От кога е възможно да се появят колики?

  • 1 651
  • 1
Бебчето ми е на 10 дена и ме съмнява, че има колики!
Плаче след като се е накърмил и си свева крачетата, но не и двете едновременно, а поскоро като ритане. Ту пие вода, ту не, понякога приема биберона-залъгалкар и понякога го отказва. Видимо плаче без причина, а и се успокоява само, ако е на рамото ми (дори като го взема ръце и го гушна се кисне) и му притескам коремчето, а в леглото спи по коремче - сам се беше обърнал няколко пъти така и аз реших, че така му е по удобно и започнах да го слагам така да спи. Ревът му е долу горе по едно и също време - малко сутрин след храненето в 9, и доста упорито след храненията  в 12 и в 6. Чудя се дали не му достига кърма, но ако не му достигаше не е ли нормално и след другите хранения да реве? А и нощно време правим пауза от 6часа, като се пробужда към 4 за 30-40мл. вода и заспива. Възможно ли е на 10 дена има колики или да търся причината другаде? Благодаря Ви предварително!!!
Виж целия пост
# 1
Коликите започват най-рано от 10 ден и продължават 2-3 месеца. Ето защо ранното заранване със сокове и пюрета преди края на 3 м. ще засили коликите. Препоръчва се при чувствителните бебета най-ранно захранване след навършен трети месец. За коликите има билкови чайчета, различни медикаменти като Саб симплекс (по 15 капки към храненето), Еспомизан (по 20 капки към всяко хранене) и бабинос (по 5 капки към всяко хранене.)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия