Има ли бъдещи мами, които посещават консултацията в Шейново?

  • 1 146
  • 20
Здравейте момичета,  Hug

Аз посещавам консултацията в Шейново. Ако и вие сте там пишете как е? дали сте доволни. Аз съм в 22 г.с. и искам да отида на 3д, но нямам представа дали се вклучва в платената такса. На вас струва ли ви се малко хаотично там? Може и да си внушавам, но понякога ми се струва, че малко ни "карат като на конвейр".

Успех на всички мами и леко бременеене на тези от тях, които очакват детенце.   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 1
Те елементарни неща не включват в тази такса, ти пък говориш  за 3D.  Плащаш, за да те гледат стажанти...пари дадени на вятъра. Но предпочитам да замълча, защото рискувам да съм много крайна. Нека други да кажат.
Виж целия пост
# 2
Аз и двата пъти бях в тази консултация и бях много доволна. Не са ме преглеждали стажанти нито веднъж. Наистина сумата е голяма. Изследванията, които са включени са тези, които са задължителни. Ако искаш нещо повече - напр. 3Д - се плаща допълнително. Ти защо искаш 3Д - заради пола ли? При мен и двата пъти познаха пола на ултразвук. Не съм забелязала и хаотичност при тях - винаги съм се чувствала спокойна, че знаят какво правят. Иначе за конвейра - нормално е да изглежда така - в крайна сметка става въпрос за рутинни прегледи и изследвания на еднакви "пациенти" с еднакви "симптоми".  mamma
Виж целия пост
# 3
За парите отношението им е под всякаква критика
Виж целия пост
# 4
предполагам че към 5-6 месец би трябвало да има преглед на доплер поне. А за хаотичността - имам такова впечатление, заштото всеки път се паам при различен лекар, които ми задава относително еднакви въпроси.
Виж целия пост
# 5
 И аз ходя там.. като цяло не ми харесва отношението- не ми дават информация и ме претупват. Последният път ме попитаха: " Ти ходиш ли някъде да те гледат на ултразвук" . Аз бях ходила в МЦ Фемина и им казах, а те ми отвърнаха " А значи сега няма да те гледаме" и ме попитаха: " Ще си преснимаш ли бележката, която ти дадоха там с размерите на бебето и да ни я донесеш?" .......
Виж целия пост
# 6
Ходя там и с първата бременност и сега. Много съм доволна, няколко пъти ми се е налагало да ходя спешно - винаги са ме приемали с голямо внимание и загриженост. Правила съм си и изследвания при оплаквания, които разбира се ако посещавах ЖК в ДКЦ щях да си правя частно. В шейново не взимат пари за тях.
Доплер правят - влиза си в цената. Като му дойде времето ще ви направят не се безпокойте. Някъде в 7ми месец началото май беше или в края на 6ти, не помня точно.

Много съм доволна от консултацията.

В безплатните консултации какво - мерят ви кг и сантиметри и ви пращат да си ходите, ако искаш УЗИ - дай си 25-30 лв и готово. То пак на тая цена идва като се замисли човек.
Виж целия пост
# 7
Ходя там и с първата бременност и сега. Много съм доволна, няколко пъти ми се е налагало да ходя спешно - винаги са ме приемали с голямо внимание и загриженост. Правила съм си и изследвания при оплаквания, които разбира се ако посещавах ЖК в ДКЦ щях да си правя частно. В шейново не взимат пари за тях.
Доплер правят - влиза си в цената. Като му дойде времето ще ви направят не се безпокойте. Някъде в 7ми месец началото май беше или в края на 6ти, не помня точно.

Много съм доволна от консултацията.

В безплатните консултации какво - мерят ви кг и сантиметри и ви пращат да си ходите, ако искаш УЗИ - дай си 25-30 лв и готово. То пак на тая цена идва като се замисли човек.


 Shocked Shocked Shocked
Виж целия пост
# 8
Искам да споделя сегашния си опит. Понеже предишния път бях отвратена от Шейново, реших, че сега няма да дам пари за платена консултация. Записах се при напълно непознат лекар в ДКЦ-то. Досега 7 месец съм платила само 2 лв и БХС.  Всяка консултация при него ми трае мин. 45 мин. Гледа ме на ултразвук при всяко посещение и нито веднъж не съм платила. Отношението му е  много човешко и посещенията ми при него ми носят само положителни емоции.
Виж целия пост
# 9
Ходя там и с първата бременност и сега. Много съм доволна, няколко пъти ми се е налагало да ходя спешно - винаги са ме приемали с голямо внимание и загриженост. Правила съм си и изследвания при оплаквания, които разбира се ако посещавах ЖК в ДКЦ щях да си правя частно. В шейново не взимат пари за тях.
Доплер правят - влиза си в цената. Като му дойде времето ще ви направят не се безпокойте. Някъде в 7ми месец началото май беше или в края на 6ти, не помня точно.

Много съм доволна от консултацията.

В безплатните консултации какво - мерят ви кг и сантиметри и ви пращат да си ходите, ако искаш УЗИ - дай си 25-30 лв и готово. То пак на тая цена идва като се замисли човек.


Мен не са ме гледали на доплер в края на 2004 г.

Бях решила и при сегашната бременност да ходя там на консултация, но ми се озъби акушерката че сега не и се правело картон и ми тресна вратата след записан час и чакане повече от 20 минути пред кабинета тя да си говори по телефона.

Колкото до спешните приеми и от тях не съм доволна. В 12 г.с. имах болки и леко кървене към 8 часа вечерта. Отидохме веднага в Шейново и една специализантка ме прегледа и диагнозата беше кухо яйце. Накара ме да се подпиша за отказ от приемане и кюртаж. Подготвих всичко необходимо за манипулацията и при рутинен преглед се оказа, че плода има дори сърдечна дейност.
Разбирам,че лекарите трябва все някъде да се учат, но защо не ги наблюдава някой  newsm78 #Crazy

Въэобще не съм доволна от Шейново, повечето служители независимо дали са лекари, акушерки или сестри те гледат в ръцете и само търсят начин как да си докарат допълнително пари.
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви момичета. Hug
Дано всичко да е наред все пак.
Явно ще се наложи да отида на консултация и при някои друг, "за жсеки случай"
Успех на всички и лека и успешна бременност на всички.
Виж целия пост
# 11
Аз например съм записана на ЖК при гинеколожка, работеща съсъ ЗК и си ходя при нея редовно,обаждам й се винаги, когато има проблем., жената като цяло е любезна и внимателна. За всеки случай ходя и по 1 път в месеца в Шейново, където си плащам разбира се. декември лежах там с остър пиелонефрит и съм доволна от отнощението на лекарите и акушерките. Приеха ме в 1 часа през нощта с почти 40 градуса температура и бяха много внимателни, въпреки че не ходя на ЖК при тях и никой не ме беше виждал дотогава. Не съм платила нито стотинка. Мисълта ми беше, че дори и да не ходиш там на ЖК, при спешен случай, недай си Боже, пак ще те приемат и ще ти обърнат нужното внимание.
Не се записах да ме следят там, защото се опасявах, че няма да са достатъчно внимателни и ще ме претупват. Реших,че няма смисъл да дам 300 лева и в крайна сметка да ходя и на друго място. Не казвам, че с всички е така, но доста жени се оплакват, като гледам.
Така че ако решиш, и ти можеш да постъпиш като мен. Peace Ти си знаеш. Grinning Успех! Hug
Виж целия пост
# 12
Винаги има и доволни и недоволни. Аз съм от първата категория. Много добре се държаха с мен на ЖК в Шейново. Всеки път ме зледаха на лтразвук .... доплер също ми правиха.... пола ми казаха ... БХС също е включен в цената....доволна съм от отношението! Преди година цената беше 250 лева, но сега ако пак забременея и 300 ще дам. Спокойна се чувствах  с тази консултация.
Виж целия пост
# 13
Може и да си внушавам, но понякога ми се струва, че малко ни "карат като на конвейр".


Еми и аз съм на същото мнение за детските им лекари. Аз бях свидетел как на много близък човек изписаха детето след жълтеница. Въпросните хора имат достатъчно пари и си платиха на лекара ...бяха  във вип стая бяха...но решиха да ги изпишат ден след като детето им хвана жълтеница.... Не искам да разказвам колко проблеми си имаха... и как едвам едвам успяха да го вкарат в правителствена болница и колко ядове имаха .... Вместо да ги бяха оставили още 2 дни да му мине жълтеницата и да се радват на новата си рожба те 1 1/2 месеца ходеха по болници....
 #2gunfire #2gunfireтези лекари са за   #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 14
В безплатните консултации какво - мерят ви кг и сантиметри и ви пращат да си ходите, ако искаш УЗИ - дай си 25-30 лв и готово. То пак на тая цена идва като се замисли човек.

Абсолютно съм съгласна! Бях изключително недоволна от жк, която ми водеше много прехвалена ми лекарка в МВР болница, не ми обръщаше никакво внимание, въпреки че, пред кабинета и нямаше стълпотворения, то и това си е много относително и показателно, като се замисля... За всяко гледане на уз трябваше да я подсещам аз, че ми се полага, вечно "нямаше" направления, плащаше ме на м**ната си из частни клиники и лаборатории за изследвания (понеже съм била "външна" за тяхната болница...), много от тях съм си и плащала...  Sick Накрая им беше много трудно и да ми мерят корема и кг - те, питаха ме не си ли ги следя вкъщи???  Shocked Да не говорим колко некомпетентна беше... #2gunfire
В Шейново ходих 2 пъти на преглед (платено), за да се уговоря с лекаря, който ще ме изражда. Наистина имаше много бремелинки, но определено консултациите не се претупваха, гледаха всички на уз и им обръщаха максимално внимание (кабинетите на жк-то са почти свързани по между си  и човек може да добие представа, какво се случва зад съседната врата...  Wink) Да не говорим за всички изследвания, които се покриват в таксата и които ако е нужно да се разкарваш в такова състояние да си ги правиш някъде, където работят със ЗК ще изгубиш също толкова пари, време и нерви.  Sick Последният месец обикалях 15 лаборатории, които след "нововъведенията" на МЗ не покриваха безплатните изследвания за СПИН и васерман.
В Шейново, разбира се, както в повечето бълг. болници, не може да няма некадърници, лошо отношение и пр., но ми се струва, че като теглиш чертата, има доста смисъл в тази такса - поне ходиш само на едно място и имаш възможността да се запознаеш с грижите и мнението на максмален брой специалисти. А там има много кадърни такива! Peace
Ако бременея някога отново, определено ще посещавам жк - то там, но вече съм "препатила", и съм решила за себе си.
Дано съм ти била полезна, леко бременеене и раждане! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия