Случвало ли се е при вашите деца...

  • 3 157
  • 17
...да си стягят крачетата на ключ и да се напъват, та чак дъх да не си поемат.  Това го прави моята дъщеря от около 6 месечна възраст т.е около 4 месеца. Понякога си скубе и косата и толкова силно се напъва и стяга, че очичките й стават червени. Като я сложа върху килима да играе от време навреме се стяга и си извива тялото.
 ЛЛ казва, че ще отмине и не било нищо притеснително Praynig Водих я на друг педиатър  и на хомеопат казват, че това са някакви навици, които щели да преминат с времето. Предписаха й Хамомила (хомеопатично лекарство, което представлява лайка), но не виждам никакъв ефект от него.
Иначе си се развива съвсем нормално както  физически, така и психически. Обърна се от корем по гръб и обратно когато трябваше, седна в края на 5-ти и стабилно през 6-ти месец, в проходилката е от 6 месечна и сега направо си бяга в нея, върви като я държим за ръчички и то бързо и смело. Само пълзенето се забави (едва преди 15 -20 дни), но сега вече и пълзи както трябва.
Искам да кажа, че изобщо не страда от липса на внимание, в къщи атмосферата мога да определя като спокойна и нормална.
В понеделник ще я водя на невролог - така си реших сама.  Моля мамите, които са се сблъсквали с такъв или подобен проблем да пишат, може и на ЛС. Какво може да е това??? Много съм притеснена Cry

Виж целия пост
# 1
Чисто хипотетично ама може ли да е запек или газове.  Thinking
Виж целия пост
# 2
Без видима причина ли го прави? Може ли да речем да е при отказ да получи нещо? Сина ми (съвсем здраво дете) стискаше зъби,стягаше се и се зачервяваше, като се ядоса, че не става на неговото.
Виж целия пост
# 3
Не, не може да бъдат газове  вече 4-5 мееца #Crazy Направило ми е впечатление, че ако се занимава с нещо ново и интересно или като гледа реклами по телевизията, като че ли по-рядко го прави, но пак не е винаги newsm78
Виж целия пост
# 4
Да без видима причина. Не го прави само когато е ядосана или раздразнена. Понякога просто ей така се свива. Аз затова съм много объркана и не мога да го свържа това стягане с нищо newsm78.  Наблюдавам я от самото начало и вече незнам какво да мисля. В началото започна да го прави когато я обличам, но след това вече по всяко време
Виж целия пост
# 5
Моето дете е със сериозен неврологичен проблем, но прави подобни стягания само ако е афектирана от нещо Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
По колко пъти на ден го прави?
Дъщеря ми, като се афектира или се дразни, почва да си изпъва краката и да "прещраква" някак си коленете, но тя е с по-халтави стави. При нея е съвсем съзнателно де... и го почна сравнително късно...
Виж целия пост
# 7
Някои дни го прави по-рядко, но понякога много често Cry
Виж целия пост
# 8
Нека я види невролог - това е правилно решение. По-добре да се презастраховаш, отколкото да пропуснеш момента. Не се тревожи излишно, но за сега си взела правилното решение - поне според мен.  Hug и успех - дано се окаже нещо наистина незначително.
Виж целия пост
# 9
Моята щерка не е правила така, както описваш  iva.nik. 
Става раздразнителна, опъва крака, инати се, когато не става на нейното, иска нещо пък не й се дава, крайния стадий е да си удари главата или да удари някой от нас, без да го очакваме.

За невролога си права, трябва да се консултараш, съгласна съм с Maia Stoitseva  и ljuboznatelna.

Дано всичко е наред, да е нещо временно и да отшуми, все пак това я някаква ярост ли какво и аз не знам към себе си, че така "...си скубе и косата и толкова силно се напъва и стяга, че очичките й стават червени"

Пиши как е минал прегледа и какво са казали и предписали.
Виж целия пост
# 10
Мили мами,
днес ходихме на невролог. Оказа се, че проблема не е неврологичен. Всъщност не е ясно още какъв е, но доктора отрече да е свързан с неврологията. Ще правим някои изследвания и тогава ще видим. Аз все още не мога да се успокоя, но дано скоро намерим причината. Това е засега. Когато има някаква яснота пак ще пиша Peace
Виж целия пост
# 11
 Надявам се да си ходила при Щилянов. Той е единствения добър невролог във Варна. Ако те е  пратил на ЕЕГ при Светла Генева в Европа, те съветвам при най- незначително отклонение да отскочиш до София. Там ни казаха, че ЕЕГ ни не е професионално направаено. За съжаление това е най- доброто във Варна. Не се притеснявай. Надявам се да се окажат безпочвени притесненията ти, но ако нещо се закучи пиши на ЛС, за гадост имам доста инфо.
Виж целия пост
# 12
 iva.nik, добре е, че не е неврологично, но пък това ме учудва все пак. Да се дължи всичко това на характера на малката, все пак това държанание е странно, ох знам ли...вече и децата са толкова различни, както се променя природата така, като че ли и децата имат проблеми.
Моята Гери сутрин все е ненаспата и е ужасно кисела и изнервяща и нас, удря, посяга, та се нетрае, търпиш, търпиш ама тя не спира да ти посяга и накрая ми идва да я раздрусам яко.
Какви са тези нерви, каква е тази ярост? Питам се и аз и ме боли много. Cry
Виж целия пост
# 13
Мили мами,
... Ще правим някои изследвания и тогава ще видим. Аз все още не мога да се успокоя, но дано скоро намерим причината. ...

  Какви изследвания препоръчаха да направите?
Виж целия пост
# 14
Здравей и от мен
надявам се това което ще ти напиша да ти послжи като информация а не да те притесни. Моята дъшеря беше на 10 месеца когато започна да прави нещо подобно, както си играе на земята и си крастосва краката и започва да се "гърчи" /немога да намеря точната дума/ и да си дърпа дрехите. Цялата се зачълвяваше и изпотяваше. Водих я на невролог и тя ме успокои предписами подобен успокояващ сироп, но това не реши проблема. Постепенно го преудоляхме това и сега го прави само когато е много нервна и неможе да заспи. Но при нас се появиха други проблеми - тя изостава в някои неща от връстниците си, страшно е агресивна и ........ може да прочетеш други мой теми. Все още не знам какъв е проблема въпреки множеството изследвания които и пранихме в София. Следваща та ми стъпка е да намеря добър психолог.
Това е надявам се при вас нещата да се развият много по благоприатно. Ако имаш нужда от помощ-морална пиши на ЛС
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия