проблем с майчинските

  • 1 253
  • 1
Здравейте мили мами.
Имам проблем и съответно запитване към по-осведомените.
Прекъснах отпуска си по майчинство и започнах работа  на 01.08.2006 г.заради не добро заплащане и ред др причини,напуснах  януари(да отбележа,че все още не сам подписала заповед за напускане).След като се поинтересувах,разбрах,че майчинските си трябва да получавам от работодателя си.НО той отказва да ми ги изплаща....кажете ми какъв е пътя и имам ли някаква алтернатива,много ви моля  Praynig
Отпуска ми за отглеждане на дете до 2 г изтича на 25.04.2007 г.
За мен това не са малко пари.Моля помогнете
Виж целия пост
# 1
Ако не работите, няма да получавате и обезщетението за отглеждане на дете до 2 години. Т.е., ако прекратите този си договор и не сключите друг, няма как да получавате и обезщетението. Можете да се регистрирате в Бюрото по труда, но от там ще получавате само обезщетение за безработица.
Ако договора ви е прекратен, работодателя нама как да продължи да ви изплаща обезщетението. Обезщетение работодателя изплаща само на служители, които работят при него на трудов договор.
Препоръчвам ви да прекратите договора след като изтече отпуска ви за отглеждане на дете до 2 години. През това време, ако искате да печелите допълнително, можете да работите по трудов договор за непълен работен ден или по граждански договор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия