Яде две минути и започва да плаче

  • 2 218
  • 4
Моля да ми помогнете ако можете. Радинка е на месец и половина. От известно време започна вечер след като я изкъпем да яде много неспокойно. Яде от една до пет минути спокойно и после започва да плаче и да плюе гърдата. След това следват по 2-3 минути успокояване и 1 минута ядене. В паузите се оригва, а дори и повръща по малко. Така ядем колкото ни позволяват нервите и после се приспиваме. Спи около 30-40 минути и се събужда спокойна и вече започва истинското хранене. Но от скоро започна да прави този номер и сутрин. По мои наблюдения яде неспокойно, когато преди яденето е будувала. Няма колики. Моля да ми кажете, каква е възможната причина за това и поведение. Притеснявам се да не би да иска да се отбива или кърмата ми да е "лоша".Ако можете помогнете ми.
Благодаря предварително.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Моята беба също правеше така,докато не и установя режим то4но на 3 часа-след баня ревеше зверски гладна,но след 1-2 дръпвания заспиваше и след 5мин-пак рев!Сега следим то4но 4аса и май няма проблеми,но пък сме по4ти на АМ.Да не би кърмата да ти малко,пробвала ли си пробно кърмене?Колко време минава от последното хранене до банята?
Виж целия пост
# 2
Д-р Слънчева може да ти даде по-компетентен отговор, но и аз искам предварително да те успокоя  Hug . При Дани беше СЪЩОТО с тази разлика, че беше при всяко хранене. Яде и след 2 мин. започва да се свива и да плаче. Аз също си мислех, че нямам достатъчно кърма и много се притеснявах. Какво ли не опитах - цедене, даване с биберон и т.н. Най-накрая смених позата и започнах да кърмя в легнало положение. Значително по-рядко плачеше, а когато го правеше включвах сешоара и той моментално млъкваше и продължаваше да си цока  Grinning .
Освен това се сдобих с кантар и си мерех редовно бебето преди и след кърмене.
Така че престани да се притесняваш. Просто все още червата на бебето ти не са се "разтворили" и "разработили". След време  дори ще забравиш за този период. Споко и продължавай с кърменето bye
Виж целия пост
# 3
яде много неспокойно. Яде от една до пет минути спокойно и после започва да плаче и да плюе гърдата. След това следват по 2-3 минути успокояване и 1 минута ядене. В паузите се оригва, а дори и повръща по малко.
Аз имах същият проблем- беше на около 2 месеца, когато започна да плаче, докато я кърмя .Какво ли не опитах- нищо не помагаше.Едва в 5 месец преминахме от 6 пъти дневно на 5 пъти дневно хранене(вместо през 3 часа , през 3.5 часа) и откакто направих това, Калина е много по-спокойна, не плаче докато я кърмя.Simple Smile)
Виж целия пост
# 4
Най-вероятно , когато и е празно стомахчето и започва да яде бързо, гълта повече въздух и получава колики и усилена чревна перисталника. Необходимо е да се оригне няколко пъти и да я успокоите. Бебетата помнят неприятнете изживявания и понякага плачат от страх, че ще се появят колики. Мисля, че не иска да се отбива, а просто я измъчват колки в момента на храненето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия