неразбории със свекито помощ

  • 5 229
  • 87
поредната тъпотия за днес идва и иска термометър мъжа ми и казва, че този дето вижда няма да и даде защото е на детето тя с крясъци той ли пък щял да и каже най-нахално го взе и се изнесе неможахме и да реагираме толко бързо го сви. После като го върно и се казва че на ники нещата не се пипат и толкова, а тя  билисме нахални и какви са тия изгъзици това било на ники онова било на ники и не се пипало. Искам мнение нахално ли е от моя страна да не си давам нещата на бебо за употреба от други та било и домашните независимо дали са болни или не и изгъзица ли е това той да си има прибори чашка и пр. които само той си ползва а пък смятам,че термометъра също не е хубаво да го ползва друг болен. Та развика се  и пак изчезна не разбрах къде ми е моето  нахалство че не давам мои лични вещи не съм взела аз за да съм нахална
Виж целия пост
# 1
Според мен си права. Аз също не давам вещите на детето за обща употреба. А пък и твоето дете все още не е много голямо, за да използва общи прибори и изобщо вещи.
Разбира се  друг е въпрос, ако жената е имала спешна нужда от термометър. В такъв случай или бих й дала този на детето ( ако е обикновен живачен и след това ще му купя нов на него) или ако този на детето е дигитален - бих накарала мъжа си да отиде да й купи друг от аптеката.

Друг е въпроса, че не бих й позволила подобно поведение в дома си.
Виж целия пост
# 2
 Ама много ясно,че не е нахално,а напротив. Задължително е нещата на детето да не се пипат. Прати й на твоята свекърва много поздрави от мен. Обясни й ,че най-малкото не е хигиенично нещата на детето да се пипат и да се ползват, още повече от болен. Това е от мен. Най-важното е да не изпитваш съжаление за това,че си защитаваш интересите. Твоите и тези на детето ти.
Виж целия пост
# 3
Трудно ти е положението.
Аз термометър бих дала, ако е от живачните. После ще го почистя със спирт и готово.
Иначе малкият си има вещи, които не се ползват от никого! Сигурно ще пощурея, ако например му поиска ножичката да си реже ноктите.
Виж целия пост
# 4
Не давам...акао ще да прерита Twisted EvilДа си купи...или да пие там нещо за температурата,достатъ4но е голяма да разбере дали има или не...Аааа...как ще ми ползва нещата на детенце-4овек убивам!Права си разбира се!Ох,как мразя такива неща... ooooh!Аз ако бях...и в слу4ая нямах нужда от термометъра,щях да и кажа,да го вземе а утре да ми купи нов за детенце Crossing ArmsКойто не му изнася,да хваща правата Mr. Green
Виж целия пост
# 5
що за идея някой друг да ползва личните уреди на детето-аз пилата на заем не си давам камо ли пък за нещо на Стела. Но в случая да ти призная-термометър бих дала, той не е нещо свещено като ножичката или лъжичката и чашката.
Виж целия пост
# 6
Днес термометъра, утре ще поиска друго. Ако проблемът и е да намери за какво да се заяжда, винаги ще намери. А ти си отстоявай своето, щом считаш че нещата на бебо са само негови/ и аз мисля така/, няма да ги даваш.
Виж целия пост
# 7
ама тя не поиска да идем да купим или не помоли и да каже аз ще купя после или утре а направо се развика защо не и го даваме и нагло си го взе и изчезна как така няма да и го дадем много сме нахални незнам как да го разбирам последното честно казано, а можеше да пита дали няма друг т.е. нашия ама не  тя не била заразна а моето било изгъзица както се изрази
Виж целия пост
# 8
[/Здрасти Ева мнението ми е че,твойто свеке е голям "серт"и мисля,че  се опитва да се налага.Не го позволявай!!!!!!!!!!!!Присединяам се към мнението на останалите мами и смятам, че не трябва да даваш вещите на детото на друг-било то и  на налагащата се и нахална баба. #Cussing outИ мойто свеке се пробваше да се налага,но не се полочава номера!!!!!!!!!!! #2gunfire
Виж целия пост
# 9
благодаря за подкепата той мъжа ми скочи с/у нея защото си я познава и ако съм аз стават поразии но все пак реших да видя мнения да не би пък да бъркам.А за налагането много се пробва ама не и при мен но лошото е че ни изнервя и двамата и то в огромни количества представете си мъжа ми оня ден се върна с валериян в ръце и като питам кво е това ми каза,е просто вече е на предела на силите си
Виж целия пост
# 10
Аз бих дезинфекцирала пред нея след като е пипала термометъра. Детските принадлежности са си на детето и толкоз!  Crossing Arms
Виж целия пост
# 11
Хубаво бре хора,що не се изнесете??Постоянно някой се оплаква я от майка я от свекърва.Що само трошите нерви,ми махнете се!Мен ме дразнеше майка и се махнахме!Живяхме само месец при тях,но ми беше предостатъчен.Айде на квартира да ми е спокойно!
Почти всеки ден тема от битов характер,ами нормално е когато живечт 2 поколения под един покрив да има такива разминавания,спорове,обиди,омраза...пък толкова ли е трудно да се отделиш,хора по на 30 години да живеят с родители още?
Виж целия пост
# 12
Ти, пък! Как така ще се изнесат? Ами кой ще ги дондурка тогава? Кой ще им плаща сметките, кой ще им пълни хладилника, кой ще им гледа децата? Срещу кого ще злобеят и от кого ще се жалват тогава, а?  Wink Laughing
Виж целия пост
# 13
Айде пак свекърви...
За един термометър, ами забърши го с памуче и спирт след като  го е върнала, какво толкова...
Едва ли жената си е мерила Т. анално и не виждам колко ти е голямо детето, но чак пък толкова не се вманиачавай.
Ако я карате с по -малко дразнения и нерви бъдете сигурни, че ще ви е по- лесно.
Виж целия пост
# 14
Аз съм много багодарна на свекър си и свекървата, че си заложиха техния апартамент и ни дадоха пари, към които и аз теглих заем и си купихме наш апартамент. Така има мир и любов. Те живеят с двете баби и им е пределно ясно, че нямаше да ни бъде добре дори и ако живеехме в нашите... (а ние не сме си го и помисляли) Преди да купим апартамента мислихме да излизаме под наем, но пък вноската ни за месец беше толкова, колкото и наема, така че решихме да е наше собствено. Изнесете се и си живейте добре, защото иначе ще има да се дразните постоянно за нещо. Аз с майка си се карах за домакински работи преди да се изнесем, т.к. сме две поколения, а да не говорим с чуждата жена, с която тепърва започвате да се опознавате и да обменяте опит в домакинството.
По въпроса за вещите на бебчо - тя би следвало да съобрази поне после да го изтрие със спирт, а и един обикновен термометър е 1.10лв ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия