Докога трябва да се стерилизират шишетата и бибероните?

  • 27 567
  • 34
Chuvala sum che se sterilizirat do 6-tiq mesec no ne sum sigurna.Vie do koga go pravihte?

Чувала съм че се стерилизират до 6-тия месец но не съм сигурна. Вие до кога го правихте?

Моля, пишете на кирилица!
Виж целия пост
# 1
Аз никога не съм ги стерилизирала.Излишно е бебетата да се правят стерилни.Измивах шишетата с четка и сапун и след това изплаквах с гореща вода.
Виж целия пост
# 2
Аз също търся инфо по въпроса и съм в 4уденка Thinking
Виж целия пост
# 3
Аз стерилизирам все още.
Виж целия пост
# 4
Спрях като навърши 9 месеца. Последните месеци стерилизирах 1-2 пъти седмично.
Виж целия пост
# 5
Нито веднъж не съм го правила, според мен е излишно.
Виж целия пост
# 6
Докато започна да лази съм давала да пие само от стерилизирано шише и биберон.
След като започна да лази и да си лапа ръцете, започнах да стерилизирам веднъж на 2-3 дни, постепенно-веднъж седмично. Към годинката, някъде, спрях .
Виж целия пост
# 7
Аз стерилизирах много съвестно всяко шише и биберон до 9 мес. и половина, докато не установих, че непрестанно зад гърба ми си лапа каквото му попадне и се отказах. Сега го правя веднъж на 2-3 дни, но и това май вече е излишно
Виж целия пост
# 8
аз стерилизирах до 5 месец....и то не редовно...ползвах студен разтвор
Виж целия пост
# 9
Аз почти не съм стерилизирвала.Може би веднъж в седмицата.А сега спрях напълно.Измивам шишетата и бибероните с веро и изплаквам с гореща вода.
Виж целия пост
# 10
до скоро стерилизирах всичко.наложи се да постъпим с бебка в болница и там сестрите ми се накараха за стерилизирането и мин.и преварена вода.от тогава само като се сетя стерилизирам и давам главно чешмяна вода.
Виж целия пост
# 11
Стерилизирах до края на 6я месец,но по веднъж на ден.
Виж целия пост
# 12
Стерилизирала съм само новите шишета, като за 1 път. Против съм прекалената стерилизация.
Виж целия пост
# 13
Стерелизирах до 7м. , но защото имаме котка вкъщи. Иначе маx. до 6мес Peace
Виж целия пост
# 14
До 6 месец стерилизирах преди всяко хранене.
Виж целия пост
# 15
Само в началото стерилизирах .към 3 месец май  разредих и постепенно спрях напълно.Сега го правя само ако е изпуснала залугалка някъде навън , където е много мръсно.
Виж целия пост
# 16
Не става въпрос само за шишетата,нали?Ние сме със силиконови зърна,4е ина4е не иска да хапва.Та за тях се 4удя Thinking Thinking Thinking
Виж целия пост
# 17
Ние сме със силиконови зърна,4е ина4е не иска да хапва.Та за тях се
Ами  мисля, че те са като бибероните .Аз биберони сменям на 2 месеца горе-долу и мия  както и нашите съдове.
Виж целия пост
# 18
до към 6-тия или 7-мия месец стерилизирах
Виж целия пост
# 19
По принцип се препоръчва до шестия месец, аз стерилизирах до осмия.
Виж целия пост
# 20
откакто се е родила стерилизирам веднъж седмично ( имам си навика всяка неделя Crazy)
и разбира се когато шишето е ново.
Виж целия пост
# 21
до скоро стерилизирах всичко.наложи се да постъпим с бебка в болница и там сестрите ми се накараха за стерилизирането и мин.и преварена вода.

Би ли пояснила защо точно са ти се накарали, че стерилизираш?

Ние сме на 4 м. и аз си стерилизирам преди всяко хранене. Не мисля, че е излишно, но напоследък взех да се чудя дали това варене на пластмасата не е по-вредно, макар че често сменям и шишетата.
Виж целия пост
# 22
Според мен сестрите са се карали, защото прекаленото стерилизиране не е добре за самото дете- изведнъж като почне да пълзи и да пъха всичко в устата си - не можеш да срерилизираш цялата къща.Намирала съм дъщеря ми захапала едни прашни кабели, изобщо не се притесних- просто я измих.Серилизирането според мен е необходимо само в началото.След това се получава ефект на изнежване.Пое това е моето мнение.
Виж целия пост
# 23
Стерилизирам по веднъж на ден всички шишета и биби . Peace
Виж целия пост
# 24
6 месеца стерилизирах,после започнах само сутрин и вечер за около месец.След това само измивам с топла вода и сапун.
Виж целия пост
# 25
Не стерилизирах, а само измивах уж старателно с четка и детски шампоан, докато в устичката и не се появиха гъбички (наричат ги млечница). Доктора ми направи забележка и започнах да стерилизирам само сутрин и вечер. Ще го правя до навършването на 6 месеца.
Виж целия пост
# 26
Според мен сестрите са се карали, защото прекаленото стерилизиране не е добре за самото дете- изведнъж като почне да пълзи и да пъха всичко в устата си - не можеш да срерилизираш цялата къща.

Като се каже, че стерилизирането на шишетата води до прекалена стерилност ми е много странно. Все едно шишетата са единствения източник на микроорганизми за бебето.

Виж целия пост
# 27
Аз стерилизирам шишетата преди всяко хранене и мисля да го правя поне до навършени 6мес.
Виж целия пост
# 28
Стерилизирах до 8 месец.
Виж целия пост
# 29
Аз все още стерилизирам. И мисля да го правя до годинка. Но стерилизирам само шишетата и бибите от млякото. Всичко останало - биби-залъгалки, чинийки, лъжички, играчки съм стерилизирала един пък след покупка и след това още няколко пъти. Но след 3-4 мес спрях да старилизар каквото и да е от тях. Само мия със сапун и вода и това е.
Тя вече какво ли не лапа, няма никакъв смисъл от стерилизация  Laughing
Виж целия пост
# 30
Докато ти прецениш.Аз ги стерилизирах до 8.месец.
Виж целия пост
# 31
Стерилизирала съм само новите шишета, като за 1 път. Против съм прекалената стерилизация.

новите шишета и бибероните
Виж целия пост
# 32
докато пиеше АМ  постоянно,иначе аз стерилизирах до 10месец
Виж целия пост
# 33
Докато ядяхме АМ-до 10-я месец.
Виж целия пост
# 34
Топла вода и сапун от първия ден!  Peace
За какъв стерилитет говорим след като бебето се роди?  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия