Има ли смели мами?

  • 719
  • 9
Здравейте ! Имам един такъв малко странен въпрос към вас. Има ли сред вас някоя смела мама която първа е заминала за чужбина да работи а после е прибрала семейството си при себе си? И в коя страна ако не е тайна? Предварително ви благодаря.
Виж целия пост
# 1
Незнам дали има такива мами тук. newsm78Но бих казала,че за една жена да се справи с тази ситуация,наистина ми се струва доста трудна задача Thinking(поне за мен,и на този етап мисля че не бих рискувала аз,ако си имах семеиство в БГ Naughty)Бях на 21,когато излязах за първи път от БГ,и мога да кажа,че ако мислех сега с този акъл,би ме дострашало.Но луди млади.... Crazy
Виж целия пост
# 2
 Не мисля, че вече ще е толкова голям проблем, особено след влизането в ЕС. Може би е най-добре да отидеш с осигурена работа и след няколко месеца да изтеглиш семейството си. Първо да се ориентираш кое, как и защо. Имаш ли набелязана държава или просто се интересуваш? Може да погледнеш и темата за "Необходимата информация за Европейски съюз". Там има доста изписани неща, които ще те ориентират в обстановката. Успех! Peace
Виж целия пост
# 3
 Thinking Не знам дали изобщо става дума за смелост...както е казала megan79,по скоро за желание да рискуваш .
  Аз бях на 24 години с дете на 3,когато заминах през 1993 да следвам с 100 германски марки в джоба...през колко трудности съм минала,само аз си знам и колко сълзи съм проляла ,защото в продължение на 4 год. нямах възможност да си взема семейството,живеех за ваканциите,когато се връщах в Бг.... Rolling Eyes
 
  Сега е  различно ,поне по отношение на документи,така ,че важно е да има кой да те поеме от началото,както и да ти е ясно,че не е лесно...а оттам нататък ти трябва и мъничко късмет! Успех и от мен! Peace
Виж целия пост
# 4


Не се смятам за смела, просто трявбаШе да взема най доброто реШение. Самостоятелно  Grinning
Дойдох, видях, и като се установих, си взех семехството, т.е. детето. БеШе трудно, но почти всеки месец прекарвах с него: ако не ходех аз, ми го довеждаха  Heart Eyes НЕ се тръШках, чЕ не давам командите, и чЕ го гледа някой друг. НямаШе смисъл. Просто избрах този някой друг да мисли (почти) като мен по отноШение на това кое е важно за слънцето ми и да го обича (не като мен разбира се, но всеотдайно) (майка ми) .

Съвет от мен: ако имаШ дете/деца, примири се с факта, чЕ никога няма да си простиШ, чЕ не си била чАст от ежедневието им...та дори и временно. Цената си е цена.

Успех   bouquet
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви маи ,че ми отговорихте! Ами аз живея в едно село и тук няма работа.Много съм отчаяна и ако не замина ще откача. Имам дъщеричка на12 години. Смятам ако успея да я взема заедно със съпруга си. Мислех за Финландия но мамите от там ме разколебаха.  Имаме заем и ние много трудно.Аз в най-трудоспособна възраст съм в тежест. Ако има мами заминали така нека ми пишат ще са ми опора! Благодаря ви за подкрепата
Виж целия пост
# 6
 Ако искаш просто да тръгнеш, без осигурена работа, то ще е най-добре във страна за която няма ограничения за българи и знаеш прилично езика. Така ще успееш по-лесно да се адаптираш и да си намериш работа. Също е важно да има кой да те посрещне.
Виж целия пост
# 7
Аз  имам такава позната. Стъпките са същите като при мъжа - договор за работа, след около месец и семейството дойде при нея и така. Нищо по особено - само че имаше предварително подписан договор, това е голямо улеснение.
Виж целия пост
# 8
Да, познавам, даже ми се пада някаква далечна роднина. Замина с договор за работа като медицинска сестра в Англия. Една година по-късно мъжа й и двете й децата отидоха при нея.
Мисля, че ако нямаш уредена работа или поне познат при когото да отидеш в началото и той да те ориентира в обстановката ще ти е много трудно.
Виж целия пост
# 9
Майка ми така замина на времето за Гърция, както и много други познати жени. Справиха се, защото там се намираше работа в дом, гледане на баби, деца, чистене. И все пак при познати трябва да се отиде, поне малко да те ориентират. Успех, каквото и да решиш!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия