Болно ГЪРЛО след грип

  • 2 295
  • 3
Здравейте момичета!
Заразиха ме от грип миналата събота и неделя. До понеделник включително всичко ми беше минало, НО след това започнах да чувствам леко сващане от лявата страна на гърлото, която до този петък се усили много. Правих си компреси от ракия, после от варен белтък+пудра захар, пих греяна ракия, чайове с мед и оцет, бисептол.........Нищо не помогна.
Отидох от аптеката да си купя Доксициклин, но ми казаха че е слаб за болки при преглъщане и ми предложиха МАКРОПЕН. Вече 3 хапчета изпих от него и не виждам голям ефект. Утре ще отида на лекар, НО някоя от вас има ли отзиви от лекарството???
Имате ли подобни усложнения след грип???
Може ли да е ангина при положение, че сливиците ми са извадени????
Боли ме само от лявата страна на мястото на сливицата, боли само при преглъщане и  понякога се усеща в ухото. Не слиза на долу
Виж целия пост
# 1
Аз се оправих с екстракт от прополис. Продават го под най-различни имена, ползвах този с името "Прополстом". Препоръчват да се прави гаргара, но от нея ми се гади, затова го разредих според упътването за вътрешен прием и гълтах бавно така че течността да попадне върху болното място. Болката олекна почти веднага и след няколко приема изчезна.
Виж целия пост
# 2
Втора зима ме хваща грип.Силни болки в гърлото и ушите.                   Лекувам се само с нурофен - stop cold.Облекчава веднага а след третия ден нищо ми няма. Първия път пих 9 дена антибиотик и нищо, щях да почвам друг но първо пробвах  само с нурофен и сега си зная само него.Но е хубово да се консултираш с лекар
Виж целия пост
# 3
Здравейте момичета!
Заразиха ме от грип миналата събота и неделя. До понеделник включително всичко ми беше минало, НО след това започнах да чувствам леко сващане от лявата страна на гърлото, която до този петък се усили много. Правих си компреси от ракия, после от варен белтък+пудра захар, пих греяна ракия, чайове с мед и оцет, бисептол.........Нищо не помогна.
Отидох от аптеката да си купя Доксициклин, но ми казаха че е слаб за болки при преглъщане и ми предложиха МАКРОПЕН. Вече 3 хапчета изпих от него и не виждам голям ефект. Утре ще отида на лекар, НО някоя от вас има ли отзиви от лекарството???
Имате ли подобни усложнения след грип???
Може ли да е ангина при положение, че сливиците ми са извадени????
Боли ме само от лявата страна на мястото на сливицата, боли само при преглъщане и  понякога се усеща в ухото. Не слиза на долу

Здравей, аз съм така цяла зима през 2 седмици с жесток гърлобол, вкл. и в момента. В началото на януари пих и антибиотик, уж всичко ми беше минало, но продължих да поддържам ниска Т (37.3 ) и след АБ. Последваха 5 дни кански гърлобол без нищо друго. Посъветваха ме да пия бисептол, но аз отказах след АБ. Close Изпих и изсмуках какво ли не (без прополис), правих гаргари с лайка, сода лимон  #Cussing out абе побърках се направо и от нищо не минава...Накрая се дигнах за 1 ден на планина и там от чистия и хладен въздух някак си ме пресече..на следв. ден болките намаляха, а на по-следв. ги нямаше. Сега нямам тази възможност, защото вкъщи сме болни всички, малкият най-тежко го кара с Т близо 40С, таткото също с Т и кашлица, а аз с пустия гърлобол...Сега ще пробвам и рецептата с прополиса...Дано помогне, че откачам  ooooh! Като че ли най-много облекчават бонбоните/пастилите Салвия. Успех! Изписах този ферман, за да те успокоя, че не си сама  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия