Годишна данъчна делкарация по чл. 41 от ЗОДФЛ

  • 1 477
  • 12
Първо да опиша каква е ситуацията. Имам през годината доходи от трудови договори и граждански договори. През 2006 г. от януари до октомври съм била при един работодател на трудов договор, а от октомври до края на годината при друг. Вторият работодател ми уравни данъка и ми издаде за декларацията обща бележка, в която са включени доходите ми за цялата година от двата трудови договори, като на бележката пише само колко данък ме е внесъл първия работодател, написано е данък от допълнителен работодател. Та въпросът ми е в декларацията където е мястото да доходи от трудови правоотношения, само един ред ли да попълня и да внеса данните от тази обща бележка или трябва двата трудови договора да са на отделни редове, което обаче ще изиква и да искам друга бележка само с доходите от втория работодател?
Виж целия пост
# 1
Всеки доход от работодател - на различен ред.

Леко нередно ми се струва това, дето имаш обща служебна бележка за доходите от Работодател 1+Работодател 2, най-добре питай в НАП или отиди в счетоводна къща.
Виж целия пост
# 2
и при мен се получава нещо подобно - до началото на април месец 2006 съм работила при 1 работодател, след 10 април съм при дру, но вторият работодател в края на 2006 година ми уравни данъка, и след консултация със счетоводители ми казаха, 4е трябва само да си въведа в декларацията  данните от служебната бележка издадена от настоящия работодател, който ми уравни данъка, но въпреки вси4ко аз се съмнявам! дали е правилно така?
Виж целия пост
# 3
Много правилно са Ви издали обща служебна бележка. Това е задължението на Вашия сегашен работодател - да изравни доходите и данъците от трудови правоотношения. Описвате на 1 ред.
Виж целия пост
# 4
Аз защо останах с впечатлението за граждански договор newsm78
Виж целия пост
# 5
За гражданския договор има друга страница! Нея отделно, там спор няма.
Виж целия пост
# 6
Искам да попитам нещо като напълно непросветена в тази сфера.
Как става крайното изчисление на сумата,която трябва да се върне?
И миналата година не разбрах как точно я изчислиха след като подпълних документите.
Благодаря предварително за разяснението....
Виж целия пост
# 7
Искам да попитам нещо като напълно непросветена в тази сфера.
Как става крайното изчисление на сумата,която трябва да се върне?
И миналата година не разбрах как точно я изчислиха след като подпълних документите.
Благодаря предварително за разяснението....

Авансов данък ли си внасяла?
Виж целия пост
# 8
НЕ СЪМ СЪВСЕМ НАЯСНО,НО МИСЛЯ ,ЧЕ НА БЕЛЕЖКАТА НЕ ПИШЕ АВАНСОВО УДЪРЖАН ДАНЪК.
Виж целия пост
# 9
НЕ СЪМ СЪВСЕМ НАЯСНО,НО МИСЛЯ ,ЧЕ НА БЕЛЕЖКАТА НЕ ПИШЕ АВАНСОВО УДЪРЖАН ДАНЪК.

 Shocked

Според мен, за да имат да ти връщат пари, значи трябва да си надвнесла през годината.

Всъщност държавата ли има да ти връща пари, или ти имаш да връщаш на държавата?
Виж целия пост
# 10
Аз мисля, че Цветина има предвид сумите, които връщат по семейното подоходно облагане  newsm78

Виж целия пост
# 11
Искам да попитам нещо като напълно непросветена в тази сфера.
Как става крайното изчисление на сумата,която трябва да се върне?
И миналата година не разбрах как точно я изчислиха след като подпълних документите.
Благодаря предварително за разяснението....
www.nap.bg - има данъчен калкулатор.Така ще ти е най-лесно.Приспадни от данъчната основа 390 лв и ще ти изчисли дължимия данък.По служебната бележка сравни сумите и ще видиш дали имаш да вземаш.
Виж целия пост
# 12
В приложението за трудови договори 1 си пишете само бележката от втория работодател! Ако при изравняването от негова страна е имало някакъв данък за внасяне или връщане, то той ще ви се даде или вземе със заплатата за януари. Тоест в приложение 1 пишете само данните от изравнената бележка и платеният данък най-отдолу. Гражданските договори се описват в приложение 3 по мой спомени (2 май беше за ЕТ) ама си погледнете. Там се описват ред по ред всичките ви граждански договори. След това си изравняване осигуровките. Ако по гражданските договори са ви платени осигуровки ще се получат 0ли при изравняването. после крайните суми от данъчната основа от двете места - граждански и трудови се събират на трета страица. Събират се и предварително внесените данъци на 4-та - тези, които ви пише на всички бележки. От получената основа по всички доходи се смята данъка, като ако имате деца приспадате си сумата според броя на децата. И от там виждате дали имате за внасяне или за получаване. тоест ако дължите 300, а сте внесли 200 - дължите 100. Ако е обратно и държавата ви дължи си опишете номер на банкова сметка - до месец ще ви преведат надвнесените пари по нея. Стана малко объркано - дано съм била в помощ обаче
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия