Дали да кръстя детето си на свекърва ми?

  • 4 822
  • 64
Ха сега, след няколко дена съм на секцио и незнам как да си кръстя момиченцето, да е живот и здраве. Свекърва ми има 2 сина и 1 внук и чака това момиченце от доста време. Но не прояви през бременността ми вниманието, което отдели на етърва ми по време на нейната бременност. Тогава имахме чувството, че всичко се въртеше около етърва ми. Може би и защото това беше първото внуче. То бяха покупки тогава, то беше чудо. А сега всичко самичка си накупих, по- точно с помощта на майка ми и баща ми. Майка ми е много добър човек и ми вика да я кръстя на свекърва ми, щяла да се радва. Но аз мисля, че няма да е честно спрямо нашите, въпреки че те казват, че няма да се сърдят. Ние със свекърва ми сме в прилични отношения, е, понякога адски много ме дразни, нали е свекърва все пак. Но най- вече ме тормози факта, както споменах по- горе, че не се интересуваше кой знае колко от състоянието ми по време на бременността ми, както при етърва ми. Хем че етърва ми се държи с нея отвратително. Не е ли по- добре да си кръстя детенцето живот и здраве неутрално, та да не ме е яд всеки път когато нещо ме издразни свекървата? Вие какво бихте ме посъветвали!
Виж целия пост
# 1
Не е ли по- добре да си кръстя детенцето живот и здраве неутрално, та да не ме е яд всеки път когато нещо ме издразни свекървата? Вие какво бихте ме посъветвали!
Да, по-добре е да кръстиш детето неутрално. Крайното решение си е твое. В допълнение само искам да кажа...не очаквай свекърва ти да реагира на бременността и на вълненията, които те спохождат по начин, по който ще реагира майка ти...съвсем естествено е...всеки си държи на собственото си дете...
Леко раждане!
Виж целия пост
# 2
Спруга ти какво мисли по върпоса?

Ако си решила твърдо да носи името на  роднина, нека да бъде поне някой който заслужава, подкрепял те е в трудни моменти и винаги ти е бил опора - майка ти...

Или неутрално...

 Simple Smile

Виж целия пост
# 3
Изборът на име се определеля и от двамата родители. Първо какво мисли съпругът ти по въпроса за избор на име?? А ти??  Кое име ти е по сърце?  Име се дава от душа и сърце, а не защото очакваш да получиш в замяна нещо ( надявам се правилно да ме разбереш) било то уважение или внимание. Има хора, които никога не оценяват жестовете, които се правят за тях. Успех в избора и леко раждане   smile3525
Виж целия пост
# 4
Защо изобщо си задаваш този въпрос  newsm78
Кръсти си детенцето както ти и съпруга ти решите, без да се съобразяваш и интересуваш кой какво ще си мисли и дали ще има сърдити  Wink
Аз на твое място нямаше да го кръстя на нея  Wink
Виж целия пост
# 5
Лелеее, като ти четох поста все едно си писала за мен (преди колко ли години беше???) newsm78
Ситуацията при нас беше същата, само дето моята свекърва е добричка, но пък много се тормозех и аз от липсата на съпричастност към моята бременност. Все пак кръстих първото си момиче на нея. Наистина беше трогната жената. Това я направи много щастлива. А аз не съжалявам, че кръстих детето си на нея, защото името което му дадохме е страшно хубаво име - всяка втора жена на света се нарича МАРИЯ. Wink А и честно казано винаги съм си мечтала, че точно тава ще е името на детето ми ако е момиче. Просто си беше един вид и съвпадение, че и свекърва ми се казва така. С течение на времето дори забелязах, че тя е оценила жеста ни.
А колкото до етърва ти - не се тормози, просто й обръщат повече внимание, защото както казваш ти е много лоша и не искат да имат проблеми. В нашата ситуация всичко се правеше в полза на етърва ми, само и само да не страда другият син. #Cussing out Повярвай ми, ще имаш още много поводи да се ядосваш, но се опитай да не сравняваш нещата м/у вас. Така е винаги, когато мъжът има брат. Малко или много тя ще ти бъде винаги  дразнител, просто се опитай да не забелязваш нещата, които те дразнят. Казвам го от опита си на "етърва" Simple Smile

Пожелавам ти  успешно раждане!
Дано всичко мине добре! Peace
Виж целия пост
# 6
По-добре не кръщавайте детето на никого! Нека си има свое име.
Ние така направихме - не кръстихме на никого. И сме много, ама много щастливи от факта, че сме избрали красиво име и си е само нейно. На бабите, дядовците и роднините името го съобщихме на изписването, когато видяха малката за първи път. Така бяха поставени пред свършен факт и никой не посмя да каже нищо  Laughing Пък и на нас изобщо не не интересуваше мнението на околните. Защото днес сте в добри отношения - утре се мразите  Rolling Eyes Всичко става ....
Виж целия пост
# 7
Поговори с мъжа си и решете заедно. Ние мислихме така: той каза-ако е момиче искам Наталия - на никой. Аз казах - ако е момче искам Мартин - на никой. Обаче той не се съгласи, искаше да е Атанас-на баща му, макар че "той не го заслужавал". За да не се карам с него му казах - Ако е момче ще е на баща ти, ако е момиче-на майка. Така се съгласи. Но изобщо не съм си и помисляла да е на свекървата, защото мама си е мама.
Успех при раждането и бързо възстановяване  Hug
Виж целия пост
# 8
Трябва вие да си решите.
Моята дъщеря е кръстена на свекърва ми, въпреки че тя не залужава много, но го оцени.
Не съм съжалила и за миг, че постъпих така.
За протокола- свекърва ми е Алиса, а щерката Алиша. Само една буква смени цялото име.
Виж целия пост
# 9
Най-добре се разберете с мъжа ти,подкрепи ли те -не виждам проблем.Аз бях решила да кръстя първата си дъщеря на свекървата,тогава още живеехме при тях.С майка ми и баща ми не съм имала никакви проблеми,казаха -каквото си решите.Като съобщих на свеки как смятам да  кръстя детето , тя каза, че не си  харесва името и по-добре да направя като нея. Тя беше писала дъщеря си на свекъра, направих го и аз-от Иван -Ивелина. Не съжалявам, но втората си дъщеря писах на имато на мама - Мария. Сърдити няма!
Виж целия пост
# 10
 Naughty
Виж целия пост
# 11
Не!Кръсти го с неутрално име за да няма после сърдити.Ако името на свекърва ти е прекрасно според теб, то тогава съм по-съгласна.
Виж целия пост
# 12
Ако се абстрахираш от това,че ти е свекърва,и името ти харесва-не виждам проблем да го кръстиш на нея.Но,ако не ти харесва и имаш някакви съмнения,по-добре недей.А и знам,че детето,ако се кръщава на някой,то трябва да е на добър  човек.Преценете със съпруга ти.
Виж целия пост
# 13
Съжалявам,че кръстих голямата си дъщеря на свекърва ми,тя незаслужава......../малката кръстих на майка ми/
Виж целия пост
# 14
И аз имах подобен проблем.
Тя се надяваше като снаха да се примиря със статута на крава за разплод. Даже, за да си вдигне акциите пред мен, беше купила за малката златно колие със собствената си буквичка, за което естествено дори съседи и далечни познати бяха научили.

Но, не беше познала. За едно златно колие цял живот да се обръщам към собственото си дете с име, което ми напомня унизително отношение - не мерси!

Кръстих малката на майката на свекърва ми. Изобщо не съжалявам - бабчето много се зарадва и без това нямаше друг кръстен на нея в рода им.

Свекървата изживя най-големия си шок и позор.
А на мен, вече ми е все едно дали ме мисли за проста крава или какво говори зад гърба ми.
Важното е, че като се обърна - всички  си мълчат!

Неутралното име си има големи предимства - и без това не можеш да угодиш на всички.
Който иска да се сърди.
Важното е един ден да не съжаляваш, че си го кръстила на някой, заради надеждата за по-добро отношение към теб.
След като няма такова от началото - няма да го има никога!




 



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия