За срещите с HIV-позитивни

  • 16 570
  • 105
Помня как преди време в първи курс в университета трябваше всеки от нас
да държи двеминутна реч. Професорът все нещо недолюбваше, все критика
гледаше да удари, превърташе по сто пъти видеото със записа на речта,
само и само да има за какво да се хване. Докато не изнесе речта си Кори.
Първото изречение беше, че животът тотално се променил, като разбрала,
че е вирусоносителка. Но решава да не се предава, даже и дете си ражда.
С тази Кори изнасях по-късно реферат. При подготовката си ходехме на гости.
Дъщеричката й е едно прекрасно създание с умни очи. Кори живее и върти бизнес.

Чета тук, че почти всеки от нас си е правил HIV-тест, ама никой не казва какви
са били резултатите. Имате ли познати с положителни отговори от теста,
срещали ли сте такива хора? Ако не сте, бихте ли бягали като попарени, ако
трябва да се ръкувате, примерно, със заразени? Имате ли предубеждения?
Виж целия пост
# 1
   Аз не съм ХИВ позитивна, не знам дали някой от хората, които познавам е такъв, не ме и интересува ако е, това нищо не променя.
 
Виж целия пост
# 2
Правила съм си тест за СПИН три пъти, негативен. Много ме беше страх от резултатите.

Не мога да кажа, че без предубеждение ще приема ХИВ позитивен и ще общувам с него нормално. Да, знам, че СПИН не се предава по битов път, но все пак е нещо прекалено сериозно и не мога да махна с ръка и да игнорирам дори минималния шанс за заразяване.

Така стоят нещата за мен. Може да не съм твърде толерантна, но съм искренна.
Виж целия пост
# 3
  Не съм си правила тест и не знам някой от познатите ми да е ХИВ-позитивен. Не мисля, че бих игнорирала някого в ежедневните си контакти, заради това. Мъчно ми е за тези хора, защото съм сигурна, че им е много трудно. Но не бих имала полова близост ако знам, че човекът е ХИВ-позитивен, дори с предпазни средства.
Виж целия пост
# 4
Три пъти съм си правила пълни кръвни изследвания, включващи тест за ХИВ - негативни са.
Не познавам болни ХИВ-позитивни.
Страх ме е, че никой не е застрахован....
Виж целия пост
# 5
И аз не познавам . Малко ми е странно , бих се опитала да опозная по- отблизо техния  свят (ако така може да се каже) и да  се науча  да се държа  както подобава - нормално и с разбиране към чуждото за мен, да гледам на човека , а не на болестта му.Предполагам докато не се срещнеш с такива хора никога неможеш да  опознаеш света им.Теориите са празни приказки в тоя  случай за мен.
Виж целия пост
# 6
Не съм си правила нарочен тест за ХИВ, но предполагам, че кръвните проби около раждането са включвали и това изследване. Все ми е тая... не се притеснявам за себе си.
Не знам някой познат да има СПИН и си мисля, че и да е така, няма да ми каже, защото това не е нещо с което да се похвали човек. Та ние едни гъбички крием и се срамуваме от тях....
Замисляла съм се, дали ще се държа странно с такъв човек. Еми, може да ви се струва изтъркано, но може би бих била по-внимателна и по-любезна с него. Винаги с болните и отчаяни хора се държа любезно. Знам, че не трябва да им показваме, че ги приемаме, като различни, но в този си стремеж, явно се престаравам.
По въпроса за физическите контакти - бих била по-предпазлива от обичайното, но няма да го покажа с нищо. В смисъл, че ще си мисля неща от рода - ако имам раничка на ръката да не се ръкуваме Crazy - разни такива глупости, които човека едва ли ще забележи.
Виж целия пост
# 7
Мед. сестра съм  и 8 години съм работи ла в отделение със СПИН болни  .И те са хора като нас .С някои сме приятели и до днес. Жалко че са обречени  и те го знаят. Жестоко е  особено за млад човек!!!!!
Виж целия пост
# 8
Моят тест беше отрицателен. Доколкото знам нямам приятели и познати ,които са ХИВ-позитивни.
Не бих избягала като попарена ако имам такъв познат-не ме е страх от заразяване, знам начините по които се предава тази гадост. Не съм сигурна как точно бих се държала с един такъв човек-може би, както е казала и Лара, ще бъда по-внимателна ще обръщам повече внимание на това което говори и прави.....Незнам. Но не бих прекъснала социалните си контакти с такъв човек.
Виж целия пост
# 9
  Не съм си правила тест и не знам някой от познатите ми да е ХИВ-позитивен. Не мисля, че бих игнорирала някого в ежедневните си контакти, заради това.
И аз така смятам. Няма гаранция че по някаква причина няма да се разболееш от спин.
Виж целия пост
# 10
Не съм ХИВ-позитивна.Не знам дали от обкръжението ми има такива хора-не разпитвам.
Виж целия пост
# 11
Тестовете ми са негативни. Правила съм поне 10ина, тъй като в продължение на 4 години работех с кръв на ХИВ-позитивни пациенти.
Срещала съм се с няколко от тези пациенти, мъже и жени, ръкувала съм се, говорила съм с тях, всичките бяха изключително приятни хора. Мисля, че в това отношение нямам предразсъдъци.
Сред познатите ми не знам дали има ХИВ-позитивни, но предполагам, че не бих прекъснала отношенията си с тях.
Виж целия пост
# 12
Не съм правила тест за СПИН.Раждах в Германия и не ми искаха.По време на цялата си бременност си общувах с един много специален за мен човек,който беше вирусоносител.За съжаление почина.Още в началото ми каза че е болен ,това не ме спря да общувам с него,прекарвала съм едни от най веселите случки с него.Беше човек когото мога да нарека истински приятел.
Голям праз че беше болен,да не е бясно куче баси...може да се случи на всеки да се окаже Хив позитивен.
Виж целия пост
# 13
Имам познат с позитивен тест ( даже давама, жена му също е позитивна),  не контактувам  с него, не заради теста му обаче. Срещала съм го на улицата, подавали сме си ръка за поздрав, не ме притеснява това !
Виж целия пост
# 14
Детето Хив-позитивно ли е?
Не бих имала тази смелост.

Не познавам такива. А може би познавам, но не знам, че са носители. Тук в момента върви кампания по ТВ.

Информацията ми е само от филми - но за съжаление не помня имена.
1. Джейн Сиймор осинови дете - много трудно му намери бавачка. Обясняваше завоалирано.
2. Мъж,жена и дете - повечето им познати се отдръпнаха.
3. Индиец - лекар в малко градче в САЩ. Болните се връщаха в родното си градче да умрат.

Не знам как ще реагирам. В никакъв случай няма да го отблъсна, но може би ще огранича физическите контакти, въпреки че знам как се предава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия