Пречи ли напъването в тоалетната (при запек) на бебо?

  • 28 254
  • 41
Здравейте, сега съм в 21г.с. и се притеснявам от напъването в тоалетната при запек. Дали няма да навреди на бебо и за вбъдеще едно такова напъване да доведе до преждевременно реждане?
(малко неудобен въпрос, но ме притеснява)
Виж целия пост
# 1
а значи сме две:) и аз ще следя темата с интерес.
Виж целия пост
# 2
а значи сме две:) и аз ще следя темата с интерес.
Ставаме три  Embarassed
Виж целия пост
# 3
Не е желателно да се напъвате толкова,може да получите контракции.За запека-сутрин на гладно, една чаша с топла вода смятам че ще ви улесни или от гелчетата на Дуфалак,но не взимайте нищо друго разхлабващо!
Виж целия пост
# 4
На бебето, едва ли ще навреди, но твърде вероятно е да допринесе за получаване на хемороиди  Thinking
Аз съм пила и Дуфалак- сироп  Wink
Виж целия пост
# 5
И аз имам същия проблем и много ме е страх. Опитвам се да ям повече течна храна, но засега няма резултат.
Виж целия пост
# 6
На бебето, едва ли ще навреди, но твърде вероятно е да допринесе за получаване на хемороиди  Thinking
  thumbsup
Виж целия пост
# 7
Преди да родя много често съм се питала същото.Е,не ми навреди но е доста неприятно.
Виж целия пост
# 8
Имам същия проблем. Сега съм в деветия месец и се успокоявам с мисълта, че вече може да се ражда и дори и да получа контракции не е страшно, но все пак си мисля, че нищо няма да стане, моят мъж все се шегува с мен като се напъвам така да не взема да родя в тоалетната. Ама за хемороидите май ще се окаже вярно, на мен ми се появиха преди две, три седмици и си мисля, че е от напъването - много е гадно Sad
Виж целия пост
# 9
По време на бременността заради забавения процес на храносмилане е нормално да имаш запек. На мен напъването по никакъв начин не ми е навредило. Не съм получавала контракции. Но за да избегна този запечен проблем ядях много сини сливи, зелена салата /много помага/, пиех повече течности -- поне 2 литра на ден. Сок от круша или морков също доста помага. Не съм пила никакви медикаменти за разхлабване, защото ме беше страх повече от тях отколкото от напъването. Успех и лека бременност. Grinning
Виж целия пост
# 10
Няма да навреди,пий повече чайове.
Виж целия пост
# 11
Никак не е желателно това напъване. ..Може да се пие сутрин на гладно студено прясно мляко, да се яде тиква, която се полива обилно с вода, да се ядат повечко ябълки и круши, да се избягват разни сухоежбини като сандвичи и подобни... не е добре да се прибягва до свещички, шоколадчета и чайове.
Но предполагам, че много от нещата се знаят  Embarassed 
Виж целия пост
# 12
Със сигурност трябва да вземете мерки за запека.
Сутрин топла вода /както е казала petita/с лимон и мед, много сурови зеленчуци, плодове, тиква, киви и изобщо всички подобни разхлабващи храни.
Виж целия пост
# 13
Според мен не вреди на бебето,единствено ако си вече късен месец може да получиш контракции.Аз съм раждала преди 3 г. и от това напъване ми излезнаха хемороиди,които така и не минават,а се получават периодично.А за пиене топла вода сутрин-само да си кажа мнението,че много помага.Но задължително 2 чаши и то колкото меже по-топли,ако може и с мед,той доста смазва червата.Някой беше споменал и лимон-той запича страшно много,особено ако се пие или яде на гладно.
Виж целия пост
# 14
една позната и правиха серклаж,защото получи разкритие от това напъване
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия