Не ми се зарежда Windows-a? Помогнете!

  • 895
  • 9
Здравейте!
Аз съм с Windows 98 и Windows XP. Компютърът ми е стар и почти не може да работи под XP, така че ХР го зареждам само когато ми се налага да използвам някоя програма, която не тръгва на 98.
Снощи докато бях в един форум през ХР, ми излезе съобщение за spywere. Не го сметнах за нещо съществено, но сложих програмата Spybot Search and Destroy и си пуснах едно сканиране. Изтрих намерените кукита и изгасих компа.
Днес го пуснах на 98 и преди малко исках да мина на ХР, но не ми се зарежда изобщо.
Стига до момента, в който трябва да даде десктопа и се рестартира. Вярно, че паметта му е малко и се мъчи, но не е правил така до сега. Пробвах няколко пъти, спирах го да "почине", но не тръгва.
Четох, че може да се дължи на промяна в напрежението, недобро охлаждане и т.н., но щом 98 си работи както преди, явно проблема е друг.
Ако има вирус как да го открия, а и наличието му не би ли дало проблем и като съм с 98?. След като не му достига памет, може да не иска да се зареди, но пък не съм слагала никакви програми вчера и не съм го "товарила". Дори програмката за spywere, която качих вчера, я изтрих.
Не знам дали има значение, но днес докато бях под 98 слагах разни програми за конвертиране на файлове от един в друг формат, доста ми забиваха и даваха грешки...
Дайте идеи какво може да е и как да го оправя, моля!
Виж целия пост
# 1
spywere,на мен ми излиза това от 2 дни,също и някакви реклами ей така излизат си сами..Незнам дали е вирус,пуснах антивирусната /AVG/,нищо не откри,ама май май е вирус това.
Плачем за преинсталация май  newsm78
Виж целия пост
# 2
Пробвай първо да поизчистиш нещо. Може да е протоварен.
После сканирай отново.
Виж целия пост
# 3
Не знам защо питаш пак какъв е проблема, като вчера толкова подробно обясних в другата тема с КАКВО да си изчистиш вирусите. Rolling Eyes Защо не ги изчисти снощи?
И не със Spybot Search and Destroy, каквото и да означава това, а с ф-прот 3.16(дадох линк), който има и досова сканировка, и с prevx, защото компютърът ти е пълен с Trojan Downloaders.И изтрий темпоралните папки, които написах.................Но май вече е късно................ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Искам да питам нещо, но незнам дали ще обясня правилно!Напоследък курсора на мишката започва да се движи сам по екрана и да се отварят различни прозорци на програми и да се извършват действия по команди. Тогава дори диспечера на задачи не помага.Преинсталирахме Windows XP, но сега е още по -зле!Ще  ми обясни ли някой  каква може да е причината?А сега winamp-а показва че има грешка и сам се изключва #Cussing out
Виж целия пост
# 5
Искам да питам нещо, но незнам дали ще обясня правилно!Напоследък курсора на мишката започва да се движи сам по екрана и да се отварят различни прозорци на програми и да се извършват действия по команди. Тогава дори диспечера на задачи не помага.Преинсталирахме Windows XP, но сега е още по -зле!Ще  ми обясни ли някой  каква може да е причината?А сега winamp-а показва че има грешка и сам се изключва #Cussing out

Ако си с безжична мишка  - явно някъде наоколо има друга такава, работеща на същата честота. При нас го имаше този проблем.
Дано да не е нещо по-сериозно  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Искам да питам нещо, но незнам дали ще обясня правилно!Напоследък курсора на мишката започва да се движи сам по екрана и да се отварят различни прозорци на програми и да се извършват действия по команди. Тогава дори диспечера на задачи не помага.Преинсталирахме Windows XP, но сега е още по -зле!Ще  ми обясни ли някой  каква може да е причината?А сега winamp-а показва че има грешка и сам се изключва #Cussing out

При нас пък курсорът започна да се разхожда сам по екрана малко преди да изгори платката на мишката Sad Виж за другите екстри не помня дали ги имаше Confused
Виж целия пост
# 7
На въпроса на valkka - трябва да влезнеш в Биос и да направиш първо устройство по подразбиране CD-ROM, след което инсталираш наново Windows но му даваш да ти форматира твърдия диск. От личен опит мога да ти кажа че най-добрата за мен антивирусна програма за мен е Avast, но също така трябва да си качиш и програми за spyware и ad-aware.
Ако инсталираш Windows 98 ти трябва системна дискета.
Виж целия пост
# 8
На въпроса на valkka - трябва да влезнеш в Биос и да направиш първо устройство по подразбиране CD-ROM, след което инсталираш наново Windows но му даваш да ти форматира твърдия диск. От личен опит мога да ти кажа че най-добрата за мен антивирусна програма за мен е Avast, но също така трябва да си качиш и програми за spyware и ad-aware.
Ако инсталираш Windows 98 ти трябва системна дискета.

newsm78Благодаря за съвета, но сама няма да се справя, затова ще го занеса пак да го преинсталират , но какви програми да кажа да ми качат,Danila
Виж целия пост
# 9
Антивирусната програма Avast, допълнително може да ти качат "Ad-Aware SE Professional" и "Spybot - Search & Destroy". След като си включиш Интернета актуализирай си списъка с вирусите, или помоли там където ще ти го преинсталират да ти обяснят как се работи с тези програми. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия