КОЛКО ВРЕМЕ СЛЕД СПОНТАНЕН АБОРТ ЗАБРЕМЕНЯХТЕ И ИМАХТЕ ЗДРАВО ДЕТЕ?

  • 6 371
  • 14
В края на май месец разбрах, че детето ми няма сърдечна дейност и трябваше да "изхвърля плода".Бях в 28 г.с. , малко е да се каже ,че бях съкрушена.Бяха ми казали да се пазим 6 месеца.След като послушно изпълнихме инструкщиите отново забременях. В 8 г. с. направих спонтанен аборт - кухо яйце. И пак ми казаха да се пазим 6 месеца, но всеки ,който е минал през този ад  знае ,колко е дълъг този период. Затова искам да ви попитам КОЛКО ВРЕМЕ СЛЕД СПОНТАНЕН АБОРТ ЗАБРЕМЕНЯХТЕ И ИМАХТЕ ЗДРАВО ДЕТЕ?
Виж целия пост
# 1
Преди да родя сина си имах,за една година ,два спонтанни аборта.Забременях след 7месеца и по препоръка на лекаря вземах Дуфастон до 4месец.И пак дотогава имах два кръвоизлива,но веднага положението се овладяваше,но в тези случаи бебето беше добре.След 5месец не съм имала проблеми.При последният ми спонтанен аборт сърдечната дейност на плода също беше спряла.Тогава няма накъде.
Виж целия пост
# 2
съжалявам много за ужаса, който си преивяла  Confused и ти пожелавам от сърце в най-скоро време да видиш двете чертички и да родиш здраво сладко бебе.
При мен бремнността настъпи 4-5 месеца след загубата. За късмет забременях още първия цикъл, в който не се пазихме. А през периода на пазене пиех протиозачатъчни.
Естествено след случилото се едвали ще бъдеш спокойна през бременността си, но важен е крайният резултат, който, убедена съм, ще е фантастичен при теб  baby_neutral
Страшн омного инфо по твоя въпрос можеш да намериш в подфорума "Родители преживели загуба"

успех Praynig
Виж целия пост
# 3
Съжалявам за ужаса, който си преживяла!
Казаха ли ти да направиш някои изследвания?
При повтарящи се аборти се препоръчва да се направят генетични и имунологични. Погледни в съседния форум "Проблемно забременяване и рискова бременност".
Надявам се скоро да се възстановиш и отново да имаш повод за радост!
Виж целия пост
# 4
Съжалявам за  всичко, което си преживяла.
Съветвам те да не пропускаш изследвания- генетични и имунологични.
По принцип, повтарящите аборти са свързани с генетичните и имунологични проблеми, затова ти препоръчваме тях.
Препоръчвам ти доцент Конова от Плевен, която за мен е най-добрият имунолог и си струва разходката от 1 ден, тоест 3-4 часа до там.
С подходящи терапии шансовете са много високи, затова се изследвай задължително, за да си спестиш много нерви и проблеми.
Както и  *vera ти е написала, виж тези неща:  http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=23.0
и http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106772.0.
Успех ти желая!
Дано всичко е ок и скоро имаш успешна бременност!
  bouquet
Виж целия пост
# 5
май месец ме кюртираха, след "кухо яйце" и декември месец съм забременяла със сина ми.
Но не бях готова психически за по-рано... не, че сме се пазили по д-рски съвети. Даже моята гинеколожка ми кажа, че още на 2-3-ти цикъл може да се подновят опитите за бебе!

Късмет и дано повече не преживяваш подобни ужасии  Praynig

И е добре да се подложиш на някой изследвания.
Виж целия пост
# 6
Моя приятелка забременя след спонтанет аборт след 3 месеца. Абортът беше в следствие на употреба на антибиотици, тъй като беше зима и беше пипнала някякъв страшен грип. Бяха и казали да се пази 6 месеца, но ходиха със съпруга си на почивка в чужбина и там забременя. Веднага след това спря да ходи на работа, много се пазеше и преди 3 седмици празнувахме 2 годинки на малкия и юнак. Може би няма твърда рецепта. УСПЕХ  bye
Виж целия пост
# 7
Имам 2 спонтанти аборта през около 1 година. След 2-рия (през октомври) получих аменорея (липса на цикъл) и се наложи да ме лекуват с хормонални инжекции и хапчета, така, че не сме се пазили, тъй като смятах, че няма как да стане нещо  Rolling Eyes През февруари ми дойде цикъла почти символично  newsm78, а при следващия преглед в края на месеца се оказа, че съм бременна  Peace - сега сина ми е на 14 год  Grinning
Така, че спокойно  Praynig господ ако го има дето викат бабите си знае работата.
Пожелавам ти късмет и някой щастлив ден да гушнеш най-хубавото бебе на света  thumbsup
Виж целия пост
# 8
Моята приятелка преживя спонтанен аборт в трети месец. Доктор и каза да се пазят 6 месеца. През това време пи някакви хапчета, защото микробиология показа някакви гадни бактерийки. Почти месец след изтичането на периода в който се пазеха тя отново забременя. Сега е в 7ми месец, да е жива  и здрава и тя и бебчето и.
Не се отчайвай, всичко ще бъде наред. Само кураж и позитивни мисли.
Виж целия пост
# 9
Направих спонтанен аборт през януари 2005г., забременях отново през септември същата година.Имам прекрасно здраво детенце.
И ти ще имаш. Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 10
В 9г.с. получих кръвоизлив и след преглед се установи, че плода е мъртъв от една седмица.....  оставиха ме да изхвърля сама това, което беше останало,кюртираха ме и доктора ми препоръча да се пазим 6 месеца. Опазихме се, отново ходих на преглед и точно след 1 месец бях бременна отново. В началото имах доста дълго време кръвотечение и изкарах на легло до 6-я месец, но на края родих здраво момченце Heart Eyes
Зная колко бавно минават тези 6 месеца! И ти пожелавам от сърце скоро и ти да гушкаш здраво и хубаво детенце   bouquet
Виж целия пост
# 11
Съжалявам, за това което си преживяла и преживяваш...
Октомври 2005 загубих моето момченце в 30 г.с.. Чакахме 6 месеца, забременях на 8-мия т.е. през юни. Сега се радвам да хубаво момиченце ...
Мисля, че след втория спонтанен аборт в 8 гс може да не изчакаш да минат 6 месеца, но все пак това трябва да го реши доктор.
Пожелавам ти скоро да се радваш на здраво детенце!  Hug
Виж целия пост
# 12
Съжалявам за загубата на всички ви, толкова болно ми става като прочета такива постинги.  Cry
Миналата година направих спонтанен аборт в 8 г.с. и след като ме кюретираха казаха да чакаме 6 месеца. Ние почакахме 4 месеца, като през това време не съм пила нищо освен фолиева киселина през последния и след като минах на рутинен преглед и микробиология опитахме и веднага забременях. Дай Боже всичко да е наред с нашето малко момченце Praynig
Знам че се чака по-малко ако не са правили кюртаж, но по-добре се консултирай с лекар дали не трябва да направиш някакви други изследвания.
Надявам се всяка да гушне своето малко слънчице възможно най-скоро! Praynig
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви момичета!
Благодаря за съветите , куража  и съпричастието !
Дано Господ не дава на никоя майка да изпита тта подобно нещо. Praynig
Виж целия пост
# 14
имам два спонтанни аборта и едно раждане. и трите ме бременности са през 9 месеца, т.е. точно когато е трябвало да раждам аз съм забременявала. сега тази статистика ми е интересна, но тогава хич не беше смешно. не съм си правила никакви изследвания, просто никой не беше ми казал.................до тогава докато вече бях в бременна 7-месец със сина си, т.е. доста късно, един смотан доктор  #2gunfire не ми изкара акъла, каза че със сигурност бебето няма да е наред. слава богу не позна и сега имам прекрасно детенце, а и вече се замислям за второ! Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия