как да постъпя, за топлофикация става дума?

  • 545
  • 4
Не знам за тук ли е тази тема, но имам нужда от съвет. Пристигна една инфо-бележка с дължимото до 31 декември 2006г. и сумата е бомбастична! Последно плащах на 06 ноември и занулих сметката. Сега ми искат 600лв  #Crazy,!!! Най-странното е, че майка и татко са в съседния апартамент при същите условия и имат двойно по-малко за същото време! Към тец-Север сме в Пловдив, а фирмата за топлинно счетоводство е "Бруната".
Сега не знам как да постъпя newsm78. В теца ли да се жалвам или в Бруната? Посред зима как да се откажа от парно? Аман вее от рекет! На всичкото отгоре сега разбрах защо ми няма и голяма част от заплатата в банкомата. Заради 5-те дни болнични. Щяли да ми ги изплатят със закъснение!  Сметката за парното ми я изчисляват поне двойно, а затова че съм била болна заплатата не си я получавам цялата навреме! Е , това не е ли подигравка!
Така, сега какъв е пътя да си търся правата за парното? Аз попълних молба в началото на сезона, че ще ползвам само два радиатора. Да викак "Бруната" Да засече ли или ..?
Виж целия пост
# 1
Какви са тия декларации?Топломери нямаш ли?И най-вече какви са тия сметки? Че той декември си беше топъл месец. Свеки за апартамент 108кв.има сметка 118лв.
Виж целия пост
# 2
Да, имаме топломери на всеки от петте радиатора. Само на лирата в банята нямаме. Не знам как е при вас, но ние дето сме към "Бруната" така ни работят- слагат някакви авансови суми и в края на отоплителния сезон получаваме изравнение. Миналата година имахме 500лв да доплащаме, защото не сме обжалвали в 14 дмевен срок данните от топломерите, които представител на "Бруната" е дал на теца, а нямаха нищо общо с действителните!
Декември колко студени дни имаше та искат над сто лева???
Виж целия пост
# 3
Обади се във Федерация на потребителите http://www.potrebiteli-bg.com/.
Те ще ти кажат как да постъпиш - бях питала за София и ми казаха 4 адреса, до които да адресирам жалба, но съветът им беше да се занеса жалбите лично, за да ми дадат входящ номер.
Виж целия пост
# 4
Обади се във Федерация на потребителите http://www.potrebiteli-bg.com/.
Те ще ти кажат как да постъпиш - бях питала за София и ми казаха 4 адреса, до които да адресирам жалба, но съветът им беше да се занеса жалбите лично, за да ми дадат входящ номер.
Много благодаря за информацията!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия