Пускане на парно в нов блок с акт 16

  • 1 513
  • 6
Има инсталация, трябва само легално да се завърти кранчето, което да пусне топлата вода и парното. Какви са стъпките? Разбрах, че трябва да се съберат подписи от живущите в блока, с които да се направят някакви постъпления в топлофикация. Трябва ли да се регистрира входа като някакво юридическо дружество? Ако някой е минал през това или е наясно с процедурата, моля да ми опише стъпка по стъпка всичко.
Топломерите също са поставени.
Виж целия пост
# 1
Ние сме на този етап и ще споделя какво знам аз:
Трябва да се събере Общото събрание на собствениците да вземе решение и най-важното - да се съберат пари за такса за включване. Нашата такса е около 1100 лева, но не знам как се изчислява и дали е еднаква за всички. След внасянето на парите не знам дали са необходими още действия  newsm78 или това е достатъчно.
Виж целия пост
# 2
Има инсталация, трябва само легално да се завърти кранчето, което да пусне топлата вода и парното. Какви са стъпките? Разбрах, че трябва да се съберат подписи от живущите в блока, с които да се направят някакви постъпления в топлофикация. Трябва ли да се регистрира входа като някакво юридическо дружество? Ако някой е минал през това или е наясно с процедурата, моля да ми опише стъпка по стъпка всичко.
Топломерите също са поставени.

Вижте първо темите за парното и помислете добре  Laughing
Да не се окаже че в обявите "Без ТЕЦ" е вече екстра а не недостатък  Sunglasses
Виж целия пост
# 3
Ние изживяхме кошмара пускане на ТЕЦ в нов блок преди 2 години там където живеехме и съвета ми е да намерите адвокат или там някакъв специалист, който да ви помогне с документите. При нас беше едно ходене по мъките 2 месеца, но пък и бяхме във висок блок и зависеше от много хора.
Виж целия пост
# 4
Вдигам темата, дано някой може да се включи с по-точна информация.
Виж целия пост
# 5
Ако действително има изградена инсталация , оборудвана абонатна станция и разбира се всичко това е свързано с централният топлопровод от улицата се действа по следният начин :
- Строителната фирма трябва да  е подготвила техническата документация , което включва проектите на апартаментите ( после по тях се изчислява кубатурата ) , копие от нотариалните актове и схема на инсталацията .
- Всичко това се отнася в Топлофикация при енергетикът на района . Ще ви дадат и индивидуални молби , които трябва да попълните .
- Трябва да имате и сключен договор с фирма за топлинно счетоводство и монтирани топломери .
- Фирмата трябва да има сключен договор с Топлофикация за отпускане на мощности за вашият блок .
- Таксата за включване при нас беше по около 40 лв. на апартамент , но говоря за преди 2 години.
Включването става бързо и трябва да се подпишат поне 90% от живущите .  Hug

Ние изживяхме кошмара пускане на ТЕЦ в нов блок преди 2 години там където живеехме и съвета ми е да намерите адвокат или там някакъв специалист, който да ви помогне с документите. При нас беше едно ходене по мъките 2 месеца, но пък и бяхме във висок блок и зависеше от много хора.

Изживяли сте кошмар , защото фирмата ви е излъгала и не си е свършила работата , както и не е имала договор за отпускане на мощности с ТЕЦ - а.
В случаят на авторката адвокат не е необходим . Само ще им вземе парите за нещо , което могат сами да си свършат .
Виж целия пост
# 6
Благодаря ти Pipinka   bouquet
Изясних си в общи линии нещата. Строителя е изряден слава богу, надявам се скоро време да се похваля с топлото  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия