Първи бемки-от кога?

  • 4 435
  • 23
Може да ви се стори глупаво питането ми, но се притеснявам, защото за 1 месец на сина ми му излезнаха 3 бемки по тялото...Много са малки, но са тъмно кафяви.
Искам да ви питам, дали сте забелязали от каква възраст са излезнали първите бемки на децата ви? Знаете ли, дали има възраст, от която е нормално да започнат да се появяват или появяването им няма конкретна причина свързана с натрупването на меланин в кожата и т.н.  Таткото е мургав и няма нито една бемка по кожата си. Аз съм кестенява и съм предразположена. Бих се радвала, ако се включи и някой с мед. образование Simple Smile
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
На голямата ми дъщеря, първата бенка й излезе, като беше на 2 месеца. Не се притесних, та като гледам себе си- аз съм като далматинец  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Тери се роди с бемка на дупето,която расте с нейния растеж/вече е по-голяма/,а се сдобихме и с още 2.Не съм се консултирала,предполагам че е нормално.
Виж целия пост
# 3
Ники има само 1 на дясното краче.Появи се към 3-я месец.
Виж целия пост
# 4
Нормално е да се появяват мънички бенки. Ако са с правилна форма няма нищо тревожно.
Виж целия пост
# 5
На Дени й излезе под едната вежда първата бенка, но не помня на колко месеца е била и сега си расте. Има вече и 2 по тялото.
Виж целия пост
# 6
И аз знам, че бенки могат да излязат още като са бебета. С времето някои могат да изчезнат, но могат и да растат...
Виж целия пост
# 7
Tраяна се роди с бенка до ухото,детето расте и бенката расте,но това не ме притеснява.Аз и татко й сме доста нашарени,така че...Преди години аз моите ги махнах,не аз,а лекар извърши тази манипулация и той ми обясни,че е пигментация на кожата и ако има дразнение от дреха на сътветното място е по добре да се махне,като в последствие направи нужните изследвания.
Виж целия пост
# 8
На дъщеря ми първите бенки излязоха на две годишна възраст.
На сина ми още не съм забелязала да излизат.
Виж целия пост
# 9
И аз миналата седмица питах педито за това. Понеже Иван е на 2 години и за 1 седмица му излязоха 4 бенки само от едната страна на лицето. Баща му има пт същата страна и то доста, но все пак я питах , тя ги видя и каза че няма нищо обезпокоително и че дори и наведнъж, бенки могат да излязатпо всяко време. Правила няма.
Виж целия пост
# 10
Голямата ми дъщеря се роди с бемка до ухото. С възраста не е пораснала особенно от тогава и изязоха доста бемки,а малката все още няма така че при всеки си е индивидуално.Мисля че нямаш поводи за притеснение. Peace
Виж целия пост
# 11
На дъщеря ми постоянно й излизат бемки. Наскоро забелезях една бенка на гръбчето на съна ми, който е на 2 месеца. Не се притеснявай, това си е нормално.  Grinning
Виж целия пост
# 12
На дъщерями и се появи на една година. Дано да си остане само една.
Виж целия пост
# 13
На 2 седмици като беше му излезе бемка до пъпчето. Има си една единствена.
Виж целия пост
# 14
Мисля, че нямаш повод за притеснение. Синът ми е с 3 бенки от 5-месечна възраст, дублира бенките на баща си огледално. Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия