"Отворен кръст" и спина бифида - има ли разлика?

  • 19 441
  • 25
Здравейте! Преди няколко дни ми казаха, че имам "отворен кръст" или по точно отворен гръбначен прешлен. В интернет няма много информация по въпроса, а попаднах на една статия, в която пише че именно това е въпросната спина бифида и се говори за профилактиката й при бебетата, а аз все пак съм на 20 години и досега не съм имала проблеми с кръста освен, че ми е много слаб и при определено легнало положение все едно ми се прищипва някакъв нерв и не мога да стана. Казаха ми ако мога да намеря някого, който лекува с вендузи, а аз за първи път чувам за такова лечение.  Някой ако знае нещо по въпроса да пише.
Виж целия пост
# 1
Никой ли не знае нищо по въпроса?
Виж целия пост
# 2
Попитай тук ..... http://www.tomytodorov.net/bg/
Виж целия пост
# 3
Разгледах сайта, даже им писах, но никой не ми отговаря. Благодаря все пак.
Виж целия пост
# 4
И на мен по обяснения мо прилича на Спина Бифида, ама не мога да кажа със сигурност дали е това. Следващият път попитай лекаря си. Зависи колко е "отворен" все пак.

 Честно да ти кажа, не знам как би могла да излекуваш спина бифида (ако заболяването е това) с вендузи. Търси компетентен лекар!

Не знам дали имаш деца, но ако планираш такива, най-добре от сега започвай да пиеш фолиева киселина, без значение кога смяташ да предприемеш тази стъпка. Дори се консултирай с читав лекар относно количетсвата на приемане на този витамин, защото при теб определено ще са по-високи от нормалните (пак казвам - ако това е спина бифида де, дано да не е това).
Виж целия пост
# 5
Аз си пия фолиевата киселина по принцип без изобщо да съм подозирала за това нещо. Не знам кака се лекува това нещо но ме предупредиха, че ще ми бъде трудно да износвам деца с такъв слаб кръст ако не се лекувам. Засега това с вендузите е единственото нещо, което са ми казали за лечение.  А иначе питах майка ми дали е пила фолиева киселина докато е била бременна с мен и тя каза, че е пила, друг е въпроса , че е пушила, което може би пречи на усвояването на фолиевата киселина. Засега съм срещнала статии само за спина бифида при деца, но не и при възрастни хора.
Виж целия пост
# 6
Имала ли си като малка проблем с напикаването,защото моят син има този проблем и на ренгеновата снимка ,която направихме на кръста, му поставиха диагноза Спина Бифида.Тогава ми обясниха,че това е незатворен лумбален прешлен.Казаха,че не се лекува и обикновенно минава през време на пубертета.
Виж целия пост
# 7
monii, имам въпрос. Пила ли си фолиева киселина по време на бременност и от кога до кога?

Нямам намерение да критикувам, просто ще ми е полезно да знам!

Дано наистина синът ти се подобри през пубертета.

sladuranka на мен ми стана интересно, как майка ти е пила фолиева киселина когато е била бременна с теб. То за това се говори едва от няколко години, а сега доста по нашироко. Отделно ли я е приемала или като част от някакъв комбинирани витамини?
Виж целия пост
# 8
monii  не съм имала проблеми с напикаването като малка. Единственият проблем, който съм имала е че при определено легнало положение все едно ми се прищипва някакъв нерв и няма мърдане нито настрани, нито мога да се изправя и е адски болезнено. Имала съм случаи като съм сама и няма кой да ми помогне да стана да лежа по 1 час на пода докато ми се оправи от само себе си. Болката е в областта на опашната кост или по точно на около таза.
Верити не знам майка ми откъде е знаела за фолиевата киселина преди 20 години, но е пила. Може би защото е детска сестра и самото й образование е такова , че е можела да знае, че трябва да се пие фолиева киселина. И тогава жените са пиели разни витамини и добавки. Ще я питам дали е пиела отделно, но едва ли по ония години е имало комбинирани витамини.
Виж целия пост
# 9
 Верити,не съм пила фолиева кисилина по време на бременността,но не мисля,че от това се е получила  Спина Бифида при детето.Майка ми и тя не е пила ,а аз и сестра ми не сме имали никакви проблеми.
 sladuranka ,добре е да се консултираш и с невролог.А за лечение с вендузи съм чувала,че помага при бронхити и пневмонии.Пожелавам ти успех и дано се оправиш!
Виж целия пост
# 10
Моля те monii  при следваща бременност се консултирай с лекар още преди да си започнала да я плануваш! Имаш вече дете родено със Спина Бифида, което може да означава че и следващото ще има такова заболяване (искренно се надявам да не е така).
Фолева киселина се приема поне 3 месеца преди планувано забременяване и поне до 3-ти месец от бременността. Представлява витамин  от групата на витамин В. Фолиевата киселина предпазва плода от малоформации на гръбначният стълб, а именно Спина Бифида Sad Добре е че твоето детенце не е с тежка форма на това заболяване, но от Спина Бифида умират деца.

Ако имаш смелост напиши Spina Bifida в google и търси в изображения. Аз вече никога не искам да погледна тези снимки и картинки.

Много те моля пий фолиева киселина!
 
Виж целия пост
# 11
Уважаема sladuranka, извинявам се, ако съм пропуснал да отговоря на твоето писмо - ако си ми писала в сайта www.tomytodorov.net. Получавам стотици писма, отговарям на почти всички, но е възможно да съм пропуснал точно твоето, за което съжалявам.

Цитат
Засега съм срещнала статии само за спина бифида при деца, но не и при възрастни хора.

Има такива случаи, и то не толкова редки. В лека форма, заболяването може да не причини никакви неразположения през целия живот. Информация за подобни случаи има в тази тема . Много информация за живота със спина бифидa, можеш да намериш и в сайта www.300bebeta.info, както и в сайта на Американската асоциация по Спина Бифида - www.sbaa.org

Но преди да се разровиш за тази информация, трябва да си сигурна, че тя ти е нужна. Предлагам ти да се консултираш с добър невролог или неврохирург, за да се потрърди или отхвърли диагнозата.
Ако ти се наложи за нещо, можеш винаги да ми пишеш на личния ми имейл адрес:  tomy_to@yahoo.com

Желая ти успех и не се притеснявай - всеки проблем си има решение.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
monii , не искам да се zаяждам, но моля те пии при следва6та бременност фолиева киселина. Моя поzната роди бебе със спина бифида и то по4ина след 3 седмици. Имала си късмет със син4ето ти, 4е не е силно яzявена болестта. На никои не пожелавам не6то подобно. Болката е двоина. първо от zагубата на бебето, а после и самообвиненията, zа6тото не е вzемала един витамин, които може само да помогне, но не и да навреди.

  bouquet
Виж целия пост
# 13
Сладуранка, при мен го има това нещо, но в слабоизразена форма и се откри случайно, при рентгенова снимка.
Само че в моя случай е на шиен прешлен.
Имам намерение преди да за почнем опити за бебе, да се консултирам със специалист относно по-високите дози ФК, които трябва да взимам, а и за доуточняване на някои неща относно самата бременност и по-стриктното й следене.
Също така при мен се налага доизясняване на диагнозата - един лекар я забеляза само, но други двама не.
Така че...решила съм като дойде моментът, да действам решително по въпроса.
Така че, не се притеснявай за това - когато човек е запознат с рисковете и знае предварително, може да се избегнат подобни неприятни неща.
Иначе, болките които описваш, ми звучат като дископатия - сигурна ли си в диагнозата си? При мен ги има същите оплаквания, но на снимката ми се вижда стеснено междупрешленно пространство - така че потърси и второ мнение, от специалист.
Тук искам да благодаря на Томи - аз много се бях панирала, когато се разбра за моята спина бифида и когато му писах, той беше толкова отзивчив, каза ми към кого да се обърна и доста се успокоих само след няколко изпратени лични съобщения между нас, в друг форум обаче  bouquet
Виж целия пост
# 14
prez cialata si bremennost pieh folieva kiselina i to v po-golemi dozi-sina mi ima diagoza-spina bifida,noshtem oshte se napishkva,a veche e na 6.Molia se da se opravi........
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия