Плащане на сметки по интернет - как?

  • 2 282
  • 34
Извинявам се, ако вече е пускана такава тема, но търсачката... знаете...  Simple Smile
Интересува ме как точно човек може да си плаща сметките по интернет, с дебитна карта ли става и т.н.
Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 1
Да.
Регистрираш си дебитната карта в системата на ePay и се раждаш...
Виж целия пост
# 2
Ама въведено ли е навсякъде- ВиК, Енерго...?
Виж целия пост
# 3
Да.
ВиК, Енерго, Топлофикация, телефони всякакви...всичко има.

Вече забравихме къде са гишетата...
Виж целия пост
# 4
Да, супер удобно е. Има опция за напомняне, че трябва да си платиш сметката  Simple Smile
Може да се внасят пари и с вносна бележка - за разни лизинги, кредити и др.
Може да си пазарувате онлайн.
Абе хубаво нещо си е... Peace
Виж целия пост
# 5
Може би по-подробно ви трябва обяснение.

1. Дебитна карта, но не на Банка ДСК - те си имат отделна разплащателна система и техните дебитни карти не могат да бъдат регистрирани в Epay.

2. Картата се разрешава на банкомат да бъде използвана в Интернет - т.е отива се на банкомата - Услуги - Плащане през Интернет

3. Регистрация в Epay - юзър и парола, след което влизате с тях в системата и регистрирате дебитната си карта.

4. Има страница с фирмите - Мтел, ВиК, Топлофикация, БТК, Енергото, дори Евроком Кабел, ако сте на него - там обикновено с абонатния номер се регистрирате и след това в чакащи задължения ви излизат сумите. Ако не си знаете абонатните номера специално на БТК има в техния сайт по телефонния номер или звъните в колцентър. За Мтел ви трябват последните четири цифри от фактурата т.нар код.

Това е  bouquet И наистина е много удобно!
Виж целия пост
# 6
Аз да попитам само....нещо малко ме е страх да използвам тоя начин да плащане, та....https:// ли е сайтът на ипей?
Така ми се иска да се престраша, но работя в Интернет среда и изпитвам ужасТ да си оставя кординатите онлайн. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
nana77, благодаря за подробното обяснение, това ми трябваше   bouquet
Виж целия пост
# 8

Кликни на линка, който дадох, де:)
Там всичко си пише подробно.
Какви карти, каква сигурност, какви услуги, как става....всичко са написали хората:)

Аз съм фен голям и си ги ползвам редовно.
Виж целия пост
# 9
nana77, благодаря за подробното обяснение, това ми трябваше   bouquet

Няма проблем!  bouquet
Виж целия пост
# 10
Подкрепям напълно горните мнения! Супер удобно е, всички видове услуги са регистрирани, включително скоро и кабелната ще мога да си плащам чрез тях. Превеждам и пари по сметки, комисионната е само 1 лв. По всяко време мога да си проверявам наличността по картите...Голям фен съм!
Виж целия пост
# 11
Ние имаме кредитна карта Транскарт. С нея плащаме по Интернет сметките за ток и вода.

Отделно с нея пазаруваме в Пикадили и др. места, където работят с Транскарт.
Виж целия пост
# 12
1. Дебитна карта, но не на Банка ДСК - те си имат отделна разплащателна система и техните дебитни карти не могат да бъдат регистрирани в Epay.

Регистрирана съм от 2003г в еРау и то с ДСК карта. Не съм плащала през нета обаче от няколко месеца и освен от скоро да са я направили тази история. Навремето не можеше с ОББ карта.
Виж целия пост
# 13
И аз плащам през epay, но от 2ва месеца сметките на Варненския ЕОН не излизат.
Виж целия пост
# 14
Да, аз също имах регистрирана ДСК-карта, но от октомври м.г системата на Банката заработи - ето погледни това е www.dskdirect.bg и техните карти вече не могат да бъдат използвани в Epay.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия