ДО МАМИТЕ, ОПЛЕШИВЯВЯЩИ СЛЕД РАЖДАНЕТО :)

  • 7 567
  • 30
През цялата бременност и 3 месеца след раждането имах супер коса - гъста, лъскава, неомазняваща се - абе едни малък разкош Laughing.
Обаче от 20 дена насам е жив ужас - косми навсякъде, дори и в млякото и в ръчичките на децата ( въпреки, че уж е все вързана), та отивам аз в аптеката супер настроена да дам луди пари за мазила и хапове, обаче аптекарката ми е приятелка и ми предложи FITOVAL словенски на KRKA - хапчета 7.60 лв. - 60 таблетки и лосион 7.80, аз и преди съм ги пила, но по 1 на ден и нямаше видим резултат. Та схемата е 3 Х 1 - 20 дни ( колкото е  опаковката), после втора опаковка 2 Х 1 (1 месец) и после поддържащо трета - 2 месеца по 1 на ден. Лосиона след къпане на косата (обикновено 2-3 пъти седмично). Има и шампоан, но той е за по-тежки случаи. Пия ги от 10 дни и имам страхотен ефект, чак не мога да повярвам.
Та който иска да пробва, дано съм помогнала  Stuck Out Tongue .
Виж целия пост
# 1
Леле, задължително ще го пробвам, че коса не ми остана вече  Imp  Imp  Imp
Само не разбрах и двете в комбинация ли трябва да се правят или? А шампоана - за колко тежки случаи е?

А хапчетата стават ли за кърмачки ? Embarassed
Виж целия пост
# 2
Значи, питах я - хапчетата не се препоръчват за кърмачки може само шампоан + лосион ( но шампоанът е за косопад на снопове  Rolling Eyes  , каквото и да значи това).
За кърмачки препоръча  Мерц ( аз лично не съм доволна  Sad ) 2 Х 1 - 2 месеца , на 3 - тия месеца само по 1 талбл. дневно;
Дермофит на Тошков 3 Х 2 табл. на ден 4 месеца;
Ревалид  3 Х 1 ( по схемата на Фитовал)- другото е скъпо ( Stuck Out Tongue  така каза тя)
Виж целия пост
# 3
Биби,моята падаше до месец след раждането,при теб защо продължава Sad
Виж целия пост
# 4
Цитат на: bibi
Значи, питах я - хапчетата не се препоръчват за кърмачки може само шампоан + лосион ( но шампоанът е за косопад на снопове  Rolling Eyes  , каквото и да значи това).
За кърмачки препоръча  Мерц ( аз лично не съм доволна  Sad ) 2 Х 1 - 2 месеца , на 3 - тия месеца само по 1 талбл. дневно;
Дермофит на Тошков 3 Х 2 табл. на ден 4 месеца;
Ревалид  3 Х 1 ( по схемата на Фитовал)- другото е скъпо ( Stuck Out Tongue  така каза тя)


Благодаря Биби!
Ама много време тия хапчета - 4мес. аз до тогава ще съм кубе Imp
Ще взема да пробвам шампоана+лосиона  Thinking
Виж целия пост
# 5
Цитат на: biliana333
Биби,моята падаше до месец след раждането,при теб защо продължава Sad


Коя от двете питаш? Grinning
Виж целия пост
# 6
Аз към петия месец на Ники се почувствах нещо много изморена и започнах да пия бирена мая.За моя огромна изненада от нея ми спря косопада Stuck Out Tongue Обаче много често ми се омазнява косата сега, за разлика от преди...лошо Cry
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Biby
Цитат на: biliana333
Биби,моята падаше до месец след раждането,при теб защо продължава Sad


Коя от двете питаш? Grinning

 Grinning Много станахме,приеми го като монолог,да не санат недоразумения Wink  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
блеагодаря биби.
и при мен е същата история.чак сега започва да ми пада косата.
аз мога да препоръчам шампоан прегаин.също се продава само в аптеки,за ежедневна употреба е,против косопад и пърхут.струва около 7лв,но е гъст и се ползва доста време.
Виж целия пост
# 9
На мен ми помогна лосиона ANASTIM  на DUCRAY.Преди това бях пробвала ампулите на VICHI , но явно продуктите на тази фирма не са подходяЩи за моя организъм.
Лосионът е много приятен  и една опаковка се използва в продължание на 3 месеца.Косата ми не само 4е спря да пада, но поникна и нова(всъЩнотс тази която беШе опадала), възвърна се обема, блясъка ,и косата ми отново стана 4уплива.
Казаха ми 4е е добре да повторя теапията през пролетта или есента..
Виж целия пост
# 10
Цитат на: bibi

Та който иска да пробва, дано съм помогнала  Stuck Out Tongue .

bibi,
Мерси много! Мисля, че инфото е супер полезно за повечето мамчета!
 
.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: sl
На мен ми помогна лосиона ANASTIM  на DUCRAY.Преди това бях пробвала ампулите на VICHI , но явно продуктите на тази фирма не са подходяЩи за моя организъм.
Лосионът е много приятен  и една опаковка се използва в продължание на 3 месеца.Косата ми не само 4е спря да пада, но поникна и нова(всъЩнотс тази която беШе опадала), възвърна се обема, блясъка ,и косата ми отново стана 4уплива.
Казаха ми 4е е добре да повторя теапията през пролетта или есента..

Aз пих хапчетата на Дюкре и също съм доволна!
Така "лъснах" косъма от тях:))) както се изрази фризъора Simple Smile))
Виж целия пост
# 12
И аз имах същия проблем. От 2 месеца ползвам шампоан Fitoval и ефекта е страхотен. Още след 3тата седмица имаше подобрение.
Виж целия пост
# 13
Аз също ползвах преди време този шампоан(Фитовал)-поне една година след първата ми бременност и наистина бях много приятно изненадана и доволна от ефекта,който имаше върху косата ми.Сега след второто раждане не ми беше падал и косъм от главата до преди 20-тина дена,когато изведнъж направо #Shocked ...на по цели кичури.Та тези дни мисля да си го купя и пак да се захвана с него,че положението не търпи отлагане.
Виж целия пост
# 14
скубя се като куче от първия ден след раждането вече 6 месеца и за мое голямо учудване още имам коса на главата си Simple Smile но не смогвам да си почистя- аз чистя те падат, аз чистя те падат... 10 кучета да имах щеше да ми е по- лесно. Мина ми за миг гениалната идея да се лъсна нула номер, нали сега е модерно да си гола глава Simple Smile Май ще затичам и аз до аптеката, не за друго но ми писна да събирам косми
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия