АБКМ или нещо друго

  • 1 191
  • 1
здравейте.много се радва,че вече съществува такъв форум.
ще се опитам да бъда кратка,доколкото е възможно.дъщеря ми е захранена още на първата седмица с адаптирано мляко-НУТРИЛОН с пребиотици,защото имах следродилна депресия и нямах кърма.не е имало проблеми.на три месеца мина на кисело мляко-отказваше адаптираното.пак никакви проблеми.захранена е рано,както ми е казал тогавашния педиатър,на 2 месеца.към 6-я месец започна да се появява слуз,но не е имала разстройство.беше се появил лек обрив.влязохме в болница и тогава й изписаха АЛ 110.първите два дена нищо й нямаше и на третия ден отново се обрина.изписаха и хипоалергенно мляко,от което направи страшно разстройство.наново влязохме в болница-там отсякоха АБКМ и започнахме ФРИЗОПЕП.микробиологични изследвания не й направиха.слузта въобще не изчезна.по мое настояване пуснах ако за изследване и се оказа,че има кандида и е-коли бактерии.след лечение с АБ нещата се пооправиха,но не за дълго време.през това време много строга диета-само няколко неща хапваше.но пак нокакво подобрение-слузта не изчезваше.отидохме в софия при гастроентеролог-изписа ни ПРЕГОМИН.след около месец слузта изчезна.след около 6 месеца диета почнах бавно захранване-телешко,сирене,масло.не е имала проблеми.дори тръгна на ясла и там си хапваше всичко без кисело мляко.сега леко е болна и слузта пак се появи.има много упорита хрема.
та въпросите са ми-въобще имала ли е АБКМ и защо толкова късно се прояви,и защо отново има слуз при положение,че от 2 месеца си хапва краве продукти.
ще ви бъда много благодарна,ако ми отговорите
Виж целия пост
# 1
АБКМ-това е алергия към белтъка на кравето мляко. Наблдава се сравнително често. Не веднага след започване на консумацията на млечни продукти от краве мляко. Интервалът е различен. Необходимо е време за алергезирането. При някои деца се задържа по-дълго време и е необходима по-строга дието по-продължително време и внимателно захранване. Това са обикновенно деца с общо алергична нагласа. Могат да отключат и алергии към други храни, лекарства. Посъветвайте се с специалисти по проблеми на детското хранене от клиниката по гастроентерология  към Института по педиятрия в София.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия