как минахте от АМ на кис.мляко

  • 1 060
  • 17
Аз от няколко дни се опитвам но нещо не става малката се сърди и не го иска пие по 50-60 гр. слагах и по-малко захар но пак не давам и от млякото На баба 2.5%. Как се справихте вие?
Виж целия пост
# 1
Аз не съм минавала на к.мляко, сменях си АМ според възрастта, а кисело мляко давах под формата на следобедна закуска - с бисквити,плодове,по малко захар, но доста късно - може би към 10 м. и то много рядко, по-скоро за запознаване с вкуса му. По -късно го  пробвах дали ще го пие , но не искаше. Сега вече  го яде натурално или на айрян , но не е голям фен.

Не знам твоето дете на колко е, не знам по какви причини искаш да замениш АМ с к.мляко, но ако не е наложително по-добре да си пие АМ според възрастта, още повече,че не го харесва.
Виж целия пост
# 2
Ние бяхме само 2мес на АМ и минахме на кисело без значение каква марка е. Отначало започнах да му го давам за следобяд с бисквити и след тава за вечер, без захар по 60 - 70гр, а в момента заспива и без него, насища го това, което му давам за вечеря. Wink
Виж целия пост
# 3
А на каква възраст е детето? Ако е под годинка най-добре е да си му даваш АМ  Peace
Също така малките деца имат нужда от пълномаслено мляко, 2,5 е много нисък %.
Виж целия пост
# 4
Започнах с по 1 лъжичка в пюрето.После само КМ с Плазмон следобяд
Виж целия пост
# 5
на 10 месеца е малката
Виж целия пост
# 6
Аз започнах постепенно.Първият път дадох половината хранене с к.мл. половината с АМ.Постепенно замених цяло хранене и така няколко дена.По- късно замених и още едно хранене. И така заменихме АМ с к.мляко по принуда защото не искаше вече никаква марка АМ-смених 5 вида.Но тя много хареса к. мляко. Joy
Виж целия пост
# 7
Аз не съм минавала на к.мляко, сменях си АМ според възрастта, а кисело мляко давах под формата на следобедна закуска - с бисквити,плодове,по малко захар, но доста късно - може би към 10 м. и то много рядко, по-скоро за запознаване с вкуса му. По -късно го  пробвах дали ще го пие , но не искаше. Сега вече  го яде натурално или на айрян , но не е голям фен.

Не знам твоето дете на колко е, не знам по какви причини искаш да замениш АМ с к.мляко, но ако не е наложително по-добре да си пие АМ според възрастта, още повече,че не го харесва.

Това все едно аз съм го написала. И аз не съм заменяла АМ с кисело.
Виж целия пост
# 8
И моята дъщеря не иска кисело мляко-предложих след годинката,но главно като следобедна закуска.Слагах бисквита,банан,плодово пюре,обаче ако склони да яде предпочита да е без нищо/чисто/.Иначе си пием АМ за след годинка.
Виж целия пост
# 9
А защо искаш да й го смениш с кисело?

По-добре да си пие адаптирано, колкото по-дълго, толкова по-добре!  Peace
Виж целия пост
# 10
Ние сме на 1год и 11м.Продължавам да му давам АМ с 2 бисквитки вътре за закуска,през останалото време кисело мляко.
Виж целия пост
# 11
ами при нас стана така- беше доста болна и като ядеше АМ вечер се давеше и не искаше изобщо да го пие, и аз реших да пробвам с кисело мляко, на нея много й хареса и така от известно време си пие всяка вечер само кисело мляко, изобщо не се е мръщила
Виж целия пост
# 12
Помъчих се малко преди годинката и не успях- бебка така и не го хареса това кисело мляко. Пробвах различни, със захар,  с бисквити- резултатът е след 10 дни опити пак си пие АМ.
Виж целия пост
# 13
Аз започнах КМ от края на 6-я месец.Първо направих попара с мляко и бисквитки и дадох 4-5 лъжички,защото ме беше страх от алергия,но тъй като го понесе добре продължих и след седмица започнах да давам сутрин и вечер да си пие с 1-2 лъжички захар,но вземам 3,6 процента,за да го засити.С2,5 няма да стане.Синът ми вече е почти на годинка и умира за кисело мляко.
Виж целия пост
# 14
И аз по думите на педиатърката закъснявам с даването на кисело мляко.Ама още се ослушвам.Мисля, 4е АМ е много по-полезно от киселото, затова си давам още АМ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия