човек на разума. Tada
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Erica
За мен приемлив срок е до 6 м., айде нааай- много до 8 месеца. По- нататъка е безмислено. Проходило кърмаче за мен си е чисто извращение.  Sick  Crazy

Така мисля и аз!
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Зъхи
...за мен лично е неприемливо и дори леко грозно да се кърми проходило дете, но както казах, може нещо в моята глава да не е наред...  Embarassed  Laughing
Та докога мислите е извън границите на извратеното да се кърми? ?


Както правилно си се насочила - приемливостта на кърменето е доста личен въпрос, касаещ единствено 2-те страни участващи в него и некасаещ никого другиго. Докато кърменето е приемливо и за двамата участника - майка и бебе, дотогава е приемливо точно в този частен случай и толкоз. И в контекста на това разбиране за приемливост, не виждам никаква възможност за възникване на "извращения", колкото и дълго да продължи то.

За мен лично кърменето е приемливо докато бъде приемливо за моето дете, т.е. за мен всякакви причини за отбиване  инициирано по мое желание (освен ако възникнат сериозни здравословни съображения) са изключени. Ще кърмя докато това бъде приемливо и за детето. Всъщност когато говорим за детето, "приемливост" не е най-точната дума, правилната дума е "нужда". Е, аз се водя изцяло от нуждите на детето си до сега, така мисля и да продължа.
Виж целия пост
# 11
Приемливо, неприемливо, аз не мога да разбера кой го интересува до колко време ще кърмя Crossing Arms . Не съм станала още рекламно лице на Milupa  Wink , нито пък професионална дойка, че някой да ми поставя ограничения с какво , как, колко дълго и т.н.  Аз си нося отговорността за детето, което между другото за тези почти 8 и 1/2 месеца дори не е кихнало, да не говорим за нещо по-сериозно, и аз ще си решавам според потребностите  на сина ми и моите лични. Детето си показва какво иска и кое е добро за него, просто трябва да си отваряме очите Grinning
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Petinka
Цитат на: Erica
За мен приемлив срок е до 6 м., айде нааай- много до 8 месеца. По- нататъка е безмислено. Проходило кърмаче за мен си е чисто извращение.  Sick  Crazy

Така мисля и аз!


Ми като видите такъв случай на извращение, подайте жалба в полицията Laughing  Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 13
Докато има желание от страна на детето и майката има тази възможност. Не могат да се поставят точно определени времеви граници.
До годинка кърмата е основна храна, но и след годинката не става изведнъж ненужна и "безсмислена".

Не разбрах какво извратено и грозно има в гледката на  кърмено проходило дете?  Thinking Но пък всеки си има мнение...
Виж целия пост
# 14
Интересно   ooooh!   като гледам, крайни срокове дават само майките, които или не са кърмили или са кърмили не повече от месец, другите са май малцинство.
Смятам че кърменето е много приятно и за майката и за детето, защо тогава да си слагаме срокове  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия