Черешов/плодов/ пай

  • 5 844
  • 4
Ето тази рецепта открих днес в едно списание, снимката е от списанието


Необходими продукти за тестото: 300гр. брашно, 150гр. маргарин, 50гр. масло, 5-6с.л. вода.

за плънката: 1кг. череши, 200гр.захар, 2-3с.л. нишесте, 1с.л. лимонов сок, 1-2 капки бадемова есенция.

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ: От изброените продукти се омесва меко и еластично тесто. Оставя се да престои за 15-20 минути.
Черешите се поставят в купа, изсипва се захарта, добавят се нишестето, лимоновият сок и бадемовата есенция и се разбърква добре.
Малко парче от тестото се отделя за украса. Останалата част се разточва на тънък лист, който трябва да е по-голям от диаметъра на тавата.
Тестото се поставя в тавата, внимателно се притиска с пръсти и стърчащите краища се отрязват. Слага се плънката
Отделеното за украса тесто се разточва, от него се изрязват лентички и се подреждат върху плънката от череши.
Първите 30 минути паят се пече на най-ниското ниво на фурната при температура от 220градуса. След това се премества в средата и се пече още 30 минути на 180 градуса.

Мисля да го направя утре с ябълки, ще пиша за резултата, и снимки ще има.  chef
Виж целия пост
# 1
Направих го с ябълки:



Направих някои промени, добавих към тестото 1/2ч.ч. захар, 1 яйце, 3 ванилии и щипка сода.
Ябълките/3бр/ ги настъргах и сложих и към тях прибавих 1ч.л. канела и 3с.л. захар.

Стана мнооооооого вкусно, а и калорично Mr. Green

Мисля си че би могъл този пай да стане също със круши, дюли, сини сливи.
Виж целия пост
# 2
А дали ще стане със сушени плодове  newsm78 Понеже имам доста и не знам на какво да ги направя,а пая ми изглежда мооооого вкусен  Grinning
Виж целия пост
# 3
Защо не, можеш спокойно да пробваш Peace

тъй като в оригиналната рецепта в тестото няма захар, значи се получава солено си мисля колко вкусен би станал с плънка от гъбки, пиле и зеленчуци, шунка и др., на кой каквото му харесва Peace
Виж целия пост
# 4
страхотна идея за солена плънка Peaceмисля да го спретна, а няма да пропусна и сладкия Naughtyвариант.Мерси за  идеята Роуз Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия