Как готвите месото?

  • 651
  • 3
Може да ви се стори глуповат въпрос, но все пак как готвите месото?
От 2-3 години готвя сериозно, но от време навреме ми се прокрадва мисълта дали няма по-добър или по-лесен начин... Какво правя аз: Когато готвя яхнии, супи, гювечи и подобне манджи, първо слагам месото в тенджерата да кипне. Винаги пуска огромна пяна. В повечето случаи изваждам месото, изливам разпенената вода и го слагам в нова вода, вече да се готви. В останалите случаи само обирам пяната. Когато готвя месо на фурна или на тиган - просто си го слагам сурово в тавата или тигана и го готвя.
Замислих се сериозно по въпроса, когато си взех тенджера под налягане. В рецептите за нея пише: сложете месото и останалите продукти, затворете капака и варете. Ами какво ще стане с въпросната пяна ако метна суровото месо в тенджерата? Няма ли да ми се запуши винтила или пони като отворя капака, нама ли манджата да изглежда гнусна?
Четох в готварските книги рецепти и там пише да се запържи месото и после да се продължи да се готви, но пак не е ясно с пяната какво става...
Помооощ - искам да готвя бързо, лесно и вкусно, а то не е така просто и все има разни забавящи неприятности.
Виж целия пост
# 1
пяната ще се остане около стените на тенджерата под налягане
аз само отпенвам никога не хвърлям бульона
Виж целия пост
# 2
И аз не изхвърлям бульона. Въпросната пяна се получава от кръвта в месото, за това при пилешкото е най-малко, а при телешкото най-много. Обикновено я обирам с решетъчна лъжица. Във вакуумната, разбира се си остава, но тя се отлага по стените. Колкото до вентила, поне на моята пише от време на време да се разглобява и почиства.
Когато готвя на фурна го слагам сурово в зависимост от вида месо и яденето, което ще правя.
Виж целия пост
# 3
Може да ви се стори глуповат въпрос, но все пак как готвите месото?
От 2-3 години готвя сериозно, но от време навреме ми се прокрадва мисълта дали няма по-добър или по-лесен начин... Какво правя аз: Когато готвя яхнии, супи, гювечи и подобне манджи, първо слагам месото в тенджерата да кипне. Винаги пуска огромна пяна. В повечето случаи изваждам месото, изливам разпенената вода и го слагам в нова вода, вече да се готви. В останалите случаи само обирам пяната. Когато готвя месо на фурна или на тиган - просто си го слагам сурово в тавата или тигана и го готвя.
Замислих се сериозно по въпроса, когато си взех тенджера под налягане. В рецептите за нея пише: сложете месото и останалите продукти, затворете капака и варете. Ами какво ще стане с въпросната пяна ако метна суровото месо в тенджерата? Няма ли да ми се запуши винтила или пони като отворя капака, нама ли манджата да изглежда гнусна



Четох в готварските книги рецепти и там пише да се запържи месото и после да се продължи да се готви, но пак не е ясно с пяната какво става...
Помооощ - искам да готвя бързо, лесно и вкусно, а то не е така просто и все има разни забавящи неприятности.



Когато готвиш в тенджера под налягане, остави месото да заври, махни му пяната и чак след това затвори тенджерата. Иначе аз първо задушавам месото в мазнината със съвсем малко водичка (може би 1-2 с.л.) и после доливам вода. Така досега не ми е пускало пяна. Според мен се запечатва и кръвта си остава вътре... Незнам, не съм се замисляла... Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия